Szukasz gier w budowanie miasta? Sprawdź najlepsze city buildery na PC w 2024 roku

Jeśli lubisz wcielać się w rolę burmistrza i tworzyć metropolie od podstaw, koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych city builderów na PC, w które warto zagrać w 2024 roku. Od klasycznych pozycji po całkiem świeże i nowatorskie tytuły – mamy nadzieję, że każdy fan gier w budowanie miast znajdzie w naszym zestawieniu coś dla siebie.

Czym są city buildery?

City buildery to specyficzny gatunek gier strategicznych, w których głównym zadaniem gracza jest zbudowanie i rozwijanie miasta. Jako gracze wcielamy się w rolę burmistrza, planisty lub innej osoby odpowiedzialnej za zarządzanie rozwojem metropolii. Naszym celem jest najczęściej stworzenie funkcjonalnego, estetycznego i prosperującego miasta, które zaspokoi potrzeby jego mieszkańców.

Rozgrywka w city builderach polega w głównej mierze na planowaniu i konstruowaniu różnych elementów miejskiej infrastruktury, takich jak budynki mieszkalne, drogi, elektrownie, wodociągi czy obiekty użyteczności publicznej.

Musimy dbać o zrównoważony rozwój miasta, zapewniając mieszkańcom dostęp do podstawowych usług, rozrywki i miejsc pracy. Jednocześnie nie możemy zapominać o utrzymaniu budżetu miasta na plusie i reagowaniu na pojawiające się problemy, jak zanieczyszczenie środowiska, przestępczość czy korki na drogach.

Gry z gatunku city builder często oferują różne style i epoki, w których możemy budować nasze miasta. Niektóre tytuły pozwalają na tworzenie starożytnych osad, inne umożliwiają budowę nowoczesnych metropolii. Istnieją również gry osadzone w realiach fantasy lub science-fiction, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

City buildery charakteryzują się zazwyczaj rozbudowanym systemem ekonomicznym, wymagającym od gracza strategicznego myślenia i umiejętności zarządzania zasobami.

Klasyczne city buildery, które ukształtowany gatunek

Wśród najważniejszych klasycznych gier o budowaniu miast szczególnie warte wymienienia są następujące tytuły:

  1. SimCity (1989) – prawdziwy klasyk gatunku, który zapoczątkował erę gier polegających na budowaniu i zarządzaniu miastem.
  2. Cezar (1992) – gra osadzona w realiach starożytnego Rzymu, w której gracz wciela się w rolę gubernatora prowincji. Naszym zadaniem jest rozwój miasta, dbanie o potrzeby mieszkańców i rozbudowa infrastruktury.
  3. Faraon (1999) – city builder przenoszący gracza do starożytnego Egiptu. Oprócz standardowych zadań związanych z budową i zarządzaniem miastem, musimy dbać o religijne aspekty życia mieszkańców i wznosić monumentalne budowle, takie jak piramidy.
  4. Zeus: Pan Olimpu (2000) – gra, w której budujesz miasta w starożytnej Grecji. Charakterystycznym elementem rozgrywki jest konieczność zdobywania przychylności greckich bóstw, co wpływa na rozwój i dobrobyt naszych metropolii.
  5. Cesarz: Narodziny Państwa Środka (2002) – ostatnia część serii city builderów od Impressions Games, tym razem osadzona w starożytnych Chinach. Wprowadzono tu nowe mechaniki, takie jak system kanałów nawadniających czy konieczność obrony miasta przed najazdami barbarzyńców.
  6. Tropico (2001) – nieco przewrotny city builder, w którym wcielamy się w rolę dyktatora (El Presidente) fikcyjnej wyspy na Karaibach. Naszym zadaniem jest nie tylko rozwój miasta, ale także utrzymanie władzy poprzez zaspokajanie potrzeb różnych frakcji politycznych.

Wymienione gry stanowią fundament gatunku city builder i wywarły ogromny wpływ na jego rozwój. Wiele współczesnych produkcji czerpie inspiracje właśnie z tych klasycznych tytułów, jednocześnie wzbogacając rozgrywkę o nowe, innowacyjne mechaniki.

El Presidente Tropico

Gry o budowaniu miasta. W jakie city buildery na PC warto zagrać w 2024 roku?

