Od kilku lat w ofercie LG przybywa telewizorów oznaczonych jako QNED, kosztem modeli określanych mianem NanoCell. Seria 80/81 jest drugą qnedową serią od dołu i obejmuje telewizory z bardziej zaawansowanym procesorem niż seria QNED75. A czy to wystarczy do rekomendacji, tego już dowiecie się z recenzji i testu LG 50QNED813R.
Powiedzmy sobie szczerze – takich konfiguracji nie spotyka się zbyt często. SteelSeries Alias Pro już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych mikrofonów XLR. Czym? Stream Mikserem, a więc małym, dyskretnym interfejsem audio, który jest dołączony do zestawu. Czy taki zestaw ma sens i jak sprawdza się w praktyce (głównie podcastowej, bo streamerem nie jestem)? O tym – nie tylko o tym – przeczytacie w poniższej recenzji.
Prawdziwy gracz nie tylko potrzebuje sprzętu, który umożliwi mu odpalanie ulubionych gier na wysokich ustawieniach, ale również mebli. Oprócz tego, że podkreślą gamingowy charakter stanowiska, to sprawią, że wielogodzinne rozgrywki będą maksymalnie wygodne. Dlatego sprawdziłem, jak w praktyce sprawdza się fotel Ultradesk Throne i biurko Ultradesk LEVEL V2.
O dużym i tanim telewizorze marzy wielu, chociaż niewielu orientuje się w kluczowych dla jakości obrazu różnicach pomiędzy modelami. Postanowiliśmy zatem sprawdzić kilka przystępnych ekranów o przekątnej 75 cali. Na pierwszy ogień idzie Samsung 75Q67C – oto jego test i recenzja.
Jakie jest PlayStation 5 Slim? Prawdziwie „slim”, czy może nie zasługuje na to miano, skoro nawet Sony nie sprzedaje nowej wersji konsoli pod tą nazwą? Co się zmieniło w odświeżonym wydaniu PS5 i czy wszystkie zmiany są pożądane? Przeczytaj recenzję PlayStation 5 Slim, z której dowiesz się, czy dieta odchudzająca Sony wyszła konsoli na dobre pod każdym względem.
Internet to główne źródło treści multimedialnych w większości domów. Nie każdy jednak ma telewizor, który obsługuje Smart TV – w starszych modelach takiej funkcji nie ma albo przestała być wspierana przez producenta. Zaś sam telewizor działa bardzo dobrze i nie ma sensu go wymieniać. Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Bezcenny będzie odtwarzacz multimedialny. I jeden z nich mam okazję przetestować. Sprawdź recenzję Homatics Box R 4K.
Na szczycie gamy telewizorów OLED marki Sony nie znajdziemy matryc WOLED MLA, lecz konkurencyjne panele QD-OLED. Seria A95L zastępuje ubiegłoroczną A95K i to właśnie do niej trafił wyświetlacz QD-OLED drugiej generacji. A jak spisał się ten ekran, opisuje nasza recenzja telewizora Sony 55A95L.
Nie mogę ukryć, że w świecie stacji zasilania EcoFlow robi na mnie po raz kolejny pozytywne wrażenie. Mała stacja (lub jak kot woli bardzo duży powerbank) może przydać się przy dłuższych wyjazdach, ale jak jest w rzeczywistości? O tym przekonałem się po przetestowaniu EcoFlow River 2.
Telewizory OLED kojarzą się najczęściej z ekranami o przekątnej 55 lub 65 cali – po prostu takich jest na rynku najwięcej. Pomimo tego od kilku lat dostępne są również mniejsze przekątne: 48 i 42 cale. A definitywną odpowiedź na pytanie, czy warto sobie kupić małego „OLED-ka”, da Wam test i recenzja LG OLED42C3.
Gałąź z „pecetowymi handheldami” jest coraz bardziej obciążana nowymi propozycjami od różnych producentów. Protoplastą segmentu był oczywiście Steam Deck, po drodze pojawił się ASUS ROG Ally, a teraz czas na Lenovo Legion GO. Tak się składa, że miałem okazję poobcować z nim dobrych kilkanaście godzin. I choć jest to zdecydowanie za krótko, bym mógł napisać pełnoprawną recenzję, chciałbym podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami, które towarzyszyły mi podczas korzystania z tego urządzenia.
