Amazon zamówił 2. sezon serialu Fallout. Czego możemy się spodziewać?

Serial Fallout okazał się wielkim hitem Amazon Prime Video. Zaledwie tydzień po premierze produkcja na bazie kultowej serii gier dorobiła się statusu jednego z najpopularniejszych tytułów w historii platformy VOD. Nic więc dziwnego, że Amazon zamierza kuć żelazo, póki gorące, i zamówił już 2. sezon Fallouta. Choć data premiery nie jest jeszcze znana, twórcy zdradzili już nieco informacji na temat dalszych losów bohaterów. UWAGA! W tekście mogą znaleźć się spoilery z pierwszego sezonu Fallouta.

Fallout: kiedy premiera 2. sezonu serialu?

W momencie tworzenia tego tekstu (19 kwietnia 2024 r.) jest zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o dacie premiery 2. sezonu serialu Fallout, ponieważ sezon pierwszy miał swoją premierę raptem tydzień temu.

Biorąc jednak pod uwagę czas potrzebny na produkcję tak ambitnego serialu, najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się końcówka 2025 lub nawet początek 2026 roku.

Kto wie, być może debiut drugiego sezonu Fallouta przyspieszy fakt, iż produkcja ma otrzymać od California Film Commission aż 25 milionów dolarów zniżek podatkowych na produkcję nowych odcinków. Co ciekawe, jest to największa przyznana kwota spośród wszystkich seriali ubiegających się o te środki.

fallout serial na amazon prime video

Gdzie będzie można obejrzeć 2. sezon serialu Fallout?

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości – 2. Sezon Fallouta, podobnie jak pierwszych osiem odcinków, będzie dostępny ekskluzywnie na platformie Amazon Prime Video. To właśnie ten streamingowy gigant stoi za produkcją serialu i to on posiada prawa do dystrybucji kolejnych odcinków.

Oznacza to, że aby obejrzeć nowe przygody w post-apokaliptycznym świecie, konieczne będzie wykupienie subskrypcji Amazon Prime lub samego dostępu do Prime Video.

lucy wychodząca z krypty 33

Czy Amazon opublikował trailer lub teaser promujący 2. sezon serialu Fallout?

Niestety, nie ma jeszcze żadnych oficjalnych materiałów wideo promujących 2. sezon serialu Fallout. Nie powinno to być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wczesny etap przygotowań do kolejnych odcinków. Jak na razie nie ruszyły nawet zdjęcia, a co dopiero kampania marketingowa.

Pierwszych teaserów czy zwiastunów możemy spodziewać się zapewne najwcześniej na kilka miesięcy przed premierą. Jeśli założymy, że premiera nowych odcinków odbędzie się we wspomnianym już 2025 lub 2026 roku, to realnym wydaje się oczekiwać pierwszych materiałów wideo najwcześniej w pierwszej połowie 2025 roku.

ghul w serialu fallout

Fabuła, czyli o czym będzie 2. sezon serialu Fallout? (UWAGA! Spoilery)

Z dostępnych informacji wynika, że 2. sezon Fallouta będzie kontynuował wątki pozostawione w cliffhangerowym finale pierwszej serii. Twórcy mają rozległe plany co do dalszych losów bohaterów i rozwoju historii, a pojawiające się w wywiadach wzmianki pozwalają wysnuć pewne teorie.

Przede wszystkim, możemy spodziewać się, że istotną rolę odegra miasto New Vegas, do którego pod koniec sezonu zmierzał Hank McLean. Tajemnicze plany tej postaci z pewnością będą miały znaczący wpływ na fabułę. Jednocześnie jego córka Lucy wraz z towarzyszącym jej Ghulem, wyruszą na spotkanie ze „stwórcami” dziewczyny, co zapowiada kolejny ważny wątek.

Showrunnerzy zdradzili też, że planują wprowadzić do serialu kultowe potwory znane z gier – Deathclawy. Genetycznie zmodyfikowane bestie mają szansę stać się nie lada wyzwaniem dla głównych bohaterów w kolejnych odcinkach.

Niepewny pozostaje los niektórych postaci, na czele z Maximusem, który powrócił w szeregi Bractwa Stali, choć jego wiara w misję organizacji wydaje się mocno nadszarpnięta. Z kolei Norm uwięziony w Krypcie 31 również może odegrać istotną rolę po szokującym odkryciu, którego dokonał (o ile rzeczywiście nie został zahibernowany).

Twórcy podkreślają, że choć pokusa była duża, celowo nie zdecydowali się na „upychanie” wszystkich smaczków z uniwersum Fallouta w pierwszej serii, pozostawiając pole do popisu na sezon drugi.

Fallout bractwo stali serial

Aktorzy w 2. sezonie serialu Fallout. Czy Aaron Paul dołączy do obsady?

Jeśli chodzi o obsadę 2. sezonu Fallouta, możemy z dużą dozą pewności założyć, że powrócą aktorzy znani z pierwszej serii. Ella Purnell jako Lucy, Walton Goggins jako Ghoul, Aaron Moten w roli Maximusa i Kyle MacLachlan jako Hank MacLean to postacie kluczowe dla fabuły. Ich wątki pozostały otwarte po finale pierwszego sezonu, w związku z czym ich udział w kontynuacji jest więcej niż prawdopodobny.

Spekulacje fanów rozpala natomiast potencjalne zaangażowanie w projekt Aarona Paula, gwiazdy pamiętnej z roli Jessego Pinkmana w Breaking Bad i Todda Chaveza w BoJacku Horsemanie (rolla dubbingowa).

Wszystko za sprawą wywiadu z producentem wykonawczym Fallouta, Jonathanem Nolanem. Zdradził on, że Aaron Paul jest wielkim fanem serialu. Co prawda Nolan nie powiedział wprost, że aktor dołączy do obsady, ale sugestywnie stwierdził, że wielu „celebryckich” fanów Fallouta wychodzi obecnie z ukrycia i okazuje zainteresowanie produkcją.

Choć udział Aarona Paula w 2. sezonie pozostaje w sferze domysłów, z pewnością byłby ciekawym dodatkiem do już świetnej obsady. Czy słynny aktor wcieli się w jedną z kultowych postaci znanych z gier, czy otrzyma zupełnie nową rolę? Na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na oficjalne informacje od twórców serialu.

ghul w serialu fallout

Fallout: sezon 2 – miejsce akcji. Zobaczymy New Vegas?

Wszystko wskazuje na to, że 2. sezon Fallouta przeniesie nas do kilku nowych, ekscytujących lokacji, rozwijając jednocześnie wątki fabularne znane z pierwszej serii.

Kluczowym miejscem akcji wydaje się być New Vegas – kultowe miasto znane z gier z serii Fallout. To właśnie tam zmierzał Hank, jeden z głównych bohaterów, którego motywacje wciąż pozostają zagadką.

Równie istotna fabularnie zapowiada się podróż Lucy i towarzyszącego jej ghula. Para wyrusza na spotkanie „stwórców” dziewczyny, co może być okazją do eksploracji nieznanych dotąd zakątków post-apokaliptycznego uniwersum.

Nie zapominajmy też o historiach pobocznych – powrót Maximusa w szeregi Bractwa Stali czy wątek Norma w Krypcie 31 z pewnością przyniosą kolejne lokacje do odkrycia.

Bez wątpienia rozbudowany, wiarygodny świat jest jednym z największych atutów serialowego Fallouta. Poprzeczka została zawieszona na tyle wysoko, że oczekiwania względem świata przedstawionego w 2. sezonie są naprawdę wysokie.

Pozostaje nam czekać

Serial Fallout to bez wątpienia jedna z najlepiej przyjętych adaptacji gier wideo w historii, co tylko rozbudziło ogromny apetyt fanów na 2. sezon. Choć na kolejne odcinki przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, pierwszych osiem odcinków udowodniło, że zdecydowanie jest na co czekać.

A czekając na premierę kontynuacji, nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie odliczać dni w towarzystwie gier z serii Fallout, które obecnie, na fali popularności serialu, przeżywają swoją drugą młodość.