Seriale, które warto obejrzeć w 2024 roku

Jeśli wielbiciele seriali mogą na coś narzekać, to na brak czasu, by obejrzeć wszystkie ciekawe produkcje. Na pewno nie na nudę. Początek 2024 roku obfituje w liczne premiery, nowości i kontynuacje. Zatem – co nowego w świecie seriali? Sprawdźmy.

Seriale 2024 – co obejrzeć i na jakiej platformie streamingowej?

Jesteś serialomaniakiem? Oto lista kilku propozycji, na której z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź, jakie seriale warto obejrzeć w 2024 roku.

Czy mogę wyznać Ci tajemnicę?

Wyobraź sobie, że scrollujesz Instagram albo Faceboka i nagle Twoje życie zmienia się na zawsze. Ale bynajmniej nie dlatego, że rzucasz etat i zaczynasz sprzedawać magiczne garnki…

„Czy mogę wyznać Ci tajemnicę?” To brytyjski mini serial dokumentalny. Opowiada historię trzech kobiet, które padły ofiarą doświadczonego stalkera internetowego. Matthew Hardy – bo tak nazywa się przestępca – naruszył ich prywatność, włamując się na konta w mediach. Na początku 2022 roku został skazany na karę więzienia.

Historia zaczyna się od niewinnej wiadomości w internecie, a kończy na uporczywym nękaniu, które odciska piętno nie tylko na życiu bohaterek serialu. Okazuje się, że ofiarą Hardy’ego podło wiele młodych kobiet w całej Wielkiej Brytanii. W dokumencie poznajemy metody działania seryjnego prześladowcy oraz przebieg – niełatwego – śledztwa.

  • Liczba odcinków: 2
  • Można obejrzeć na: Netflix

Reżim

Kate Winslet jako dyktatorka fikcyjnego środkowoeuropejskiego państwa – jak zawsze prezentuje grę aktorską na najwyższym poziomie. W serialu Reżim wciela się w postać Eleny Vernham. Bohaterka grana przez Whinslet jest typową despotyczną władczynią, ale dzięki temu staje się uniwersalnym symbolem zbioru pewnych cech osobowości charakterystycznych dla autorytarnych przywódców. W ten sposób serial skłania do zastanowienia się nad bardzo aktualnymi tematami.

Kanclerz Vernham na zewnątrz jest stanowcza i bezwzględna, w zaciszu swojego pałacu okazuje się niepewna, znerwicowana i przestraszona. Wmawia sobie przeróżne choroby i dolegliwości. Powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, jej działania są chaotyczne i irracjonalne, czasem śmieszne. Ale jest do śmiech przez łzy.

  • Liczba odcinków: 6
  • Można obejrzeć na: HBO MAX

Ready, Set, Love (Bitwa singielek)

W alternatywnym wszechświecie tajemnicza pandemia sprawia, że na świat zaczyna przychodzić znacznie więcej dziewczynek niż chłopców. W wyniku tego populacja mężczyzn sukcesywnie się zmniejsza, a oni sami zostają nazwani „skarbami narodowymi”.

W tej rzeczywistości kobiety rywalizują o uwagę mężczyzn w zorganizowanym przez rząd reality show o nazwie Ready, Set, Love. Wśród nich jest Day, zwykła dziewczyna, która nieoczekiwanie zostaje przyjęta do konkursu. Tam spotyka Sona, najbardziej pożądanego mężczyznę w programie. Razem odkrywają spisek, który zagraża zarówno ich rodzącemu się uczuciu, jak i światu, który znają. Ready, Set, Love to lekka, komedia produkcji tajlandzkiej.

  • Liczba odcinków: 6
  • Można obejrzeć na: Netflix

The Umbrella Academy – 4 sezon

Długo wyczekiwany 4 sezon pojawi się na Platformie Netflix w tym roku. Jak zapowiadają twórcy, będzie to ostatnia część przygód rodzeństwa superbohaterów. W finałowych odcinkach w swoich rolach powrócą Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Justin H. Min, Ritu Arya i Colm Feore.

The Umbrella Academy to serial oparty na serii komiksów o tym samym tytule autorstwa Gerarda Waya (wokalisty My Chemical Romance) i Gabriela Bá. Fabuła koncentruje się wokół przybranej rodziny superbohaterów, którzy zostali wychowani przez ekscentrycznego milionera Sir Reginalda Hargreevesa, tworząc Umbrella Academy – miejsce, gdzie rozwijali swoje nadprzyrodzone zdolności w celu ratowania świata.

  • Liczba odcinków: 6
  • Można obejrzeć na: Netflix

Ród Smoka – 2 sezon

Drugi sezon Rodu smoka zapowiada się jeszcze ciekawiej niż jego pierwsza część. Ten tytuł z pewnością znajduje się w gronie najbardziej oczekiwanych premier 2024 roku. Produkcja nowych odcinków nie została zakłócona przez strajk scenarzystów, ponieważ duża część ekipy pracowała w Wielkiej Brytanii, gdzie problem nie wystąpił.

W nadchodzących odcinkach pojawi się między innymi pięć nowych smoków. Spodziewamy się także zapierającej dech w piersiach bitwy o Gawronie Gniazdo oraz intryg dwóch zabójców, Juchy i Twaroga, które będą istotne dla rozwoju fabuły. To wszystko sprawia, że nadchodzący sezon zapowiada się ekscytująco.

  • Liczba odcinków: 8
  • Można obejrzeć na: HBO MAX