Selekcja propozycji polecanych city builderów jest mocno subiektywna. Jeśli Wasz ulubiony tytuł nie znalazł się w zestawieniu, podzielcie się nim w komentarzach pod artykułem.

Frostpunk 2

Wyczekiwany sequel świetnie przyjętego city buildera od polskiego studia 11 bit studios. Akcja gry przenosi nas 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części, ponownie stawiając przed wyzwaniem przetrwania w bezlitosnym, skutym lodem świecie.

W Frostpunk 2 obejmujemy władzę nad Nowym Londynem, jednym z ostatnich bastionów ludzkości po katastrofie klimatycznej, która doprowadziła do globalnego ochłodzenia. Nasze miasto rozrosło się wokół potężnego generatora, zapewniającego ciepło i schronienie ocalałym. Jednak po trzech dekadach względnego spokoju Nowy Londyn staje przed nowymi wyzwaniami.

Węgiel, będący dotychczas głównym źródłem energii, przestaje wystarczać do ogrzania rozrastającego się miasta. Nadzieja pojawia się wraz z odkryciem złóż ropy, ale nie wszyscy mieszkańcy są przekonani do nowego surowca. Niepokoje społeczne, przestępczość i narastająca nieufność wobec władzy to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.

Frostpunk 2

Frostpunk 2 rozwija sprawdzoną formułę rozgrywki z pierwszej części, stawiając przed graczem zadanie rozbudowy miasta i dbania o potrzeby jego mieszkańców. Kluczowe będzie zarządzanie wydobyciem i dystrybucją ropy, bez której generator przestanie działać, skazując ludzi na pewną śmierć w lodowej pustce. Musimy konstruować nowe budynki, dbać o wyżywienie i zdrowie obywateli oraz podejmować trudne decyzje moralne, które zaważą na losach Nowego Londynu.

11 bit studios znane jest z umieszczania w swoich grach dylematów etycznych, zmuszających gracza do balansowania na granicy moralności w imię wyższego dobra. Nie inaczej będzie w Frostpunk 2, gdzie nasze wybory wpłyną na relacje z różnymi frakcjami i ostateczny kształt miasta.

Frostpunk 2 zapowiada się jako godny następca jednego z najbardziej oryginalnych city builderów ostatnich lat. Połączenie wciągającej rozgrywki, mrocznego klimatu i trudnych wyborów moralnych powinno przypaść do gustu fanom pierwszej części i nie tylko. Jeśli lubisz wyzwania i nie boisz się podejmować niełatwych decyzji, Frostpunk 2 z pewnością dostarczy ci wielu emocji w lodowej scenerii.

Premiera Frostpunk 2 jest zaplanowana 25 lipca 2024, natomiast osoby, które kupiły grę w przedsprzedaży, miały możliwość wypróbowania jej w ramach bety, trwającej od 15 do 22 kwietnia.

Cities: Skylines

Nie sposób mówić o najlepszych grach typu city builder bez wspomnienia o Cities: Skylines. Ten tytuł, wydany w 2015 roku przez studio Colossal Order, szybko zyskał miano jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku i do dziś pozostaje niekwestionowanym liderem wśród gier o budowaniu miast.

Cities: Skylines oferuje graczom olbrzymią swobodę w tworzeniu i zarządzaniu własną metropolią. Zaczynając od małego miasteczka, stopniowo rozwijamy je, dbając o wszystkie aspekty miejskiego życia – od układu dróg i stref mieszkalnych, przez transport publiczny i edukację, aż po rozrywkę i turystykę. Gra zachwyca swoją kompleksowością i realizmem, jednocześnie pozostając przystępną dla nowych graczy.

Jedną z największych zalet Cities: Skylines jest niezwykła elastyczność rozgrywki. Dzięki potężnemu edytorowi map i aktywnemu wsparciu moderskiej społeczności, możliwości tworzenia unikalnych miast są praktycznie nieograniczone. Niezliczone mody i assety dostępne w warsztacie Steam pozwalają na dostosowanie gry do własnych preferencji i wzbogacenie jej o nowe elementy.

Co istotne, Cities: Skylines doczekało się także licznych oficjalnych dodatków, wprowadzających do gry kolejne opcje i mechaniki, takie jak transport publiczny, zarządzanie zasobami naturalnymi czy rozbudowa nadmorskich metropolii. Dzięki temu, nawet po latach od premiery, gra wciąż pozostaje świeża i angażująca.