Telewizory QLED dzielą się na modele z wyświetlaczami klasy 60 i 120 Hz. Najniższą, tj. najskromniej wyposażoną, lecz przy tym najbardziej przystępną serią QLED-ów jest w roku 2023 seria Q6xC. A to czy ekrany te warte są Waszej uwagi, odkryje recenzja telewizora Samsung 50Q67C.
GoPro HERO12 to pierwsze urządzenie, które oceniam 10/10. O nie, napisałem już jaką ocenę dostaje ten sprzęt? A niech to… trudno! HERO12 zdecydowanie zasługuje na tę ocenę, ponieważ to sprzęt, którego możliwości są przepotężne. Oczywiście nagrywanie materiałów to sedno zabawy, ale to, co dzieje się dookoła również rzuca na kolana. To najlepsza kamera sportowa, jaką miałem przyjemność kręcić. Zapraszam do recenzji GoPro HERO12.
Najbardziej przystępne telewizory 4K firmy Sony znajdziemy w serii X75WL. Tani z reguły oznacza mniej zaawansowany oraz pełen kompromisów. A jak to wygląda w przypadku małej Bravii? Czy w ogóle warto ją kupić? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w recenzji telewizora Sony 50X75WL.
Bardzo lubię laptopy Microsoft Surface i miałem przyjemność testować już modele z tej serii na łamach portalu Geex. Ponadto byłem też uczestnikiem przyjęcia urodzinowego Surface – to już 10 lat! Kiedy więc pojawiła się okazja do tego, by znów móc wziąć do ręki sprzęt spod znaku Microsoft Surface, nie wahałem się. Tym samym zapraszam na recenzję dwóch modeli – Laptop Studio 2 i Laptop Go 3.
Urodzaj na rynku klawiatur mechanicznych sprawia, że coraz trudniej wyłowić prawdziwą perłę, bo każda konstrukcja wydaje się podobna do drugiej. I na pozór jest tak też w przypadku najnowszej propozycji od polskiego producenta, czyli Genesis Thor 404 TKL. Wygląda jak każda inna, ale gdy weźmie się ją w ręce, położy na biurku i wystuka pierwsze litery, od razu czuć, że w swojej lidze to może być ta jedyna. Sprawdź recenzję Genesis Thor 404 TKL z przełącznikami Gateron Yellow Pro i Kailh Box Brown V2.
TCL NXTPAPER 11, czyli tablet, którego ekran ma przypominać w dotyku papier. W takim razie wydaje się, że jest to sprzęt przeznaczony głównie dla czytelników. Ale to jednak tablet a nie czytnik ebook, więc jego funkcjonalność nie powinna ograniczać się tylko do możliwości czytania książek. Recenzja TCL NXTPAPER 11 odpowie na pytanie, jak w codziennym użytkowaniu sprawdza się ten tablet i jakie jest jego zastosowanie.
TECNO to nowy gracz na polskim rynku smartfonowym. Obecnie w naszym kraju producent oferuje głównie budżetowe urządzenia, a jednym z nich jest TECNO Pova 5 Pro 5G. To propozycja dla osób, które nie chcą sprzedawać nerki za telefon, a jednocześnie chcą mieć dobry i wyróżniający się sprzęt. Co konkretnie rozumiem jako dobre i wyróżniające? To już wyjaśnię w recenzji TECNO Pova 5 Pro 5G.
W bogatej ofercie firmy LG znajdziemy telewizory ponadprzeciętne określane jako OLED czy np. QNED. To oczywiście nie wszystko, bowiem producent pomyślał też o osobach mających skromniejsze wymagania i mniejszy portfel. To właśnie dla nich przeznaczone są serie UR, a odpowiedź na pytanie, czy ekrany te są warte uwagi, znajdziecie w recenzji telewizora LG 43UR78003.
Telewizory Philipsa określane mianem The One występują w kilku seriach, ale w nasze ręce trafił przedstawiciel tej najwyższej. Jeżeli chcecie wiedzieć, co 65-calowa „jedynka” ma pod maską i czy warto ją kupić, przeczytajcie recenzję telewizora Philips 65PUS8807.
FreeBuds 3 Pro od Huawei na dzień pisania recenzji kosztują 900 zł w zaokrągleniu. To pieniądz, który wymaga. I zdaje się, że producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zastosował cwany zabieg i przemyślał FreeBuds 3 Pro tak, by pasowały praktycznie każdemu, a zarazem nie grały w typowy sposób. I tutaj zaczynają się schody. Zapraszam do recenzji Huawei FreeBuds 3 Pro.
Od kilku lat od serii QN85 zaczynają się bardziej zaawansowane telewizory Samsunga określane mianem Neo QLED-ów. Dwie początkowe generacje QN85 były podobne do siebie; trzecia jest inna. Czy warto ją kupić opisuje szczegółowo nasz test i recenzja telewizora Samsung 55QN85C.
W świecie telewizorów, pomiędzy ich producentami, trwa nieustająca wojna. Wojna na coraz większe przekątne, kontrast, liczbę aplikacji, moc głośników, jasność ha-de-er-u itd. itd. W tej wojnie zazwyczaj więcej znaczy lepiej, choć od tej reguły są wyjątki. Jeden z nich właśnie dla Was przetestowaliśmy. Panie i Panowie, oto test i recenzja wyjątkowego telewizora Sony 65X90L.
Jaki jest przepis na dobry komputerowy zestaw dla graczy? Sensowny dobór komponentów, by wydajność szła w parze z kulturą pracy, przewiewna obudowa i gamingowy design. No i nie można zapomnieć o ostatnim: efektownym podświetleniu RGB, które rozświetli pokój blaskiem mocniej niż niejedna bożenarodzeniowa choinka. Czy nowa odsłona komputera G4M3R Hero łączy udanie wszystkie te składniki? Czy testowany PC to przepis na sukces? Przekonaj się w recenzji.
Po dość kontrowersyjnej decyzji LG o niewprowadzaniu telewizorów OLED z serii A3 na rynek polski, niełatwe zadanie bycia najbardziej przystępną serią OLED-ów spadło na B3. Sprawdziliśmy dla Was, co nowego w tej serii i czy jest warta uwagi. Oto recenzja modelu LG OLED65B3.
Gdy piszę te słowa, A80L jest najbardziej przystępną serią telewizorów OLED w aktualnej gamie Sony. W związku z tym można by się zastanawiać, czy byłby to dobry wybór jako pierwszy telewizor z matrycą organiczną. Sprawdziliśmy to dla Was, a odpowiedź przyniesie test i recenzja Sony 65A80L.
Jeszcze dosłownie dwa lata temu oczekiwania wobec procesorów Intel Core 14. generacji poszybowały w kosmos. Jednak rzeczywistość z roku na rok, z miesiąca na miesiąc sprowadzała stopniowo na ziemię. Bo zamiast Intel Meteor Lake-S zjawia się Intel Raptor Lake-S Refresh, czyli ulepszona wersja ubiegłorocznych procesorów. Przekonaj się z naszego testu trzech topowych modeli: Intel Core i9-14900K, Intel Core i7-14700K i Intel Core i5-14600K, czy to odświeżenie, którym warto zawracać sobie głowę.
Sony Xperia 5 V to najnowsza odsłona flagowej serii smartfonów japońskiego producenta. Kiedy dostałem to urządzenie do testów, zastanawiałem się, czy jest to właśnie ten model, który sprawi, że Sony wyjdzie nieco z cienia innych producentów. Teraz wiem, że jest na to potencjał, ale trzeba też chcieć ze wspomnianego cienia wyjść. W takim razie, czy Sony Xperia 5 V to smartfon, na którego warto postawić? Na to pytanie odpowie recenzja tego urządzenia.
Po modelach 43- i 55- calowych czas na ekran o pośredniej przekątnej. Czy wypadnie podobnie do swoich braci? Sprawdziłem to dla Was, a odpowiedź znajdziecie w recenzji telewizora TCL 50C645.
iPhone 15 Pro Max, czyli najbardziej flagowy z tegorocznych iPhone’ów, korcił mnie od pierwszych minut jego wrześniowej zapowiedzi. Podrasowany design, tytanowa obudowa, procesor radzący sobie z konsolowymi grami, a do tego nareszcie sensowny teleobiektyw… Czy ta hojność giganta z Cupertino ma jakąś cenę, poza tą widoczną na karcie produktu? Czy smartfon faktycznie jest tak „Pro”, jak obiecuje producent? Sprawdźmy w obszernej recenzji iPhone 15 Pro Max.
Xiaomi wprowadziło w tym roku do serii T kilka naprawdę solidnych ulepszeń. Producent szczególną uwagę poświęcił aparatom, które tworzył we współpracy z firmą Leica. Na wyróżnienie zasługują także wyświetlacz i wydajność. Nie obyło się jednak bez mankamentów. Jak spisuje się nowa propozycja Xiaomi, która ma być alternatywą dla droższych flagowców? Szczegóły znajdziesz w recenzji Xiaomi 13T Pro.