Recenzje TV

Zastanawiasz się, jaki telewizor kupić? Chcesz, żeby Twój wybór był dobry, a sprzęt służył Ci przez lata? Sprawdzaj nasze recenzje TV. Znajdziesz tu wnikliwe, szczegółowe testy, które wskażą Ci mocne i słabsze strony konkretnych modeli. Dzięki tej wiedzy łatwo podejmiesz najlepszą decyzję.

Frame(d) by Frame, czyli gdzie są ramki? Test i recenzja telewizora Samsung 55LS03B

Frame(d) by Frame, czyli gdzie są ramki? Test i recenzja telewizora Samsung 55LS03B

Na rynku niewiele jest telewizorów konsumenckich z założenia przeznaczonych do ściśle określonego celu lub dla węższej grupy odbiorców. Niemal wszyscy producenci zdają się słać komunikat: nasze telewizory są uniwersalne i zaspokoją oczekiwania wszystkich. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze jest to prawdą. Dlatego z dużą radością przyjmuję inicjatywy tworzenia telewizorów niszowych, które projektuje się np. tylko i wyłącznie do postawienia na tarasie czy powieszenia na ścianie. Samsungi Frame to rodzina modeli, która oferuje coś więcej niż tylko „małoodstawalność” od ściany. A jak wypadł 55-calowy model z rocznika 2022 dowiecie się z recenzji poniżej.

3
2
Oto dlaczego wolę 55 cali. Test i recenzja telewizora Sony 55X85K

Oto dlaczego wolę 55 cali. Test i recenzja telewizora Sony 55X85K

To już trzeci recenzowany przez nas model ze 120-hercowej serii X85K. Po ekranach 43- i 50-calowym przyszedł czas na 55-calowy. Chociaż konstrukcyjnie modele te są bardzo podobne do siebie, nie są jednak identyczne. Da się zauważyć jedną bardzo istotną różnicę „mechaniczną”. Natomiast jeśli chodzi o parametry techniczne, to szczegółową ocenę tego modelu oraz informacje o tym, czy i dlaczego warto go kupić, znajdziecie w recenzji poniżej.

4
6
Ekran do zadań specjalnych. Test i recenzja telewizora TCL 43C635

Ekran do zadań specjalnych. Test i recenzja telewizora TCL 43C635

Testy telewizorów firmy TCL z gamy na rok 2022 rozpoczynamy od serii C635. W nomenklaturze producenta są to już tzw. „QLED-y”, czyli modele wykorzystujące kropki kwantowe do poszerzenia reprodukowanej palety barw. Na warsztat wzięliśmy najmniejszy, 43-calowy ekran z tej serii. Przypomnę, że w kwietniu 2021 zachwycałem się innym 43-calowym TCL-em: modelem 43P615. Czy najnowszy 43C635 powtórzy sukces poprzednika? Jakie są jego mocne, a jakie słabe strony? Czy warto go kupić? Sprawdźcie recenzję poniżej, to się dowiecie.

7
7
Genialne niechciane dziecko. Test i recenzja telewizora Samsung 55S95B

Genialne niechciane dziecko. Test i recenzja telewizora Samsung 55S95B

Po niemal 10 latach przerwy Samsung wraca do techniki OLED w swoich telewizorach. Jest to wydarzenie bez precedensu, bowiem jeszcze kilka lat temu wiele wskazywało, że koreański gigant obierze jednak zupełnie inną drogę. Wielu pamięta styczeń roku 2018 i „telewizor”, a raczej megaekran The Wall, którym do tego stopnia omamiono niektórych łatwowiernych dziennikarzy, że pełni entuzjazmu rozgłaszali początek nowej ery w branży telewizorów. Jako jeden z nielicznych zachowałem wtedy dalece posunięty sceptycyzm wobec „Ściany”, a dziś, ponad 4 lata od tego wydarzenia, mam dużą satysfakcję. Wygląda na to, że Samsung wykonał zwrot o 180 stopni i na dobre wszedł w nowe telewizory OLED. Miałem jednego z nich u siebie przez kilka tygodni, niemiłosiernie męczyłem testami i poddawałem różnym wyszukanym torturom, a na koniec sporządziłem niniejszą recenzję.

4
8
Większy, ale czy lepszy? Test i recenzja telewizora Sony 50X85K

Większy, ale czy lepszy? Test i recenzja telewizora Sony 50X85K

Kontynuujemy „wspinaczkę” po serii X85K telewizorów Bravia firmy Sony. Podobnie jak w roku ubiegłym w planach mamy testy wszystkich modeli z tej bardzo ważnej, „granicznej” serii, która oddziela telewizory 60-hercowe (X81K i niższe) od bardziej zaawansowanych 120-hercowych (do których X85K również się zalicza). W ubiegłym roku 50X85J, czyli poprzednik modelu 50X85K, otrzymał naszą rekomendację. Jak będzie tym razem, tego dowiecie się z recenzji poniżej.

2
6
Inna matryca = inna bajka. Test i recenzja telewizora Samsung 55Q77B

Inna matryca = inna bajka. Test i recenzja telewizora Samsung 55Q77B

Zgodnie z przyjętą strategią rynkową telewizory QLED z serii Q7x obejmują najbardziej przystępne modele wyposażone w wyświetlacze LCD klasy 120Hz. Ponadto, jest to najwyższa seria telewizorów marki Samsung wyposażona w rozwiązanie o nazwie Dual LED. 55Q77A, czyli poprzednik modelu 55Q77B, otrzymał naszą rekomendację. Czy i tak samo będzie tym razem? Czy 55Q77B to tylko przemianowany ubiegłoroczny 55Q77A , czy może jednak czymś istotnym się różni? Sprawdziliśmy to wszystko dla Was, a odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w recenzji poniżej.

11
6
Czy piątka robi różnicę? Test i recenzja telewizora Sony 43X85K

Czy piątka robi różnicę? Test i recenzja telewizora Sony 43X85K

Tylko jedna cyfra odróżnia symbol telewizora 43X85K od wcześniej testowanego i niżej pozycjonowanego w gamie modelu 43X81K. Czy to oznacza, że producent chciał zaznaczyć, że różnice pomiędzy nimi są bardzo małe? A może jest odwrotnie i niewielka różnica w symbolu skrywa w sobie olbrzymią różnicę w parametrach? Jeśli chcesz poznać prawdę i świadomie podjąć decyzję, czy kupić Bravię 43X85K, czy też nie, przeczytaj recenzję poniżej.

14
3
„Jasny” Pan. Test i recenzja telewizora Samsung 43Q67B

„Jasny” Pan. Test i recenzja telewizora Samsung 43Q67B

W gamie telewizorów firmy Samsung na rok 2022 można wyróżnić kilka grup modelowych. Są to na przykład „zwykłe” telewizory LCD oraz te bardziej zaawansowane, czyli tzw. „QLED-y”. Te drugie zaczynają się od serii Q6x, której 43-calowy przedstawiciel trafił niedawno do naszej redakcji. Jakie zalety i wady ma najmniejszy i najtańszy QLED? Jak testowany 43Q67B ma się pod względem technicznym do poprzednika (43Q67A)? Czy warto kupić tak mały telewizor 4K? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w recenzji poniżej.

5
5
Kontynuator. Test i recenzja telewizora Sony 43X81K

Kontynuator. Test i recenzja telewizora Sony 43X81K

W gamie telewizorów 4K firmy Sony na rok 2022 seria X81K plasuje się pomiędzy tańszą X72K a droższą (i 120-hercową) serią X85K. Co ciekawe, nowa X81K odziedziczyła kilka cech po serii X85J z roku 2021, jednocześnie zachowując kluczowe rozwiązania techniczne poprzednika, czyli serii X80J. Jakie to zmiany, co tak naprawdę pozostało bez zmian i do jakich zastosowań warto ten telewizor kupić, tego dowiecie się z mojej recenzji poniżej.

5
4
Dwa w jednym. Test i recenzja znakomitego monitoro-telewizora LG OLED42C2

Dwa w jednym. Test i recenzja znakomitego monitoro-telewizora LG OLED42C2

Kontynuujemy testy najnowszych telewizorów. Tym razem na warsztat wzięliśmy 42-calowy model z serii C2. Powiem bez ogródek, że jest to mój murowany kandydat na najlepszy telewizor do gier w roku 2022. Czy aby jednak nie ma w nim jakichś niemiłych niespodzianek? Przeczytajcie recenzję poniżej, to się dowiecie.

15
4
Mały mocarz 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED48C2

Mały mocarz 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED48C2

Sprawdziliśmy dla Was kolejny telewizor OLED A.D. 2022. Po teście 55-calowego (skądinąd bardzo udanego) modelu z serii A2 przeskakujemy dwie serie w górę do C2. Na pomiary przyjechał do nas model 48-calowy, który już „na papierze” wzbudza respekt chociażby 4 gniazdami HDMI 2.1. W ubiegłym roku jego poprzednika (48C1) nazwałem „małym mocarzem”, nagrodziłem najwyższym wyróżnieniem „Geextra Produkt” i gorąco zarekomendowałem. Czy 48C2 powtórzy sukces swojego „ojca”? Czy warto go kupić? Odpowiedzi szukajcie w recenzji poniżej.

