Który laptop do 2000 zł? Sprawdź ranking na listopad 2023

Nie ma się co czarować – wybór dobrego laptopa w kwocie do 2000 zł często stanowi niełatwe wyzwanie. Niemniej w naszym listopadowym zestawieniu znajdziesz sprzęt, który zapewni płynną obsługę pakietu Office, stron internetowych, komunikatorów, bankowości elektronicznej. Wybór może i nie jest szeroki, ale z pewnością uda się kupić laptop niezbędny do nauki i pracy zdalnej.

Laptop do 2000 zł – co może zaoferować?

W listopadzie 2023 do 2000 zł kupisz laptop posiadający podzespoły, które sprawdzą się w codziennych sytuacjach, takich jak zrobienie zakupów czy załatwienie spraw urzędowych online, praca i edukacja zdalna oraz obsługa multimediów.

Jakie procesory w laptopie do 2000 zł? Najlepiej Intel Pentium Gold lub Intel Pentium N5000. Drugi z wymienionych, posiadający 4 rdzenie, znajdziesz w modelu Acer Swift 1. Sprawna obsługa multimediów i praca na kilku aplikacjach jednocześnie – to jego atut. Natomiast procesor z serii Gold znajdziemy w Lenovo IdeaPad S145-14.

Większość laptopów do 2000 zł posiada pamięć RAM o wartości 4 GB. Można ją jednak w każdej chwili zwiększyć, dokupując kość pamięci. Mieszcząc się w cenie 2000 zł, 8 GB RAM oferuje laptopy Lenovo IdeaPad S145-14. Model ten możesz przy zakupie skonfigurować o wspomnianą pamięć RAM oraz pojemność dysku SSD.

System operacyjny, który jest zainstalowany w laptopach z omawianej półki cenowej to Windows 10 Home lub Windows 10 w trybie S, który można bezpłatnie zaktualizować do pełnej wersji.

Co jeszcze? Ekran FHD i dobra bateria

Znajdziesz tu również komputery mobilne z matowymi ekranami IPS, które umożliwią komfortowe oglądanie projekcji pod każdym kątem. Większość z proponowanych przez nas laptopów do 2000 zł posiada wyświetlacz o przekątnej 14” oraz 15’6” i rozdzielczość ekranu Full HD – czyli parametry odpowiednie dla komfortowej pracy i nauki.

Co więcej, większość modeli będzie mogła pochwalić się estetycznym designem, trwałą obudową i w miarę dobrą baterią – w tej cenie pojemność akumulatora waha się między 3968 a 4670 mAh. A to pozwala już na swobodną pracę i rozrywkę przez kilka godzin, bez konieczności podpinania się do gniazdka. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie laptopa do 2000 zł?

Wśród laptopów do 2000 zł w naszym zestawieniu dominują modele z szybkimi dyskami SSD, które sięgają od 128 GB do nawet 256 GB. Zapewniają one płynną pracę oraz szybkie ładowanie systemu i poszczególnych aplikacji.  

Warto także zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj złączy, które posiadają konkretne modele. Jeśli nie chcesz generować kolejnych kosztów i doposażać się w adaptery, policz, ile portów USB używasz na co dzień. Jeśli podłączasz na przykład mysz, klawiaturę i pendrive’a sprawdź, czy wybrany laptop ma 3 złącza USB. Przydatny może okazać się także port USB-C do szybkiego zgrywania danych.

Niektóre laptopy z zestawienia posiadają czytnik kart pamięci, część z nich jedynie microSD. Większość wyposażona jest w złącze HDMI, więc masz możliwość wyświetlenia obrazu na większym monitorze bądź telewizorze. Żaden z laptopów w tym przedziale cenowym nie oferuje portu LAN do podłączenia internetu kablowego. Jesteś zatem skazany na Wi-Fi.

Najpopularniejsi producenci laptopów do 2000 zł

Wśród laptopów z półki cenowej do 2000 zł pojawiają się modele różnych marek: Lenovo, Microsoft, Dynabook i wiele innych.

Wybierając laptop w kwocie do 2000 zł, nie licz na gamingowego potwora albo tytana pracy. Zyskasz jednak sprzęt, który sprawdzi się do surfowania po internecie, tworzenia dokumentów tekstowych i prezentacji, mailowania i komunikowania się ze współpracownikami, nauczycielami, znajomymi. Jest to raczej po prostu ekonomiczne rozwiązanie.

TOP laptopów do 2000 zł. Listopad 2023