DALL-E wprowadza możliwość edytowania grafik w ChatGPT

W świeżo wydanej aktualizacji OpenAI udostępniło nowe funkcje dla DALL-E, umożliwiając użytkownikom edycję grafik AI bezpośrednio w interfejsie ChatGPT. Jakby generowanie obrazów na zawołanie nie było wystarczająco imponujące, teraz można je także dostosowywać do swoich wyrafinowanych upodobań.

Narzędzia edycji obrazu w ChatGPT

Najnowsza aktualizacja DALL-E wprowadza narzędzia do edycji obrazów bezpośrednio w interfejsie ChatGPT, zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej. Użytkownicy mogą teraz łatwo dostosowywać i udoskonalać wygenerowane przez AI grafiki bez konieczności opuszczania okna czatu.

Integracja DALL-E z ChatGPT, wprowadzona w trzeciej generacji narzędzia, odciąża użytkownika od konieczności tworzenia idealnie opisowych promptów. Wystarczy powiedzieć ChatGPT, czego oczekujecie, a on zajmie się resztą.

Nowa aktualizacja rozszerza tę funkcjonalność, umożliwiając swobodną edycję wygenerowanych grafik przez mniej zaawansowanych użytkowników DALL-E. To niewątpliwie zmieni oblicze „sztuki” cyfrowej, a może nawet i samej ludzkości. Koniec z erą żmudnej obróbki obrazów – przyszłość należy do leniwych artystów!

Jak edytować grafiki w ChatGPT 4 za pomocą DALL-E?

Rzecz jest zadziwiająco prosta i intuicyjna. Zresztą zobaczcie sami.

Predefiniowane style jako źródło inspiracji

Jeśli wydaje Wam się, że tworzenie grafik AI wymaga choć odrobiny wyobraźni, DALL-E 3 udowadnia, że jesteście w błędzie. Dzięki predefiniowanym sugestiom stylów, nawet najbardziej pozbawieni kreatywności użytkownicy mogą tworzyć „oryginalne” (!) „dzieła” (!!) „sztuki” (!!!).

Wśród dostępnych stylów znajdują się m.in.: drzeworyt, gotyk, synthwave i rysunki odręczne. Wybór jednego z nich automatycznie dodaje go do promptu, gdzie następnie użytkownik może go rozwijać i rozszerzać o własne pomysły.

Nowe sugestie stylów wydają się odpowiedzią na pytanie początkujących użytkowników: co właściwie mogę zrobić z tym narzędziem? Czasami syndrom pustej kartki – nawet jeśli mówimy nie o tworzeniu „bezpośrednim”, ale o wydawaniu poleceń sztucznej inteligencji – może być zbyt przytłaczający. Predefiniowane style stanowią więc swego rodzaju punkt wyjścia dla kreatywności.

Jelenie na rykowisku
Jelenie na rykowisku w stylu socrealistycznym

DALL-E wchodzi na wyższy poziom

Trudno nie zauważyć, że OpenAI pompuje sporo nakładów w rozwój DALL-E, chcąc uczynić narzędzie bardziej przyjaznym i dostępnym dla szerokiego grona użytkowników.

Jednocześnie firma pracuje nad rozwiązaniem istotnego problemu związanego z generowaniem obrazów przez AI, a więc kwestią zaufania. Na początku roku DALL-E 3 zaczął dodawać widoczne znaki wodne i metadane, aby oznaczyć grafikę stworzoną przez AI. To dobry początek, choć trzeba pamiętać, że oba elementy mogą być łatwo usunięte. Ale i tak jest to symbolicznie ważny krok w tworzeniu narzędzi do generowania treści przez AI.

...a tu z gościnnym udziałem przybyszów z obcej planety

Marzenia się spełniają. Nawet te, które jeszcze niedawno nie miały prawa się spełnić

Więc jeśli kiedykolwiek marzyliście o zostaniu artystą, ale brakowało Wam talentu, umiejętności i determinacji w rozwoju warsztatu – DALL-E jest właśnie dla Ciebie. Zanurzcie się w świecie sztucznej kreatywności i twórzcie grafiki, które nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie cuda współczesnej technologii. Przyszłość sztuki jest w Waszych rękach… a raczej w rękach AI.

Przeczytajcie również: