Jaki laptop wybrać do domu i biura
Każdy zaprezentowany w filmie laptop ma parametry pozwalające na wygodną pracę w omówionym zastosowaniu. Dla przykładu, za około 2000 zł możemy kupić notebooka z procesorem Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 oraz 8 GB pamięci RAM, co w zupełności wystarczy do prostych zadań typu Internet, filmy, czy podstawowa praca w pakiecie Microsoft Office.
Podnosząc budżet o 1000 zł zyskujemy bardziej niezawodną i oczywiście szybszą konfigurację z Core i5 lub Ryzen 5, czyli procesorami o klasę wyżej. W tej cenie możemy również liczyć na 16 GB pamięci RAM, większą pojemność dysku i często solidne, aluminiowe wykonanie, co pozytywnie wpłynie na trwałość naszego notebooka.
Asus ROG strix 300 hz
„Przede wszystkim o wydajności na miarę naszych potrzeb i to jest główne kryterium, którym powinniśmy się kierować (…)”
„Wszystkie laptopy w moim zestawieniu opierają się właśnie na jak najlepszym stosunku ceny do wydajności.”
Tak. Dowodzi tego pierwsza propozycja w Pana zestawieniu, bardziej funkcjonalna niż minimum dwukrotnie (?) droższy AirBook z M2 i 8GB RAM.
Użytkownik komputera oczekuje, że będzie mógł otwierać na nim kilka programów jednocześnie i słusznie. Przy starcie uruchamia się kilka innych, o których nie musi pamiętać i słusznie.
Jeśli nabywca oczekuje sprawnej pracy „kto chciałby laptopa łapiącego zadyszkę (…)”, warto zerwać z mitami: 4GB wystarczy na system operacyjny. 8GB wystarczy na multitasking.
Dla tych samych zadań HP za 2200 PLN będzie miał rozkład obciążeń (+/-) procesor/RAM/dysk:
20% / 50% / 30% a wspomniany AirBook 3% / 90% / 100%.
Przekładając to na prosty (bardziej przystępny język), co Panu udaje się znacznie lepiej, można skłonić potencjalnego nabywcę do zastanowienia się nad tym, co w codziennym użytkowaniu jest dla niego najważniejsze i najbardziej komfortowe.
Zdaję sobie sprawę, że również wygląd, kompaktowość, łatwość w transporcie, integracja z urządzeniami zewnętrznymi i akcesoriami mogą być bardziej istotne.
Jednak głównym kryterium zestawienia była cena i wydajność.