Wielki powrót komputerów G4M3R Elite. Nowe wydanie to duża moc, cicha praca i brak kompromisów

Rodzina komputerów G4M3R (znowu) się powiększa. Tak jakby, bo seria Elite to nie nowość w G4M3R-owej marce, ale nowe wydanie… pełne nowości. Odświeżona wersja komputerów przeszła nie lada przemianę, i to od samych podstaw. Nowa obudowa, nowe podzespoły z obsługą nowych standardów, a w tym nowy system chłodzenia i nowe wentylatory, aż w końcu nowy design. Dużo tego nowego, nieprawdaż? Przekonaj się, jaką metamorfozę przeszły topowe komputery z serii G4M3R Elite, które właśnie trafiły do przedsprzedaży.

Wielka przemiana G4M3R Elite 2024. Poznaj najważniejsze nowości

Pod koniec ubiegłego roku seria komputerów G4M3R Hero zmieniła się na lepsze. Co więcej, doczekała się nawet mocniejszego wariantu – Hero Plus. W nich producent postawił nacisk nie tylko na wysoką wydajność, ale także – albo przede wszystkim – na kulturę pracy. To ona przeszła – dzięki wyższej jakości komponentom i lepszym rozwiązaniom – największą i najbardziej potrzebną według opinii przemianę.

Teraz podobną przeszła topowa seria G4M3R Elite, która otrzymała odświeżenie godne swojego miana. To komputery, które cechują się podzespołami  o najwyższej wydajności oraz bardziej efektywnym i cichszym niż w poprzednich odsłonach chłodzeniem cieczą AiO. To propozycja dla najbardziej wymagających graczy, którzy nie chcą żadnych kompromisów w grach. A moc jest na tyle duża, że sprzęt poradzi sobie doskonale nawet w profesjonalnych aplikacjach.

Jako że marka G4M3R Elite przeznaczona jest dla najbardziej wymagających użytkowników, producent również tym razem nie poszedł na żadne kompromisy. To komputery zarezerwowane wyłącznie dla najmocniejszych procesorów oraz kart graficznych z serii, a co za tym idzie – wnętrze i możliwości komputerów Elite stały się bardziej adekwatne do swojego elitarnego miana.

Chcesz przesiąść się ze starej wersji G4M3R Elite albo po prostu ciekawią Cię poczynione przez producenta zmiany, bo rozważasz zakup nowego komputera? Sprawdź w takim razie, co oferują odświeżone jednostki Elite względem starych:

 • wyższej klasy obudowa znanej marki (Fractal Design) z nowymi, ciszej pracującymi wentylatorami (120 i 140 mm) oraz porządnie spiętymi kablami;
 • zupełnie nowy, autorski system chłodzenia wodnego, który zapewnia wyższą kulturę pracy (AiO 280 mm);
 • najnowsze generacje podzespołów (Intel Core 14. generacji, chipset Intel 700, DDR5, GeForce RTX 4000 i RTX 4000 Super);
 • wyższej jakości okablowanie we wzmocnionych oplotach;
 • pionowy montaż kart graficznej (bardziej efektowny wygląd w obudowie ze szklanym panelem);
 • opcja montażu napędu optycznego w razie potrzeby;
 • obsługa nowych standardów (nie tylko DDR5, ale też ATX 3.0, Wi-Fi 6E, USB typu C czy Bluetooth 5.0).

Komputery G4M3R nie wymagają grzebania w ustawieniach. Każdy z nich ma zoptymalizowany profil BIOS. Dzięki niemu działają one domyślnie z optymalnymi ustawieniami, a Ty nie tracisz niepotrzebnie czasu.  

Oprócz tego możesz liczyć na:  3-letnią gwarancję typu door-to-door (naprawa do 7 dni roboczych) oraz roczną ochronę on-site, która gwarantuje dodatkowe wsparcie techniczne oraz możliwość naprawy komputera bez potrzeby wysyłki do serwisu.

Nic nie stoi na przeszkodzie także, by samemu zmodernizować w przyszłości podzespoły. W komputerach marki G4M3R nie musisz się obawiać o utratę gwarancji. Dodatkowo dzięki nowej obudowie ich wymiana jest przyjemniejsza i prostsza.

Konfiguracje sprzętowe G4M3R Elite 2024. Moc dla najbardziej wymagających

Komputery G4M3R Elite to bez wątpienia najwydajniejsze jednostki ze wszystkich G4M3R-owych serii. Napędzają je wyłącznie topowe jednostki z nowej serii Intel Core 14. generacji (wyłącznie Intel Core i7 oraz Intel Core i9 z odblokowanym mnożnikiem i bez zintegrowanego układu graficznego) oraz najwyższe modele kart graficznych z rodziny NVIDIA Ada Lovelace, czyli GeForce RTX 4000 lub RTX 4000 Super (RTX 4090 i RTX 4080 Super).

Komputery te zadowolą każdego malkontenta i zapewnią wydajną rozgrywkę w detalach ultra i rozdzielczości 4K w połączeniu z wymagającym ray tracingiem, path tracingiem oraz DLSS 3 lub DLSS 3.5.

G4M3R Elite są dostępne w następujących konfiguracjach:

Wydajny G4M3R Elite

 • Intel Core i7-14700KF
 • 64 GB pamięci RAM DDR5
 • Dysk SSD PCIe 4.0 NVMe 2 TB
 • GeForce RTX 4080 Super

Wydajniejszy G4M3R Elite

 • Intel Core i9-14900KF
 • 64 lub 96 GB pamięci RAM DDR5
 • Dysk SSD PCIe 4.0 NVMe 2 TB
 • GeForce RTX 4080 Super

Najwydajniejszy G4M3R Elite

 • Intel Core i9-14900KF
 • 64 lub 96 GB pamięci RAM DDR5
 • Dysk SSD PCIe 4.0 NVMe 2 TB
 • GeForce RTX 4090

Jak widzisz, nie znajdziesz w nich i5 ani słabszsych modeli GPU – te są dostępne w niższych G4M3R-owych seriach. Jeśli więc dysponujesz mniejszym budżetem, celuj w G4M3R Hero i G4M3R Hero+, które oferują także bardziej przystępne połączenia komponentów: z GeForce RTX 4070 Ti Super i niższymi układami graficznymi oraz CPU z zablokowanym mnożnikiem, np. Intel Core i5-14400.

Porównanie G4M3R Elite 2024 vs G4M3R Elite. Zmiany i różnice

Co nowego wnoszą odświeżone komputery G4M3R Elite? Różnice są analogiczne do tego, co wprowadziły usprawnione modele G4M3R Hero względem starszych odsłon. Różnice obejmują praktycznie każdy kluczowy element, dzięki czemu w parze z wysoką wydajnością idzie także wysoka kultura pracy.

Różnice są także w jakości samych komponentów. Nowe komputery G4M3R Elite wyposażone są w bardziej bezkompromisowe modele poszczególnych podzespołów.

G4M3R Elite 2024 vs G4M3R Elite – wentylatory i temperatury w pigułce

Niższe obroty to cichsza praca, ale jednocześnie nie muszą się one wiązać z podwyższeniem temperatur. Zastosowanie lepszych komponentów i sprawniej działającego chłodzenia wodnego także ma pozytywny wpływ na nie:

Premiera G4M3R Elite 2024. Zamówisz tylko w x-komie

Komputery z serii G4M3R Elite, podobnie jak wszystkie inne modele G4M3R, są dostępne na wyłączność sklepu x-kom. Zatem nie znajdziesz ich nigdzie indziej. Wszystkie wymienione wcześniej konfiguracje sprzętowe możesz zamówić od dzisiaj, tj. od 23 kwietnia 2024 roku, w ramach przedsprzedaży. Są one sprzedawane z Windowsem 11 lub Windowsem 11 Pro, ale jest też opcja zakupu wersji bez systemu operacyjnego. 

Wybierz optymalny model G4M3R Elite dla siebie. Pomocna w wyborze może być recenzja, która mam nadzieję odpowiada na kluczowe pytania o jakość wykonania, kulturę pracy i wydajność odświeżonej odsłony tego komputera.

Przeczytaj również: