Windows 11 – także w wersji Home – wymaga konta Microsoftu, by dokończyć instalację systemu operacyjnego. Jednak są sposoby, by ominąć ten teoretycznie obowiązkowy krok. Możesz dzięki nim pominąć wymagane połączenie z internetem, jak i założyć wyłącznie konto lokalne. Jak to zrobić? Przeczytaj porady, które pozwolą Ci przeskoczyć wymóg założenia konta Microsoftu podczas procesu instalacyjnego Windowsa 11.
Windows 10 dostępny dla konsumentów nie wymagał założenia konta Microsoftu na etapie instalacji systemu. Nie musiałeś także łączyć się z internetem, choć z czasem użytkownicy zaczęli być do tego zmuszani (wystarczyło jednak nie podłączać się do sieci). Windows 11 początkowo także pozwalał na to, ale dość szybko po premierze przestało być to możliwe.
Microsoft wymusza na użytkownikach Windowsa 11 oba wspomniane kroki. Jak je pominąć? Są na to banalne sposoby, choć są takie, które wcześniej działały, ale na najnowszych (albo wszystkich?) wersjach systemu operacyjnego już nie działają. Istnieje jednak prosta metoda, która zadziała na każdej z nich i pozwoli założyć konto lokalne bez podłączenia do internetu. W końcu możemy utracić dostęp do sieci w najmniej spodziewanym momencie (a więc także przy instalacji systemu).
Sprawdź, jak ominąć blokadę nałożoną przez Microsoft i przejść przez kreator instalacji Windowsa 11 szybko i sprawnie bez internetu i konta online.
Co ważne, wszystkie opisane poniżej sposoby działają także na preinstalowanym na komputerach stacjonarnych i laptopach systemie.
W starszych wersjach systemu operacyjnego Windows 11 może zadziałać jeszcze jeden sposób. Wykonaj następujące kroki:
Możliwe jednak, że ten sposób nie działa na każdej wersji systemu (np. najnowszych). Wiedz, że nie jest też wymagane wpisywanie komendy ipconfig/release po komendzie OOBE\BYPASSNRO w pierwszym z podanych przeze mnie sposobów, by wyłączyć internet, jak podają niektóre poradniki.
A co jeśli internet jest włączony, tylko nie chcesz od razu zakładać konta Microsoftu przy instalowaniu systemu operacyjnego Windows 11? Na to też jest (czy może raczej był) prosty sposób:
Ale, podobnie jak w przypadku drugiego sposobu, opisana metoda może już nie działać na wszystkich wersjach Windowsa 11. Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po informacji o błędzie może nie pojawić się okno z opcją założenia konta lokalnego w Windowsie 11. Innymi słowy, kreator nie chce przejść dalej bez zalogowania się do konta online. Możesz jednak spróbować użyć jej, gdy instalujesz np. starszą kompilację systemu.
Jeśli nie zaskoczy, wróć po prostu do pierwszego sposobu, który w chwili pisania artykułu jest najłatwiejszym i sprawdzonym sposobem na pominięcie procesu zakładania konta Microsoftu i łączenia z internetem podczas instalacji omawianego systemu operacyjnego. Obejście tego wymogu pozwala nie tylko zainstalować Windowsa 11 bez internetu, ale także to Ty decydujesz, kiedy chcesz zalogować się do swojego konta.
Dowiedz się więcej o Windowsie 11:
Bardzo dobry artykuł brakuje jeszcze jak pozbyć się całej telemetrii .
W niektórych kompach – jak ,mój trzeba użyć kombinacji Shift+Fn+10.
Kombinacja się nie zmienia. Fn to dodatkowy klawisz funkcyjny, który jest używany w klawiaturach o mniejszym układzie i w niektórych przypadkach niezbędny, by aktywować F10.
Fn jest potrzebny jak w biosie jest ustawione fn first. Jak przyłączysz nie potrzeba fn.
Czy te sposoby sprawdzą się w przypadku fabrycznie postawionego Windowsa 11?
Tak. Tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia.
„W każdym razie na najnowszej na pewno nie – testowałem osobiście i po informacji o błędzie nie pojawiało się już okno z opcją założenia konta lokalnego w Windowsie 11.”
Robiłem już dwukrotnie format (23H2)- zarówno w lutym, jak i końcem maja i trzeci sposób działa bez zarzutu. Nie trzeba nic kombinować. Wystarczy wpisać no@thankyou.com, podać błędne hasło i można kontynuować instalację konta lokalnego. 🙂
Wersja Pro x64 dla jasności. 🙂
Odnośnie pierwszego sposobu. Dlaczego wymagana jest komenda, a nie wystarczy po prostu odłączyć internet przed samą instalacją? Wtedy automatycznie powinna się pojawić opcja 'Nie mam połączenia z internetem’. Czy Microsoft aż tak to komplikuje?
Adrianie, dzięki za informację. U mnie niestety nie przechodziło na Win 11 Home niezależnie od tego, co tam wpisywałem, a sprawdzałem kilka tygodni wcześniej na starszej wersji systemu, i tym sposobem przeszło. 🙂 W związku z tą informacją nieco inaczej to ujmę w tekście. 🙂
Wiesz co, w Windowsie 10 tak się dało. W Windowsie 11, z tego, co pamiętam, trzeba się zalogować do sieci, bo inaczej kreator nie chce przejść dalej, dlatego wymagana jest potem komenda, by zablokować ten dostęp. 🙂
Cześć
Mam nowy komputer i niestety żadna z 3 metod nie działa.
W pierwszym – banalnie- nie mogę wpisać lewego ukośnika – OOBE\BYPASSNRO – bo wchodzi mi # zamiast \ i cała komenda nie działa
Cześć,
Arturze, komenda nie będzie działać, jeśli zastosowałeś inny znak. Co to za klawiatura? Znak \ powinien być bezpośrednio nad Enterem i jest on nawet w klawiaturach o małym formacie. Możliwe, że trzeba użyć klawisza FN dodatkowo.
Ewentualnie jeszcze możesz spróbować użyć kombinacji klawiszy, jeśli masz sekcję numeryczną (przytrzymaj ALT, w sekcji numerycznej wpisz 92 i puść ALT).