Który laptop do 2000 zł? Sprawdź ranking na październik 2020

Obecna sytuacja rynkowa sprawia, że wybór w kwocie do 2000 zł jest mniej obszerny, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Niemniej we wrześniowym zestawieniu laptopów znajdziesz sprzęt, który zapewni płynną obsługę pakietu Office, stron internetowych, komunikatorów, bankowości elektronicznej. Wybór jest mniejszy, ale uda się kupić laptop niezbędny do nauki i pracy zdalnej.

Laptop do 2000 zł – co może zaoferować?

W październiku 2020 do 2000 zł kupisz laptop posiadający podzespoły, które sprawdzą się w codziennych sytuacjach, takich jak zrobienie zakupów czy załatwienie spraw urzędowych online, praca i edukacja zdalna oraz obsługa multimediów.

Jakie procesory w laptopie do 2000 zł? Najlepiej Intel Pentium Gold lub Intel Pentium N5000. Drugi z wymienionych, posiadający 4 rdzenie, znajdziesz w modelu Acer Swift 1. Sprawna obsługa multimediów i praca na kilku aplikacjach jednocześnie – to jego atut. Natomiast procesor z serii Gold znajdziemy w Lenovo IdeaPad S145-14.

Większość laptopów do 2000 zł posiada pamięć RAM o wartości 4 GB. Można ją jednak w każdej chwili zwiększyć, dokupując kość pamięci. Mieszcząc się w cenie 2000 zł, 8 GB RAM oferuje laptopy Lenovo IdeaPad S145-14. Model ten możesz przy zakupie skonfigurować o wspomnianą pamięć RAM oraz pojemność dysku SSD.

System operacyjny, który jest zainstalowany w laptopach z omawianej półki cenowej to Windows 10 Home lub Windows 10 w trybie S, który można bezpłatnie zaktualizować do pełnej wersji.

Co jeszcze? Ekran FHD i dobra bateria

Znajdziesz tu również komputery mobilne z matowymi ekranami IPS, które umożliwią komfortowe oglądanie projekcji pod każdym kątem. Większość z proponowanych przez nas laptopów do 2000 zł posiada wyświetlacz o przekątnej 14” oraz 15’6” i rozdzielczość ekranu Full HD – czyli parametry odpowiednie dla komfortowej pracy i nauki.

Co więcej, większość modeli będzie mogła pochwalić się estetycznym designem, trwałą obudową i w miarę dobrą baterią – w tej cenie pojemność akumulatora waha się między 3968 a 4670 mAh. A to pozwala już na swobodną pracę i rozrywkę przez kilka godzin, bez konieczności podpinania się do gniazdka. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie laptopa do 2000 zł?

Wśród laptopów do 2000 zł w naszym zestawieniu dominują modele z szybkimi dyskami SSD, które sięgają od 128 GB do nawet 256 GB. Zapewniają one płynną pracę oraz szybkie ładowanie systemu i poszczególnych aplikacji.  

Warto także zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj złączy, które posiadają konkretne modele. Jeśli nie chcesz generować kolejnych kosztów i doposażać się w adaptery, policz, ile portów USB używasz na co dzień. Jeśli podłączasz na przykład mysz, klawiaturę i pendrive’a sprawdź, czy wybrany laptop ma 3 złącza USB. Przydatny może okazać się także port USB-C do szybkiego zgrywania danych.

Niektóre laptopy z zestawienia posiadają czytnik kart pamięci, część z nich jedynie microSD. Większość wyposażona jest w złącze HDMI, więc masz możliwość wyświetlenia obrazu na większym monitorze bądź telewizorze. Żaden z laptopów w tym przedziale cenowym nie oferuje portu LAN do podłączenia internetu kablowego. Jesteś zatem skazany na Wi-Fi.

Najpopularniejsi producenci laptopów do 2000 zł

Wśród laptopów z półki cenowej do 2000 zł prym wiodą głównie Acery.

Wybierając laptop w kwocie do 2000 zł, nie licz na gamingowego potwora albo tytana pracy. Zyskasz jednak sprzęt, który sprawdzi się do surfowania po internecie, tworzenia dokumentów tekstowych i prezentacji, mailowania i komunikowania się ze współpracownikami, nauczycielami, znajomymi. Jest to raczej po prostu ekonomiczne rozwiązanie.

TOP laptopów do 2000 zł. Październik 2020