Będzie nowe amerykańskie The Office? „That’s what she said”. Co wiemy o nadchodzącym spin-offie kultowego Biura?

Plotki o spin-offie kultowego serialu „The Office” okazały się prawdą. Jak podaje The Hollywood Reporter, Sabrina Impacciatore („Biały Lotos”) i Domhnall Gleeson („Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”) dołączyli do obsady nowego projektu, który jest tworzony przez twórcę amerykańskiej wersji „Biura” – Grega Danielsa wraz z Michaelem Komanem (współtwórcę „Nathan For You”). Choć szczegóły fabuły pozostają tajemnicą, Daniels zapewnia, że nie będzie to restart, a raczej spin-off osadzony w tym samym uniwersum.

Spin-off The Office – kiedy premiera nowego amerykańskiego Biura?

Choć oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, produkcja spin-offu „The Office” może ruszyć już jesienią tego roku. W chwili tworzenia niniejszego tekstu (22.04.2024 r.) projekt jest na etapie obsady.

Biorąc pod uwagę tempo prac nad projektem, spin-offu „Biura” możemy spodziewać się najwcześniej w 2025 roku, choć wydaje się do datą co najmniej optymistyczną.

Nowe „Biuro” ma już przyszłych pracowników. Dwoje aktorów dołącza do obsady

Jak donosi The Hollywood Reporter, do projektu dołączyli Sabrina Impacciatore i Domhnall Gleeson.

Sabrina Impacciatore zyskała rozpoznawalność dzięki roli w drugim sezonie serialu HBO „Biały Lotos”. Wcześniej pojawiła się także w filmie „7 kobiet i tajemnica”. Z kolei Domhnall Gleeson jest znany z roli generała Armitage’a Huxa w trzech ostatnich częściach sagi „Gwiezdnych Wojen”. Ma na swoim koncie również role w filmach „Ex Machina” i „Zjawa”.

Na razie nie wiadomo, w jakie postaci wcielą się Impacciatore i Gleeson, ani czy będą oni głównymi bohaterami spin-offu. Można jednak założyć, że podobnie jak w oryginalnym „The Office”, będą oni pracownikami tytułowego biura.

The Office LEGO

Będą powroty postaci z oryginalnej obsady amerykańskiego „The Office”?

Fani oryginalnego „The Office” z pewnością zastanawiają się, czy w spin-offie pojawią się ich ulubieni bohaterowie. Niestety, na razie nic na to nie wskazuje. Jenna Fischer, odtwórczyni roli Pam Beesly, w wywiadzie dla magazynu People przyznała, że nikt nie kontaktował się z nią w sprawie udziału w nowym projekcie.

„Nie, nie otrzymałam propozycji. Wiem, że trwają prace nad spin-offem, nad którym pracują Greg Daniels i Michael Koman. Nie znam wielu szczegółów, ale nie jestem zaangażowana. Nikt się ze mną nie kontaktował w tej sprawie” – powiedziała Fischer.

Biorąc pod uwagę, że od zakończenia oryginalnej serii minęło już ponad 10 lat, a wielu aktorów zrobiło od tego czasu duże kariery, powroty czołowych gwiazd „The Office” wydają się mało prawdopodobne.

Ponadto ciągłe nawiązania do oryginalnej serii mogłyby przeszkodzić spin-offowi w zdobyciu własnej tożsamości i wykreowaniu nowych, równie uwielbianych postaci. Niewykluczone jednak, że twórcy zdecydują się na pojedyncze cameo w wykonaniu dawnych gwiazd „The Office”, jeśli produkcja okaże się sukcesem i doczeka się kontynuacji.

The Office LEGO

Gdzie zobaczymy nowe amerykańskie „The Office”?

Na razie nie wiadomo jeszcze, na jakiej platformie streamingowej lub stacji telewizyjnej będzie można oglądać nowe „Biuro”. Projekt powstaje dla Universal Television, studia odpowiedzialnego za produkcję oryginalnego The Office.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność, jaką amerykańskie „Biuro” wciąż cieszy się na platformach streamingowych, można założyć, że prawa do dystrybucji spin-offu będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. W grę wchodzą zarówno giganci streamingu, tacy jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video, jak i mniejsze platformy, które mogą liczyć na przyciągnięcie nowych subskrybentów dzięki znanej marce.

Nie można również wykluczyć, że Universal Television zdecyduje się na udostępnienie serialu na własnej platformie streamingowej, Peacock, która wciąż walczy o ugruntowanie swojej pozycji na rynku. Oryginalny The Office był emitowany przez stację NBC, która również należy do koncernu NBCUniversal, właściciela Peacock. Warto wspomnieć, że platforma nie jest dostępna w Polsce.

Fabuła spin-offu serialu „Biuro”

Póki co wiemy jedynie, że nie będzie to bezpośrednia kontynuacja oryginalnej serii. Twórca amerykańskiej wersji Biura, Greg Daniels, podkreśla, że spin-off nie jest rebootem, a raczej niezależną produkcją, która ma jedynie dzielić serialowy świat z kultowym pierwowzorem.

Daniels w jednym z wywiadów porównał swój pomysł do serialu The Mandalorian, który rozszerza uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, opowiadając zupełnie nową historię.

Biorąc pod uwagę specyfikę oryginalnego „The Office”, możemy spodziewać się, że spin-off również będzie komedią typu mockument, w której ekipa filmowa śledzi codzienne perypetie pracowników biurowych. Jednak zamiast firmy produkującej papier, nowy serial prawdopodobnie pokaże nam zupełnie inną branżę i nowe, równie barwne postaci.

Obsadzenie Sabriny Impacciatore i Domhnalla Gleesona sugeruje, że możemy spodziewać się nieco innego rodzaju humoru niż w przypadku oryginalnej serii. Oboje aktorzy mają na swoim koncie role w produkcjach o bardziej surrealistycznym i czarnym humorze, co może nadać spin-offowi świeży ton.