Warto zaznaczyć, że celowo nie polecam sequela Cities: Skylines, który ukazał się pod koniec 2023 roku. Niestety, Cities: Skylines 2 spotkało się z dość chłodnym przyjęciem ze strony graczy, głównie ze względu na słabą optymalizację i ubogą zawartość w porównaniu do pierwszej części wzbogaconej o liczne dodatki. Wielu fanów serii pozostało przy sprawdzonym pierwowzorze, który wciąż oferuje jedne z najlepszych doznań w gatunku city builder.

Tropico 6

Czyli karaibska dyktatura na wesoło. Jako wielki fan serii Tropico, nie mogłem pominąć najnowszej odsłony tego niezwykłego city buildera. Tropico 6, wydane w 2019 roku przez studio Limbic Entertainment, ponownie przenosi nas na fikcyjną karaibską wyspę, gdzie jako charyzmatyczny dyktator, El Presidente, musimy pokierować rozwojem naszej rajskiej republiki.

Tropico 6 rozwija sprawdzoną formułę serii, oferując jeszcze większe możliwości zabawy w budowniczego i władcę wyspy. Tym razem nasze imperium może rozciągać się na archipelag mniejszych wysepek, co otwiera nowe opcje strategiczne i logistyczne. Gra zachwyca piękną, kolorową oprawą graficzną, świetnie oddającą klimat karaibskiego raju.

Rozgrywka w Tropico 6 polega na zarządzaniu wszystkimi aspektami życia na wyspie – od rozbudowy infrastruktury i tworzenia miejsc pracy, przez dbanie o potrzeby i zadowolenie obywateli, aż po prowadzenie dyplomacji z obcymi mocarstwami. Jako El Presidente musimy balansować między spełnianiem żądań różnych frakcji politycznych, a realizacją własnych ambicji i zapewnieniem sobie reelekcji w nadchodzących wyborach.

Jednym z największych atutów serii Tropico jest specyficzne poczucie humoru i dystans do przedstawianych wydarzeń. Gra nie traktuje tematu dyktatury zbyt poważnie, serwując nam zabawne dialogi, przerysowane postacie i absurdalne sytuacje. Dzięki temu, nawet gdy nasz reżim zacznie popadać w paranoję i terror, Tropico 6 nie przestaje raczyć nas specyficznym, momentami mocno czarnym humorem.

Jak już wspomniałem – ja sam jestem ogromnym fanem serii Tropico, a szczególnie jej czwartej odsłony, w którą zagrywałem się nocami podczas studiów, często kosztem nauki do egzaminów.

Tropico 6

Surviving Mars

Surviving Mars to niezwykłe połączenie gry typu city builder z elementami science-fiction i survivalu. Stworzona przez studio Haemimont Games i wydana w 2018 roku przez Paradox Interactive, gra przenosi nas w nieodległą przyszłość, gdzie jako przedstawiciele prywatnej agencji kosmicznej musimy zbudować pierwszą ludzką kolonię na Marsie.

W przeciwieństwie do większości gier typu city builder, osadzonych w ziemskich realiach, Surviving Mars stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Musimy nie tylko zadbać o rozbudowę infrastruktury i potrzeby mieszkańców naszej kolonii, ale przede wszystkim zapewnić im możliwość przetrwania w ekstremalnie nieprzyjaznym środowisku Czerwonej Planety.

Rozgrywka w Surviving Mars rozpoczyna się od wyboru miejsca lądowania naszej pierwszej ekspedycji i rozstawienia podstawowych modułów habitatu. Z czasem będziemy rozbudowywać naszą bazę, konstruując kopuły mieszkalne, szklarnie do uprawy roślin, elektrownie słoneczne i wiele innych struktur niezbędnych do przeżycia na Marsie. Kluczowym aspektem gameplayu jest zarządzanie ograniczonymi zasobami, takimi jak woda, tlen czy żywność, oraz dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne naszych kolonistów.