10
3
Masakrator II, czyli test i recenzja telewizora LG OLED55A2

Masakrator II, czyli test i recenzja telewizora LG OLED55A2

Czas na test pierwszego telewizora OLED od LG z rocznika 2022. Startujemy od najtańszej serii A2, która zastępuje serię A1 z 2021 roku. Widoczną zmianą w sferze oprogramowania jest oczywiście nowy system webOS 7. Powstaje pytanie, co ze stroną sprzętową? Czy nadal mamy tu 60-hercową matrycę organiczną? A jak wygląda kwestia jasności w trybie HDR w tych najtańszych OLED-ach? Czy warto je kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w niniejszej recenzji.

4
3
UHD dla początkujących? Test i recenzja telewizora LG 55UP75003

UHD dla początkujących? Test i recenzja telewizora LG 55UP75003

To już chyba ostatni test telewizora marki LG z rocznika 2021. Po kilku przedstawicielach serii UP8x czas zejść jeszcze niżej – tym razem do serii UP7x. Czy test tak przystępnego telewizora 4K będzie zejściem do przysłowiowych piekieł niskiej jakości obrazu? A może raczej odkryciem skarbu ukrytego głęboko w gamie LG? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wypadł 55-calowy telewizor 4K w cenie około 2000 złotych, zapraszam do lektury recenzji poniżej.

2
2
Kolory ponad wszystko. Test i recenzja telewizora Sony 65X80J

Kolory ponad wszystko. Test i recenzja telewizora Sony 65X80J

Testem 65-calowego telewizora 4K firmy Sony zamykamy recenzowanie modeli z rocznika 2021. Dotychczas przetestowaliśmy 7 modeli ze spokrewnionych ze sobą serii X80J oraz X85J. Były to telewizory z ekranami o przekątnych od 43 do 65 cali. Ostatnim „wielkim” nieprzetestowanym okazał się model 65X80J, w związku z czym niniejszym czynimy zadość pierwotnym planom i testem tego brakującego modelu stawiamy kropkę nad „i”. Jeżeli chcecie poznać mocne i słabe strony Bravii 65X80J, zapraszam do lektury poniższej recenzji.

2
2
Calibrare necesse est*. Test i recenzja telewizora LG OLED65C1

Calibrare necesse est*. Test i recenzja telewizora LG OLED65C1

Czy po przetestowaniu siedmiu telewizorów OLED z rocznika 2021 coś może jeszcze recenzenta zdziwić lub zaskoczyć? Czy to w ogóle możliwe, że kolejny OLED od tego samego producenta będzie się jednak różnił od swoich kolegów? Przecież, jak twierdzą niektórzy „eksperci”, wszystkie OLED-y świecą tak samo, nieprawdaż? Okazuje się, że nawet pośród OLED-ów jednej i tej samej marki znajdzie się taki, który odstaje od reszty. A czy w sensie pozytywnym, czy negatywnym, tego dowiecie się z recenzji poniżej.

14
2
Jeszcze bardziej zadziwiająca hybryda. Test i recenzja telewizora Samsung 55QN85B

Jeszcze bardziej zadziwiająca hybryda. Test i recenzja telewizora Samsung 55QN85B

No i stało się – druga generacja telewizorów marki Samsung z podświetleniem Mini LED trafiła do naszej redakcji. Dotychczas przetestowałem dwa ubiegłoroczne modele z podstawowej miniledowej serii QN85A. Choć nie były to telewizory dla każdego, wypadły ogólnie dobrze i otrzymały rekomendację. Tym bardziej więc byłem ciekaw ich następców. Na początek na warsztat wzięliśmy model 55QN85B, który jest bezpośrednim następcą 55QN85A. Muszę przyznać, że zmiany rzeczywiście są: zarówno pozytywne, jak i negatywne. A jak wypadł ogólny bilans tych zmian i czy warto 55QN85B kupić, tego dowiecie się z recenzji poniżej.

5
4
Lepszy, choć mniejszy. Test i recenzja telewizora LG 50UP81003

Lepszy, choć mniejszy. Test i recenzja telewizora LG 50UP81003

Po 60-calowym telewizorze LG z serii UP80003 czas na test modelu małogabarytowego, bo zaledwie 50-calowego, chociaż z serii „oczko” wyższej. Okazuje się, że telewizor mniejszy i tańszy może mieć lepsze parametry od modelu większego i droższego. Nie wierzycie? Sprawdźcie naszą recenzję poniżej

15
6
Agent 0792. Test i recenzja telewizora Samsung 65QN85A

Agent 0792. Test i recenzja telewizora Samsung 65QN85A

Niektórzy konsumenci i sprzedawcy sprzętu RTV twierdzą, że telewizory należące do tej samej serii oferują taką samą jakość obrazu. W tym przekonaniu utwierdzają ich niektórzy recenzenci, którzy recenzując konkretny model telewizora, nie podają nawet jego pełnego symbolu, lecz tylko określenie samej serii. Czy mają rację? Czy rzeczywiście różnice pomiędzy modelami z tej samej serii są pomijalne? Sprawdziliśmy to dla Was na przykładzie dwóch telewizorów Samsunga z serii QN85A: 55-calowego (testowanego w sierpniu 2021 r.) oraz 65-calowego, testowanego teraz. Wyniki – w recenzji poniżej.

19
9
Chromecast 4.0 z Google TV – test i recenzja przystawki multimedialnej

Chromecast 4.0 z Google TV – test i recenzja przystawki multimedialnej

Jak bardzo trzeba cenić dostęp do funkcji Smart, ten tylko się dowie, kto go stracił. Nie jest tajemnicą, że starsze telewizory tracą z czasem dostęp do niektórych aplikacji i to z przyczyn niezależnych od producenta. Ponadto wiele tanich odbiorników nadal pozbawionych jest jakichkolwiek funkcji Smart. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup multimedialnej przystawki, takiej jak testowany tu Google Chromecast 4.0.

197
14
Grubcio z webOS-em 7. Test i recenzja telewizora LG 32LQ630B

Grubcio z webOS-em 7. Test i recenzja telewizora LG 32LQ630B

Powiem od razu i bez ogródek, że ten telewizor mnie zaskoczył, bowiem składając w magazynie x-kom zamówienie, sądziłem, że zamawiam model z rocznika 2021. Tymczasem kurier przyniósł małe pudełko z dużym napisem „2022”. Okazało się, że rzeczywiście jest to model z najnowszej gamy telewizorów LG na rok bieżący. Ale to nie był koniec niespodzianek, a czy były one miłe, czy niemiłe, tego dowiecie się poniżej w recenzji telewizora 32LQ630B.

6
3
Cenzor? Test i recenzja telewizora LG 60UP80003

Cenzor? Test i recenzja telewizora LG 60UP80003

Pytanie: co zrobić gdy 55 cali to zbyt mało do naszego pokoju, a 65 to zbyt dużo? Odpowiedź: zainteresować się telewizorem z ekranem o przekątnej 60-cali. Niestety, ich rynkowa oferta nie jest bogata, bowiem panele LCD tego rozmiaru produkuje co najwyżej 2 producentów. A zatem gdy trafiła się możliwość przetestowania 60-calaka, skwapliwie z niej skorzystałem. Jak zatem wypadł 60-calowy LG? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji poniżej.

2
3
Szałowy Xiaomi? Test i recenzja telewizora Xiaomi Mi LED TV Q1E 55”

Szałowy Xiaomi? Test i recenzja telewizora Xiaomi Mi LED TV Q1E 55”

Chińska firma Xiaomi ma w swojej ofercie kilka serii telewizorów, np. 4S, P1, czy Q1. To właśnie w tej ostatniej znajdziemy najbardziej zaawansowane modele wykorzystujące kropki kwantowe (stąd „Q” w nazwie serii). Na naszym rynku seria Q1 obejmuje tylko dwa modele: 75-calowy (który testowałem dla Was w kwietniu 2021 roku) oraz 55-calowy, którym zajmiemy się teraz. Jak wypadł najbardziej zawansowany 55-calowy ekran tej marki i czy warto go kupić, tego dowiecie się z recenzji poniżej.

8
9
„C” jak czerwień. Test i recenzja telewizora TCL 50C725

„C” jak czerwień. Test i recenzja telewizora TCL 50C725

To już trzeci telewizor firmy TCL z serii C725, który mamy okazję testować. Po modelach z ekranami 43 i 55 cali na warsztat bierzemy model pośredni, czyli 50-calowy. W teście skoncentrujemy się na różnicach i podobieństwach pomiędzy tymi ekranami. Dajemy także odpowiedź na pytanie, czy warto się zainteresować tym modelem, czy też raczej wybrać 55-calowego brata. Szczegóły poniżej.

