Instalacja Windowsa 11 bez konta Microsoftu oraz internetu. Jak to zrobić?

Windows 11 – także w wersji Home – wymaga konta Microsoftu, by dokończyć instalację systemu operacyjnego. Jednak są sposoby, by ominąć ten teoretycznie obowiązkowy krok. Możesz dzięki nim pominąć wymagane połączenie z internetem, jak i założyć wyłącznie konto lokalne. Jak to zrobić? Przeczytaj porady, które pozwolą Ci przeskoczyć wymóg założenia konta Microsoftu podczas procesu instalacyjnego Windowsa 11.

Jak zainstalować Windows 11 bez konta Microsoftu? Instrukcja krok po kroku

Windows 10 dostępny dla konsumentów nie wymagał założenia konta Microsoftu na etapie instalacji systemu. Nie musiałeś także łączyć się z internetem, choć z czasem użytkownicy zaczęli być do tego zmuszani (wystarczyło jednak nie podłączać się do sieci). Windows 11 początkowo także pozwalał na to, ale dość szybko po premierze przestało być to możliwe. 

Microsoft wymusza na użytkownikach Windowsa 11 oba wspomniane kroki. Jak je pominąć? Są na to banalne sposoby, choć są takie, które wcześniej działały, ale na najnowszych (albo wszystkich?) wersjach systemu operacyjnego już nie działają. Istnieje jednak prosta metoda, która zadziała na każdej z nich i pozwoli założyć konto lokalne bez podłączenia do internetu. W końcu możemy utracić dostęp do sieci w najmniej spodziewanym momencie (a więc także przy instalacji systemu).

windows 11

Sprawdź, jak ominąć blokadę nałożoną przez Microsoft i przejść przez kreator instalacji Windowsa 11 szybko i sprawnie bez internetu i konta online.

Windows 11 – instalacja bez konta Microsoftu i bez internetu

 1. Przejdź przez początek procesu instalacyjnego Windowsa 11, aż dotrzesz do wyboru kraju.
 2. Wciśnij kombinację klawiszy Shift + F10, które otworzy okno wiersza polecenia.
 3. W wierszu polecenia wpisz komendę: OOBE\BYPASSNRO i wciśnij Enter. Zablokuje ona wymóg połączenia z internetem.
 4. Poczekaj, aż komputer się zrestartuje i przejdź dalej w kreatorze instalacji. W oknie połączenia z internetem pojawi się obok przycisku Dalej opcja: Nie mam połączenia z internetem. Kliknij w nią.
 5. W nowo wyświetlonym okienku wybierz Kontynuuj z ograniczoną konfiguracją.
 6. Wpisz wybraną przez siebię nazwę użytkownika dla konta lokalnego i przejdź dalej.
 7. Ustaw hasło dla konta lokalnego i kontynuuj.
 8. Dokończ proces instalacyjny bez potrzeby łączenia się z internetem i logowania się do konta Microsoftu!

Jak pominąć połączenie z internetem przy instalacji Windowsa 11?

W starszych wersjach systemu operacyjnego Windows 11 może zadziałać jeszcze jeden sposób. Wykonaj następujące kroki:

 1. Wciśnij Shift + F10, by otworzyć wiersz polecenia w oknie konfiguracji konta Microsoftu.
 2. Wpisz komendę ipconfig/release i zatwierdź ją Enterem.
 3. Szybko kliknij na strzałkę w lewym górnym rogu, by powrócić do poprzedniego okna kreatora instalacji.
 4. Wyświetli się okno z opcją założenia konta lokalnego.
 5. Wpisz nazwę użytkownika lokalnego i ustaw dla niego hasło.
 6. Dokończ proces instalacyjny.

Możliwe jednak, że ten sposób już nie działa na żadnej wersji (sprawdzane tylko na nowszych i na nich przestał działać). Wiedz, że nie jest też wymagane wpisywanie komendy ipconfig/release po komendzie OOBE\BYPASSNRO w pierwszym z podanych przeze mnie sposobów, by wyłączyć internet, jak podają niektóre poradniki.

Windows 11

Jak utworzyć konto lokalne przy instalacji Windows 11?

A co jeśli internet jest włączony, tylko nie chcesz od razu zakładać konta Microsoftu przy instalowaniu systemu operacyjnego Windows 11? Na to też jest (czy może raczej był) prosty sposób:

 1. W oknie logowania do konta Microsoftu wpisz obojętnie jaki e-mail, byle jego konstrukcja była prawidłowa. Może to nawet być bartek@bartek.com i przejdź dalej.
 2. Kreator poprosi Cię o podanie hasła. Wpisz cokolwiek, np. axyz i wciśnij Zaloguj.
 3. Zostaniesz poinformowany o błędzie i niepoprawnym haśle do podanego konta. Niewzruszony wciśnij przycisk Dalej.
 4. Voila: powinno Ci się pojawić okno z opcją założenia konta lokalnego.
 5. Ustaw nazwę użytkownika dla konta lokalnego, podaj hasło i ukończ proces instalacyjny systemu.

Ale podobnie jak w przypadku drugiego sposobu, opisana metoda może już nie działać, a przynajmniej nie zadziała na najnowszych wersjach Windowsa 11. W każdym razie na najnowszej na pewno nie – testowałem osobiście i po informacji o błędzie nie pojawiało się już okno z opcją założenia konta lokalnego w Windowsie 11. Innymi słowy, kreator nie chciał przejść dalej bez zalogowania się do konta online. Możesz jednak spróbować użyć jej, gdy instalujesz starszą kompilację systemu.

Jeśli nie zaskoczy, wróć po prostu do pierwszego sposobu, który w chwili pisania artykułu jest najłatwiejszym i sprawdzonym sposobem na pominięcie procesu zakładania konta Microsoftu i łączenia z internetem podczas instalacji omawianego systemu operacyjnego. Obejście tego wymogu pozwala nie tylko zainstalować Windowsa 11 bez internetu, ale także to Ty decydujesz, kiedy chcesz zalogować się do swojego konta.

Dowiedz się więcej o Windowsie 11:

Sprawdź ofertę systemów Windows 11 w x-komie