W kupie siła, czyli Golden Horde w praktyce
Koncepcja łączenia tańszych podsystemów w jedną całość pozwala wykorzystać je w sytuacjach, w których normalnie trzeba by użyć bardziej zaawansowanych, a przez to droższych rozwiązań. Golden Horde korzysta z autonomii zbiorowości zwanej „play calling”. W zwrocie tym słowo „play” oznacza ustalone wspólnie przez zbiorowość zachowanie włączane lub wyłączane, jeśli dla całej zbiorowości, czyli roju uzbrojenia, zajdą predefiniowane wcześniej okoliczności. „Calling” to odwoływanie się do tych zapisanych wcześniej scenariuszy zachowań wywoływanych przez napotkane okoliczności.
Golden Horde korzysta z całej kolekcji takich zapisanych okoliczności zwanych „playbook”. Można je określić jako zbiór strategii działania zapisanych na sytuacje, które amunicja może spotkać podczas operowania.
Przed rozpoczęciem misji taki zestaw scenariuszy i strategii jest wgrywany i podczas działań rój może na podstawie napływających danych wybrać jedno z rozwiązań predefiniowanych przez użytkownika.
Nie ma tutaj mowy o sztucznej inteligencji, ani uczeniu maszynowym, więc nie ma ryzyka wynikającego z tych technologii. System działa ściśle według wgranych scenariuszy i nie ma możliwości naruszenia zasad podejmowania działań przy użyciu siły, czyli ROE (Rules of Engagement).