8
4
AmbiOLED z ostrzejszym ruchem. Test i recenzja telewizora Philips 48OLED806

AmbiOLED z ostrzejszym ruchem. Test i recenzja telewizora Philips 48OLED806

Po teście 55-calowego telewizora OLED z serii 806 czas bliżej przyjrzeć się jego mniejszemu bratu, tj. modelowi 48-calowemu. Telewizor ten przyjechał do nas z zainstalowaną nowszą wersją oprogramowania systemowego, dzięki czemu sprawdziliśmy, czy wprowadzone zmiany miały wpływ na jakość obrazu lub szybkość działania systemu. O tym, czy pomiędzy ww. modelami występują jakieś różnice oraz czy są one istotne, przeczytacie poniżej w mojej recenzji.

3
4
Ścianoled 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED55G1

Ścianoled 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED55G1

Są tacy, którzy uważają, że telewizory o różnych przekątnych, lecz należące do tej samej serii oferują identyczne parametry i taką samą jakość obrazu. Zwolennicy tej teorii, jeśli ich przyprzeć do muru, są w stanie przyznać, że o ile w telewizorach LCD mogą zdarzyć różnice wynikające z mieszania paneli VA/IPS w obrębie danej serii, to w OLED-ach różnic nie ma, bo być nie może. Ja mówię „sprawdzam” i właśnie dlatego zaraz po teście LG 65G1 publikujemy recenzję 55G1. Kto ma rację? Odpowiedź poniżej.

0
2
Ten Hisense ma sens. Test i recenzja telewizora Hisense 55E76GQ

Ten Hisense ma sens. Test i recenzja telewizora Hisense 55E76GQ

To już drugi telewizor marki Hisense, który gościł w naszej redakcji. Po modelu 65U8GQ, który miałem okazję testować dla Was w listopadzie 2021 r., czas na kolejny model od tego producenta. Tym razem trafił do nas 55-calowy telewizor z serii E7. Czym różni się od testowanego wcześniej ULED-a? Jak wypada na tle rywali? Czy warto go kupić? Przeczytajcie niniejszą recenzję to się dowiecie.

3
3
Androiduś. Test i recenzja telewizora TCL 40S5200

Androiduś. Test i recenzja telewizora TCL 40S5200

Telewizory z ekranem o przekątnej 40 cali rzadko goszczą na naszych łamach. Ostatni taki model testowaliśmy w 2020 roku, w związku z czym najwyższy czas nadrobić tę zaległość. Tym razem wybraliśmy kosztujący mniej niż 1400 złotych model TCL 40S5200, a jak się spisał w naszym teście i czy warto go kupić, tego wszystkiego dowiecie się z recenzji poniżej.

5
6
GX + Evo = G1, czyli naściennoled 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED65G1

GX + Evo = G1, czyli naściennoled 2.0. Test i recenzja telewizora LG OLED65G1

Seria GX telewizorów OLED firmy LG zadebiutowała w roku 2020 zastępując serię W. Z kolei seria G1 jest następczynią GX i choć z wyglądu niemalże nie różni się od poprzednika, to „pod maską” zaszły istotne zmiany. Jakiego typu są to innowacje i co wnoszą do jakości obrazu, tego dowiecie się z niniejszej recenzji.

9
6
Dr Jekyll i pan Hyde. Test i recenzja telewizora Samsung 55AU8002

Dr Jekyll i pan Hyde. Test i recenzja telewizora Samsung 55AU8002

Czas na test ostatniego telewizora marki Samsung z serii AU8002. Spośród dotychczas przetestowanych modeli dwa (50 i 65 cali) miały wysokokontrastowe matryce LCD typu VA, a jeden (43 cale) niskokontrastową matrycę typu ADS. 55 cali to bardzo ważny rozmiar na krajowym rynku, a jaką matrycę wybrał dla tego modelu producent, wyjawiamy w recenzji poniżej.

7
3
Tani i nie do bani. Test i recenzja telewizora LG 43UP80003LR

Tani i nie do bani. Test i recenzja telewizora LG 43UP80003LR

Do tej pory spośród telewizorów marki LG testowaliśmy modele LCD z serii NanoCell oraz OLED-y. Ponieważ wielu konsumentów szuka jednak ekranów bardziej przystępnych, postanowiliśmy sprawdzić, co prezentują tańsze telewizory tej marki. Dziś pierwszy z nich: 43-calowy model z serii UP80003. Czy warto się nim zainteresować? Moim zdaniem tak, a uzasadnienie znajdziecie w recenzji poniżej.

24
4