Surviving Mars wprowadza także ciekawe elementy losowe, urozmaicające rozgrywkę. W trakcie gry będziemy musieli mierzyć się z różnymi wydarzeniami, takimi jak burze piaskowe, awarie sprzętu czy choroby kolonistów. Te nieprzewidywalne scenariusze wymagają od gracza elastyczności i umiejętności podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach.

Gra oferuje kilka scenariuszy o różnym poziomie trudności, a także tryb swobodnej rozgrywki, w którym możemy eksperymentować z różnymi taktykami budowy naszej marsjańskiej kolonii. Dodatkowo Surviving Mars posiada aktywną społeczność moderską, tworząca liczne mody wzbogacające i urozmaicające rozgrywkę.

Aven Colony

Kolejna „kosmiczna” propozycja. Aven Colony to city builder dla tych, którzy szukają w gatunku czegoś nowego i oryginalnego. Wydana w 2017 roku przez studio Mothership Entertainment, gra przenosi nas w odległą przyszłość, gdzie jako zarządca pierwszej ludzkiej kolonii na obcej planecie musimy zadbać o jej rozwój i przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku.

W Aven Colony naszym zadaniem jest zbudowanie funkcjonalnej i samowystarczalnej osady na planecie Aven Prime. Musimy zarządzać zasobami, konstruować budynki mieszkalne i produkcyjne, dbać o zaspokojenie potrzeb kolonistów oraz stawiać czoła licznym wyzwaniom, takim jak ekstremalne warunki atmosferyczne, obce formy życia czy ograniczone zapasy tlenu i żywności.

Gra oferuje rozbudowany system zarządzania kolonią, pozwalający na dostosowanie niemal każdego aspektu jej funkcjonowania. Musimy monitorować poziom tlenu, ciśnienia i temperatury w budynkach, kontrolować produkcję energii i żywności, a także dbać o zadowolenie i zdrowie naszych kolonistów. Aven Colony wprowadza także ciekawe mechaniki, takie jak konieczność budowy farm w specjalnych kopułach czy zarządzanie siecią korytarzy łączących poszczególne części naszej osady.

Jednym z największych atutów Aven Colony jest piękna, kolorowa oprawa graficzna, która doskonale oddaje klimat obcej planety. Gra zachwyca różnorodnością krajobrazów, od surowych, skalistych pustyń, przez bujne, tętniące życiem doliny, aż po majestatyczne struktury obcego pochodzenia. Całości dopełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa, potęgująca wrażenie eksploracji nieznanego świata.

Aven Colony oferuje kampanię fabularną, składającą się z dziesięciu scenariuszy o rosnącym poziomie trudności, a także tryb swobodnej rozgrywki, pozwalający na budowę kolonii według własnego pomysłu. Gra wprowadza także system wyborów i decyzji, które wpływają na rozwój naszej osady i relacje z jej mieszkańcami.

Anno 1800

Anno 1800 to kolejna odsłona popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych, wydana w 2019 roku przez studio Blue Byte i firmę Ubisoft. Tym razem akcja gry przenosi nas w realia XIX wieku, w sam środek rewolucji przemysłowej. Naszym zadaniem jest pokierowanie rozwojem wyspiarskiego imperium i stworzenie potężnej metropolii, która przetrwa próbę czasu.

W Anno 1800 wcielamy się w rolę młodego władcy, który musi zadbać o wszystkie aspekty życia na swojej wyspie. Rozpoczynamy od małej osady, stopniowo rozbudowując ją o nowe dzielnice mieszkalne, budynki produkcyjne i handlowe. Musimy dbać o potrzeby naszych obywateli, zapewniając im dostęp do jedzenia, ubrań, rozrywki i wielu innych dóbr.

Kluczowym elementem rozgrywki w Anno 1800 jest zarządzanie łańcuchami produkcyjnymi. Aby zaspokoić potrzeby naszych mieszkańców i rozwijać miasto, musimy tworzyć coraz bardziej zaawansowane towary, począwszy od podstawowych surowców, takich jak drewno czy glina, aż po luksusowe dobra, jak meble czy czekolada. To wymaga starannego planowania i optymalizacji naszej produkcji, a także handlu z innymi wyspami i mocarstwami.

Anno 1800 zachwyca piękną, trójwymiarową oprawą graficzną, która doskonale oddaje klimat XIX-wiecznej metropolii. Gra oferuje także wiele opcji personalizacji naszego miasta, pozwalając na tworzenie unikalnych budynków i monumentów. Dodatkowo, możemy prowadzić dyplomację lub rywalizować z innymi graczami o dominację na archipelagu.

Jednym z największych atutów Anno 1800 jest rozbudowany tryb kampanii, który nie tylko wprowadza nas w tajniki rozgrywki, ale także opowiada wciągającą historię o rodzinnych intrygach, spisku i walce o wpływy. Poza kampanią, gra oferuje także tryb swobodnej rozgrywki, pozwalający na budowę własnego imperium według własnego pomysłu.

SimCity 4

Nie sposób mówić o najlepszych grach typu city builder bez wspomnienia o SimCity 4. Ta kultowa odsłona serii, wydana pierwotnie w 2003 roku przez studio Maxis, do dziś pozostaje jedną z najbardziej uwielbianych i granych gier o budowaniu miast. Mimo upływu ponad 20 lat od premiery, SimCity 4 wciąż zachwyca rozgrywką, poziomem złożoności i możliwościami, jakie oferuje graczom.

W SimCity 4 wcielamy się w rolę burmistrza rozwijającego się miasta. Naszym zadaniem jest zaplanowanie i zbudowanie metropolii od podstaw, dbając o wszystkie aspekty miejskiego życia – od układu dróg i stref mieszkalnych, przez rozbudowę infrastruktury i usług publicznych, aż po zarządzanie budżetem i zaspokajanie potrzeb mieszkańców.

Jedną z największych zalet SimCity 4 jest niezwykły poziom szczegółowości i realizmu. Gra oferuje ogromne możliwości w zakresie planowania przestrzennego, pozwalając na tworzenie unikalnych i funkcjonalnych miast. System stref i symulacja zachowań mieszkańców sprawiają, że nasze miasta żyją własnym życiem, reagując na decyzje gracza i zmieniające się warunki.

SimCity 4 zachwyca grafiką, która nawet po latach wciąż robi wrażenie. Gra pozwala na dowolne przybliżanie i oddalanie widoku, umożliwiając podziwianie naszego miejskiego imperium z różnych perspektyw – od panoramicznego widoku z lotu ptaka, aż po detale pojedynczych budynków i ulic.

Warto wspomnieć, że SimCity 4 doczekało się również doskonałego dodatku – Rush Hour, który wprowadził do gry nowe opcje transportu publicznego, większe możliwości zarządzania ruchem drogowym oraz dodatkowe rodzaje budynków i udogodnień dla mieszkańców.

Co istotne, mimo upływu lat i pojawienia się nowszych odsłon serii, wielu graczy wciąż uważa SimCity 4 za najlepszą część cyklu. Późniejsze odsłony, takie jak SimCity z 2013 roku, nie zdołały przebić czwartej części pod względem jakości rozgrywki, możliwości i ogólnego odbioru przez fanów serii. To tylko potwierdza, jak ponadczasowa i wciągająca jest rozgrywka w SimCity 4.

The Colonists

Urocza gra strategiczna o budowaniu i zarządzaniu osadą, stworzona przez niezależne studio Codebyfire. Wydana w 2018 roku produkcja wyróżnia się sympatyczną oprawą graficzną, przywodzącą na myśl klasyczne gry z lat 90., i relaksującą rozgrywką, pozbawioną charakterystycznych dla wielu współczesnych strategii elementów stresu i presji czasu.

W The Colonists wcielamy się w rolę zarządcy nowej osady na niezamieszkanej wyspie. Naszym zadaniem jest pokierowanie rozwojem kolonii, począwszy od nauki podstawowych czynności, takich jak pozyskiwanie surowców i budowa pierwszych struktur, aż po stworzenie zaawansowanej, samowystarczalnej społeczności. Całość rozgrywki opiera się na automatyzacji procesów – musimy zaplanować i zbudować sieć dróg, budynków produkcyjnych i magazynów, a następnie zaprogramować naszych kolonistów, aby wykonywali przydzielone im zadania.

Tym, co wyróżnia The Colonists na tle innych gier typu city builder, jest niezwykły urok i przyjazna atmosfera. Sympatyczne, trapezoidalne postacie kolonistów i urocze animacje sprawiają, że rozgrywka nabiera lekkiego, relaksującego charakteru, a samo obserwowanie rozwoju naszej osady dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji.

Gra oferuje dwie główne ścieżki rozgrywki – kampanię fabularną, składającą się z 14 scenariuszy o rosnącym poziomie trudności, oraz tryb swobodnej gry, pozwalający na budowę osady według własnego pomysłu. W trybie swobodnym możemy dostosować parametry rozgrywki, takie jak wielkość mapy, ilość dostępnych surowców czy poziom trudności, co zapewnia wysoki poziom re-playability.

The Colonists wprowadza także ciekawe mechaniki, urozmaicające rozgrywkę. W miarę rozwoju naszej osady będziemy odkrywać nowe technologie, odblokowywać zaawansowane struktury i ulepszenia, a także handlować z sąsiednimi koloniami. Gra pozwala również na wznoszenie monumentów i cudów, które nie tylko upiększają naszą osadę, ale także zapewniają dodatkowe bonusy i możliwości.

The Colonists

Faraon

Długo się zastanawiałem, czy umieścić w zestawieniu dotyczącym 2024 grę, która ma już na karku 25 lat. Stwierdziłem, że decyzję podejmę w oparciu o gameplay. Uruchomiłem Faraona i… przepadłem na wiele godzin. Ta gra dalej jest wściekle grywalna.

Faraon to prawdziwy klejnot wśród gier typu city builder, stworzony przez legendarną firmę Impressions Games i wydany w 1999 roku. Gra zabiera nas w fascynującą podróż do czasów starożytnego Egiptu, gdzie jako młody władca musimy pokierować rozwojem naszego miasta i zbudować potężne imperium nad brzegami Nilu.

W Faraonie naszym zadaniem jest zarządzanie wszystkimi aspektami życia w starożytnym egipskim mieście – od wznoszenia domów mieszkalnych i świątyń, przez rozwój rolnictwa i handlu, aż po organizację wielkich przedsięwzięć budowlanych, takich jak piramidy czy sfinksy. Musimy dbać o zaspokojenie potrzeb naszych poddanych, zapewniając im dostęp do żywności, wody i rozrywki, a także utrzymując odpowiedni poziom opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa.

Gra w wiarygodny sposób odtwarza społeczną i religijną strukturę starożytnego Egiptu, pozwalając nam na wzięcie udziału w ceremoniach ku czci bóstw, organizowanie festiwali i procesji, a nawet prowadzenie dyplomacji z sąsiednimi cywilizacjami. Możemy również wysyłać ekspedycje handlowe i wojskowe, aby pozyskać cenne surowce i poszerzyć nasze wpływy poza granice Egiptu.

Faraon zachwyca także ponadczasową, dwuwymiarową oprawą graficzną, która doskonale oddaje klimat i estetykę starożytnej cywilizacji nad Nilem. Całości dopełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa, wykorzystująca tradycyjne instrumenty i motywy muzyczne, która przenosi nas wprost do czasów faraonów.

Rozgrywka w Faraonie opiera się na kampanii fabularnej, składającej się z ponad 30 scenariuszy o rosnącym poziomie trudności. W każdej misji musimy spełnić określone warunki, takie jak osiągnięcie odpowiedniej liczby ludności, zbudowanie konkretnych monumentów czy zgromadzenie wymaganych zasobów. Gra oferuje także tryb swobodnej rozgrywki, pozwalający na budowę egipskiego miasta według własnego pomysłu.

Frostpunk

City buildery wciąż żywe!

W tekście przedstawiliśmy nasze subiektywne zestawienie najlepszych i najbardziej wartych uwagi city builderów, dostępnych na rynku w 2024 roku. Od niekwestionowanych klasyków gatunku, jak SimCity 4, przez nowsze produkcje pokroju Anno 1800 czy Surviving Mars, aż po urocze, relaksujące tytuły jak The Colonists – każda z tych gier oferuje unikalną, wciągającą rozgrywkę i godziny wspaniałej zabawy w budowaniu i zarządzaniu własną metropolią.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nasze zestawienie to zaledwie wierzchołek góry lodowej i że istnieje wiele innych, znakomitych gier city builder, które zasługują na wyróżnienie. Dlatego zachęcamy Was do podzielenia się w komentarzach swoimi ulubionymi tytułami z tego gatunku.