Co obejrzeć 27–29.05.2022? Netflix, HBO Max i Apple TV+

Co obejrzeć w najbliższy weekend na platformach streamingowych? Przyjrzeliśmy się nowościom, które pojawiły się w tym tygodniu i wybraliśmy z nich najciekawsze tytuły. Sprawdź listę polecanych filmów i seriali na Netfliksie, HBO Max i Apple TV+ w weekend 27–29.05.2022 roku.

Co oglądać w weekend 27–29 maja 2022 roku?

W tym tygodniu na Netfliksie nie pojawiło się wiele premier, ale za to dzisiaj pojawiła się jedna, która przyćmiewa wszystkie inne. Chodzi o długo wyczekiwany 4. sezon serialu Stranger Things. Na HBO Max nie ma aż tak spektakularnej nowości, ale za to jest dużo więcej tytułów, którymi warto się zainteresować, jeśli nie jesteście fanami przygód Jedenastki i przyjaciół.

Stranger Things (4. sezon, część 1) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: od 27 maja

Zaczynamy od zdecydowanie najgorętszej premiery nie tylko w tym tygodniu, ale i w całym miesiącu. Chodzi oczywiście o wielki przebój Netfliksa jakim jest serial Stranger Things. Już dzisiaj na platformie możecie zobaczyć premierę 4. sezonu, a właściwie jego pierwszą część, na którą składa się siedem z dziewięciu odcinków. Pozostałe dwa odcinki ukażą się dopiero 1 lipca.

Nowe odcinki nie tylko pomogą rozwikłać tajemnicze wątki z poprzednich sezonów, ale również będą zdecydowanie dłuższe. Fani serialu powinni przygotować się na seans pełen wrażeń, bo nad Hawkins znów nadciągają czarne chmury.

Przeczytaj też:

Diuna (1984) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: od 27 maja

Diuna, którą poznaliśmy w zeszłym roku nie była oczywiście pierwszym filmem o pustyni i przyprawie, który powstał w oparciu o książki Franka Herberta. Diuna z 1984 roku w reżyserii Davida Lyncha to zdecydowanie jeden z tych filmowych klasyków, które powinno się w życiu zobaczyć choć raz.

W tej ekranizacji zobaczycie Kyle MacLachlana, Patricka Stewarta czy Stinga. Tutaj także młody Atryda zawalczy przeciwko cesarzowi, aby uwolnić Diunę spod jego władzy.

Warto przy tej okazji porównać sobie tę adaptację powieści Franka Herberta z powstałą niedawno (i także dostępną w serwisie), przepełnioną efektami specjalnymi Diuną z 2021 roku w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Dowiedz się więcej o platformie HBO Max:

Prehistoric Planet  – Apple TV +

  •  Od kiedy można oglądać: od 27 maja

Ta produkcja łączy nagradzane filmy przyrodnicze, najnowsze odkrycia paleontologiczne i najnowocześniejszą technologię. Prehistoric Planet pokazuje na realistycznych wizualizacjach, jak wyglądała Ziemia 66 milionów lat temu, kiedy rządziły nią dinozaury. Seria przedstawia mało znane i zaskakujące fakty z życia dinozaurów na tle środowisk z czasów kredowych, w tym wybrzeży, pustyń, słodkowodnych, lodowe światy i lasy.

Pięcioczęściowe filmy dokumentalne wykorzystują najnowsze technologie renderowania 3D, aby dać widzom najbardziej realistyczny wgląd w życie dinozaurów , oparty na najnowszej wiedzy paleontologicznej.

Dzięki zespołowi odpowiedzialnemu za serię Planeta Ziemia, ścieżce dźwiękowej Hansa Zimmera oraz narracji, którą prowadzi sam Sir David Attenborough Prehistoric Planet ma być dokumentem przyrodniczym jak żaden inny.

Przeczytaj też:

Respect. Królowa soulu  – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: od 27 maja

Nagrodzona Oscarem Jennifer Hudson wciela się w tym pełnym muzyki filmie w rolę legendarnej królowej soulu – Arethy Franklin. Droga divy do sukcesu nie była prosta, a Franklin musiała pokonać wiele trudności i uprzedzeń, by dojść na szczyt. W filmie poznajemy jej historię od czasów dzieciństwa, kiedy śpiewała w kościelnym chórze ojca, aż po międzynarodową karierę.

Obraz, jak to w przypadku wielu filmowych biografii, zebrał mieszane recenzje. Film warto jednak obejrzeć dla samej kreacji stworzonej przez Hudson, która naprawdę dała tutaj niesamowity popis aktorski. Co ciekawe, Jennifer Hudson została wybrana przez samą Arethę Franklin do zagrania w tym filmie.

W pętli ryzyka i fantazji – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: od 28 maja

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale film, który obok głośnego Drive My Car (nagrody w Cannes i oscarowy faworyt, będący adaptacją opowiadania Murakamiego), stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego. 

W pętli ryzyka i fantazji to trzyczęściowa antologia poświęcona trzem różnym kobietom. To różne historie o miłości i związkach: dosyć niespodziewanym trójkącie miłosnym, przypadkowemu spotkaniu z oczyszczającym duszę rezultatem oraz ucieczce z pułapki podejrzanego uwodziciela.

Film jest także podróżą ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, a potem niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction.

Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością.