Dobry laptop i niezbędne akcesoria dla nauczyciela. Co wybrać?

Nauczyciele zawsze muszą być gotowi do pracy na wielu frontach, tym bardziej że sposób nauczania zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Niektórzy pracują stacjonarnie, inni hybrydowo, a są też tacy, którzy nauczają wyłącznie online. Na efektywność i wygodę pracy duży wpływ może mieć sprzęt, z którego korzysta nauczyciel. Laptop i akcesoria to nie tylko narzędzie pracy, ale również podkreślenie osobistego stylu. Dla każdego ze wspomnianych trybów pracy stworzyliśmy zestawy z laptopem i przydatnymi akcesoriami.

Jesteś nauczycielem w szkole i planujesz skorzystać z bonu 2500 zł na zakup laptopa? Dowiedz się, jak to zrobić: 

A teraz poznaj trzy proponowane zestawy laptopów z akcesoriami, z którymi będzie Ci się pracowało wygodniej. 

Zestaw do pracy stacjonarnej: Vivobook z wieloportową ładowarką 

Pierwszy zestaw stworzony jest z myślą o nauczycielach, którzy uczą stacjonarnie i spędzają dużo czasu w szkole. A bohaterem jest tu ASUS Vivobook 15.  Jego wykonanie jest bardzo solidne, a zawias otwiera się w zakresie 180°, zwiększając wygodę. Nie musisz martwić się, że braknie Ci mocy do pracy, ponieważ „pod maską” zamontowane są wydajne podzespoły, a dzięki temu aplikacje biurowe, przeglądarka i multimedia działać będą bez zarzutów. Urządzenie jest też wyposażone w dużą liczbę złączy, a dzięki temu do laptopa podepniesz peryferia oraz akcesoria. 

Cały dzień w pracy wymaga energii. I nie tylko Ty jej potrzebujesz, ale także wszystkie urządzenia, z których korzystasz w pracy, a także poza nią. Niezwykle przydatna do tego będzie ładowarka Silver Monkey GaN 65 W. Posiada 2 porty USB-C oraz 1 USB-A, a dzięki dużej mocy naładujesz nią nawet laptopa. Jedna mała ładowarka, a zasili prądem cały Twój sprzęt.  

Niektórzy nauczyciele mają swoją salę w szkole, ale nie wszyscy mogą liczyć na tyle szczęścia. Masz pomysł na lekcję, wchodzisz do klasy, ale okazuje się, że nie podłączysz laptopa do zewnętrznego monitora, telewizora czy rzutnika, bo ktoś zabrał kabel? Dlatego warto mieć przy sobie kabel HDMI, dzięki któremu unikniesz niepotrzebnych niespodzianek. Silver Monkey Kabel HDMI 2.0 dostępny jest w kilku długościach, a więc możesz wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach. 

Jeśli korzystasz z laptopa w szkole, pewnie często musisz przenosić go pomiędzy klasami, a może nawet placówkami. Jak to w przypadku nauczycieli wygląda – pracę czasem trzeba też niestety zabrać do domu. Ale ułatwi Ci to torba Silver Monkey CompactBag. Bezpiecznie przetransportujesz w niej nie tylko laptopa, ale też pozostałe, niezbędne do pracy akcesoria oraz wszystko to, bez czego nie możesz obyć się w pracy. 

Szacunkowy koszt zestawu z bonem: 416 zł

Zestaw do pracy hybrydowej: lekki Inspiron z plecakiem i powerbankiem 

W pracy hybrydowej najlepiej przyda się laptop, który wyróżniać będzie się mobilnością. Propozycją, która spełnia ten warunek, jest Dell Inspiron 3520. Waży 1,67 kg, a jego smukła konstrukcja sprawia, że bardzo łatwo jest go przetransportować. A to bardzo ważne dla nauczycieli pracujących hybrydowo.  

Istotną kwestią jest też czas pracy baterii oraz szybkość ładowania, bo z dostępem do gniazdka bywa różnie, kiedy często zmienia się miejsce pracy. Inspiron pozwala na kilka godzin pracy bez konieczności podłączania go do prądu, a jeśli już przyjdzie taka potrzeba, dzięki technologii ExpressCharge, da się go naładować do pełna w nieco ponad godzinę. 

A skoro jesteśmy przy zestawie, który ma swoje główne zastosowanie w pracy hybrydowej, najważniejszym akcesorium będzie plecak, który umożliwi bezpieczny i wygodny transport laptopa. Samsonite Guardit 2.0 M 15.6″ ma specjalną komorę na laptopa, a oprócz tego znajdziesz w nim mnóstwo miejsca na inne akcesoria oraz rzeczy osobiste. Dzięki temu zachowasz porządek i bez problemu znajdziesz to, co jest Ci w danej chwili potrzebne.  

Kolejne akcesorium, które jest niezwykle przydatne, jeśli często podróżujesz, to powerbank. Baseus Blade 20000mAh umożliwi naładowanie laptopa, smartfona, słuchawek oraz innych przenośnych urządzeń, które są niezbędne do pracy. Ma aż 4 porty, a dzięki temu podładujesz dokładnie taką liczbę urządzeń w tym samym czasie. A przecież w ramach złośliwości rzeczy martwych może zdarzyć się tak, że energii braknie w każdym sprzęcie, który jest Ci potrzebny. 

Praca w różnych miejscach sprawia, że warto mieć ze sobą słuchawki, by łatwiej odłączyć się od otoczenia i prowadzić zajęcia online. Pomogą Ci w tym słuchawki bezprzewodowe SoundCore Liberty 4, które aktywnie redukują hałas za pomocą funkcji ANC. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci się skupić na obowiązkach. A w wolnych chwilach skorzystasz ze specjalnych trybów dźwięku, które dostosowane są do słuchania muzyki lub oglądania filmów. 

Szacunkowy koszt zestawu z bonem: 1666 zł

Zestaw do pracy zdalnej: uniwersalny laptop Lenovo z profesjonalnym mikrofonem i kamerą 

Ostatni zestaw dedykowany jest nauczycielom pracującym zdalnie. Wybraliśmy laptopa Lenovo V15, który jest uniwersalny i przyda Ci się nie tylko do spraw typowo zawodowych. Oferuje zaawansowane opcje łączności (port USB-C czy Wi-Fi 5), a ponadto wyposażony jest w inteligentne funkcje konferencyjne. Redukuje hałas podczas rozmów czy zapewnia ochronę prywatności dzięki zaślepce na kamerkę internetową. Choć są to drobne udogodnienia, z pewnością docenisz je, pracując z domu. 

A jakie akcesoria przydadzą Ci się do pracy zdalnej? W pierwszej kolejności warto postawić na dobry mikrofon. Jasne, niemal wszystkie laptopy mają wbudowane mikrofony, ale ich brzmienie dalekie jest od tego, co potrafią zewnętrzne mikrofony. Silver Monkey X Mikrofon streamingowy Kaigi mocowany jest na regulowanym ramieniu, by łatwiej było go dostosować do własnych potrzeb i stabilnie przymocować. Zaś przetwornik dźwięku pozwala uzyskać wręcz studyjny efekt. 

Jeśli stawiasz na maksymalny profesjonalizm i oprócz dźwięku chcesz przesłać również doskonały obraz, sprawdź zewnętrzną kamerkę Logitech BRIO 100. Obsługuje rozdzielczość Full HD, a to w praktyce przekłada się na płynny, wyraźny i szczegółowy obraz. Długi kabel pozwoli Ci zaś z łatwością ustawić kamerkę w najlepszym miejscu. 

Na koniec warto postawić na wygodę. Komfortowe korzystanie z laptopa zapewni Ci myszka bezprzewodowa Silver Monkey M90. Wyróżnia się cichą pracą przycisków, a więc dźwięk klikania nie będzie przeszkadzał w prowadzeniu lekcji. Ponadto mysz możesz sparować nawet z trzema urządzeniami jednocześnie, co sprawdzi się, jeśli korzystasz także z innego laptopa czy komputera stacjonarnego. 

Szacunkowy koszt zestawu z bonem: 636 zł

Poznaj więcej poradników zakupowych w strefie nauczyciela 

Przedstawione zestawy to tylko kropla w morzu propozycji czy konfiguracji, z jakich możesz skorzystać, by pracowało Ci się lepiej. Laptopy, myszki, słuchawki, torby oraz inne akcesoria – jest tego tak dużo, że z pewnością dobierzesz coś dla siebie. A więcej ciekawych propozycji znajdziesz w naszej strefie nauczyciela. Dowiedz się również: