Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane. Co wiemy o sequelu średniowiecznego RPG-a?

Warhorse Studios w końcu oficjalnie zapowiedziało długo wyczekiwany sequel Kingdom Come: Deliverance. Kontynuacja cenionego RPG-a osadzonego w realiach średniowiecznych Czech ma zaoferować większy świat, ulepszony system walki i powrót znanego z pierwszej części bohatera – Henryka. Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat Kingdom Come: Deliverance 2.

Zaczęło się od wycieku IGN

Zanim Warhorse Studios oficjalnie zapowiedziało Kingdom Come: Deliverance 2, pierwsze informacje o grze wyciekły za sprawą IGN. Na kilka godzin przed wieczorną prezentacją deweloperów, w sieci pojawił się przedwcześnie opublikowany zwiastun sequela, zdradzając kluczowe szczegóły i psując nieco niespodziankę przygotowaną przez studio.

Przeciek ujawnił nie tylko fakt powstania gry, ale także planowaną datę premiery czy platformy docelowe.

Mimo niefortunnego wycieku oficjalna prezentacja Kingdom Come: Deliverance 2 i tak dostarczyła wielu emocji. Warhorse Studios przedstawiło obszerne materiały, pokazujące rozgrywkę, zmiany w mechanikach i podstawowe założenia fabularne.

Kingdom Come: Deliverance 2

Premiera Kingdom Come Deliverance 2 jeszcze w 2024 roku

Fani pierwszego Kingdom Come: Deliverance mogą zacierać ręce – kontynuacja gry zadebiutuje szybciej, niż można się było spodziewać. Warhorse Studios potwierdziło, że premiera Kingdom Come: Deliverance 2 odbędzie się jeszcze w 2024 roku, choć na razie nie podano dokładnej daty.

Biorąc pod uwagę, jak zaawansowana wydaje się produkcja na podstawie pierwszych materiałów, można przypuszczać, że deweloperzy są już na późnym etapie prac. Najbardziej prawdopodobnymi okienkami premiery wydają się na ten moment: jesień (wrzesień) lub okres okołoświąteczny (koniec listopada lub grudzień). 

Na oficjalne potwierdzenie daty premiery KCD 2 musimy jeszcze poczekać.

Kingdom Come: Deliverance 2

Kingdom Come Deliverance 2 ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S

Warhorse Studios potwierdziło platformy docelowe, na których zadebiutuje Kingdom Come: Deliverance 2. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach obecnej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Biorąc pod uwagę, że od premiery wspomnianych konsol minęły już ponad trzy lata, nikogo raczej nie powinno dziwić, że gra nie doczeka się portów na PS4 i Xbox One.

Warhorse Studios zaprezentowało trailer (a raczej trailery) Kingdom Come: Deliverance 2

Oficjalna prezentacja Kingdom Come: Deliverance 2 nie ograniczyła się do zaprezentowania jednego zwiastuna, ale dwóch. Warhorse Studios zaserwowało fanom obszerny zestaw materiałów promujących grę, dając solidny przedsmak tego, czego można spodziewać się po sequelu.

Na początku widzowie mogli zobaczyć efektowny trailer, ukazujący w animowanych ujęciach głównego bohatera Henryka, średniowieczny świat i klimat nadchodzącej przygody. W materiale widzimy również urywki rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby.

Na tym jednak deweloperzy nie poprzestali i przygotowali także blisko 14-minutowy materiał, w którym opowiadają o swoich celach i założeniach przy pracy nad grą.

Ciekawe, sympatyczne urozmaicenie całego przedsięwzięcia, a w dodatku też gratka dla fanów pierwszej części.

Czy fabuła Kingdom Come Deliverance 2 wymaga znajomości prequela?

Kingdom Come: Deliverance 2 będzie bezpośrednią kontynuacją historii z pierwszej części. Ponownie więc wcielimy się w postać Henryka, syna kowala, który w poprzedniej odsłonie wyruszył na krwawą ścieżkę zemsty po tragicznej śmierci swoich rodziców. Fabuła sequela ma rozpocząć się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się pierwsza odsłona KCD.

Czy zatem gracze, którzy nie mieli okazji zapoznać się z Kingdom Come: Deliverance będą mogli bez przeszkód cieszyć się kontynuacją? Warhorse Studios uspokaja, że nie ma powodów do obaw. Deweloperzy zadbali o to, by sequel był przystępny także dla nowych odbiorców.

Kingdom Come: Deliverance 2

Kingdom Come Deliverance 2: ile zapłacimy za grę?

Co ciekawe, podczas prezentacji poznaliśmy nie tylko datę premiery i platformy docelowe Kingdom Come: Deliverance 2, ale informacje na temat cen gry. Tytuł można już zamawiać w przedsprzedaży, a kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za najnowszą odsłonę przygód Henryka, w sklepie x-kom prezentują się następująco:

Na rynek trafi również naturalnie wersja na PC, a także Edycja Kolekcjonerska. W skład tej drugiej, poza grą, wejdzie szereg fizycznych i cyfrowych dodatków, takich jak artbook, ścieżka dźwiękowa, mapa świata czy unikalne elementy zbroi do wykorzystania w grze. To wydanie Kingdom Come: Deliverance 2 ma się wiązać z wydatkiem rzędu 599,99 zł.

Jakie nowości przyniesie Kingdom Come: Deliverance 2?

Kingdom Come: Deliverance 2 nie będzie jedynie powtórką sprawdzonych rozwiązań z pierwszej części. Warhorse Studios zapowiada szereg innowacji i ulepszeń, które mają sprawić, że pobyt w XV-wiecznych Czechach będzie jeszcze bardziej emocjonujący i wciągający.

Przede wszystkim deweloperzy chcą zaoferować graczom znacznie większy świat. Obszar dostępny do eksploracji ma być dwukrotnie rozleglejszy niż w oryginalnym Kingdom Come: Deliverance. Oznacza to nie tylko więcej miejsca do odkrycia, ale także większe zróżnicowanie lokacji – od gęstych lasów, przez malownicze zamki, aż po tętniące życiem miasta.

Kingdom Come: Deliverance 2

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów rozgrywki pierwszej części była walka. Na tym polu także szykują się spore zmiany. W sequelu system starć ma być odświeżony i rozbudowany. Twórcy obiecują, że będzie jeszcze lepiej odzwierciedlać realia epoki, oddając ducha średniowiecznego pola bitwy.

Kingdom Come: Deliverance 2 rozszerzy także opcje dialogowe i możliwości wpływania na otaczający świat. Nasze wybory mają odciskać jeszcze większe piętno na losach Henryka i całego królestwa. Nie zabraknie złożonych zadań fabularnych, które będzie można rozwiązać na wiele sposobów, zależnie od preferencji gracza.

Nowością będzie też rozbudowany system reputacji bohatera. W zależności od naszych działań mieszkańcy świata będą reagować na Henryka w różny sposób. Jeśli zasłyniemy jako porywczy awanturnik, ludzie mogą nas unikać, z kolei reputacja szlachetnego rycerza otworzy przed nami nowe możliwości. To dodatkowa zachęta, by eksperymentować z różnymi ścieżkami rozwoju postaci.

Warhorse Studios obiecuje też znacznie rozbudowaną warstwę fabularną. Historia ma być bardziej epicka i angażująca, a cutscenki filmowe dłuższe i efektowniejsze. Twórcy podkreślają, że chcą jeszcze mocniej zaakcentować wątek dojrzewania Henryka i jego zmagań w ogarniętym wojną domową królestwie.

Trudno się nie ekscytować po prezentacji Kingdom Come: Deliverance 2

Kingdom Come: Deliverance 2 zapowiada się na godnego następcę swojego znakomitego poprzednika. Warhorse Studios obiecuje graczom wszystko to, za co pokochali serię, a więc realistyczne odwzorowanie średniowiecznych Czech, wciągającą fabułę i rozbudowaną rozgrywkę, a jednocześnie szykuje dla nich wiele atrakcyjnych nowości.

Jeśli czekacie na Kingdom Come: Deliverance 2 równie niecierpliwie jak my, dajcie znać w komentarzach. Podzielcie się swoimi oczekiwaniami wobec gry i napiszcie, co chcielibyście w niej zobaczyć. Który z zapowiadanych elementów cieszy Was najbardziej?

Pozostaje mieć nadzieję, że Warhorse Studios sprosta naszym oczekiwaniom i dowiezie na premierę RPG-a, który z automatu włączy się do walki o tytuł gry roku (pytanie tylko – którego, jeśli premiera zostanie przesunięta).