Co obejrzeć 15–17.04.2022? Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+

Chcesz podczas weekendowych wieczorów rozsiąść się wygodnie i obejrzeć nowy serial lub film na którejś platformie streamingowej? Przychodzimy Ci z pomocą i co tydzień przygotowujemy krótką listę najciekawszych nowości. Sprawdź zestawienie polecanych seriali i filmów, które możesz obejrzeć 15–17 kwietnia 2022 roku na Netfliksie, HBO Max, Prime Video i Apple TV+.

Co oglądać w weekend 15–17 kwietnia 2022 roku?

W ten weekend na naszej liście poleceń znalazł się m.in. serial Nefliksa Anatomia skandalu. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2022 roku, którą zajęli się twórcy dwóch popularnych seriali HBO – Wielkich kłamstewek oraz Od nowa. Czy uda im się powtórzyć sukces tym razem na Netfliksie?

Nową, ciekawie zapowiadającą się produkcję przedstawi nam firma Apple, która nieustannie stara się powiększać katalog seriali i filmów dostępnych w serwisie Apple TV+. Platforma streamingowa w ostatnim czasie chętnie sięga po format antologii. Do takich należy choćby Little America złożone z różnych historii imigrantów mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Teraz dołączy do nich Ryk (Roar), którego producentką i odtwórczynią jednej z głównych ról jest Nicole Kidman, która wystąpiła przecież we wspomnianych wyżej hitach HBO.

Kolejna propozycja nosi tytuł Poza granicą. Jest to współczesny western z elementami science fiction i thrillera od Amazon Prime Video. Dzisiaj, 15 kwietnia, ukazały się dwa pierwsze odcinki. W kolejne piątki platforma będzie udostępniała po dwa kolejne.

Ostatnia propozycja to dokument Film balkonowy. Reżyser, Paweł Łoziński, przez 165 dni zaczepiał ludzi siedząc na swoim balkonie. Z mieszkania na Saskiej Kępie obserwował spacerujących, rozmawiających ze sobą, uśmiechniętych, zamyślonych ludzi. Powstał z tego niesamowity obraz Polaków. Film można oglądać w kinach od 8 kwietnia, a 17 kwietnia pojawi się w serwisie HBO Max.

Anatomia skandalu – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 15 kwietnia

Anatomia skandalu to zapowiadany od miesięcy serial, który niedługo zadebiutuje na platformie Netflix. Historia ta jest oparta na motywach powieści Sarah Vaughan o tym samym tytule. Jest to thriller psychologiczny opowiadający o kulisach życia brytyjskich elit. 

James i Sophie Whitehouse żyją beztrosko w elitarnym środowisku. Wydaje się, że przed Jamesem, kochającym ojcem rodziny na stanowisku ministra, świat stoi otworem – aż do chwili, gdy na jaw wychodzą szokujące tajemnice. Prawniczka Kate Woodcroft prowadzi własną krucjatę, a jej śledztwo może zagrozić Westminsterowi, małżeństwu Whitehouse’ów i jej własnej opinii. W rolach głównych wystąpią ikona lat 2000., Sienna Miller oraz Rupert Friend i Naomi Scott.

Przeczytaj też:

Ryk (Roar) – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: 15 kwietnia

Ryk został stworzony dla Apple TV+ przez Liz Flahive i Carly Mensch. Autorki wzięły na warsztat serię krótkich opowiadań pisarki Cecelii Ahern. Już same tytuły tych opowiadań mówią wiele o abstrakcyjnym humorze Irlandki: Kobieta, która zjadła fotografie, Kobieta, która była piórnikiem albo Kobieta, która znalazła świat w swojej ostrydze.

Apple + opisuje Ryk jako feministyczny serial komediowy. W nietypowo surrealistyczny sposób porusza on takie tematy jak role płciowe czy kobieca autonomia. Apple zdążył nas już przyzwyczaić do gwiazdorskiej obsady. W Ryku ujrzymy takie nazwiska jak Nicole Kidman, Alison Brie czy Merritt Weve. Oprócz roli głównej Kidman jest także producentką wykonawczą. Autorką ścieżki dźwiękowej do produkcji jest z kolei siostra aktorki Phoebe Waller-Bridge, Isobel.

Przeczytaj też: Apple TV+ – cena, oferta i niezbędne informacje

Poza granicą (1. sezon) – Prime Video

  • Od kiedy można oglądać: 15 kwietnia

Poza granicą to serial od Amazon Prime Video, który składa się z 8 odcinków. Dwa premierowe odcinki trafią na platformę streamingową już 15 kwietnia. W każdy kolejny piątek będą się pojawiać po dwa nowe odcinki.

W tym współczesnym westernie z elementami dramatu i science fiction w głównej roli występuje Josh Brolin. W obsadzie są również Imogen Poots, Lili Taylor, Tamara Podemski, Lewis Pullman, Tom Pelphrey, Noah Reid, Shaun Sipos, Isabel Arraiza, Olive Abercrombie i Will Patton.

O czym będzie ta historia? W oficjalnym opisie od Amazon Prime Video możemy przeczytać: Walczący o swoją ziemię i rodzinę ranczer odkrywa pewne niesamowite zjawisko na skraju pustkowia Wyoming. Bohater musi zmierzyć się twarzą w twarz z nieznanym, zarówno w prywatnej, jak i kosmicznej skali.

Film balkonowy – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 17 kwietnia

Nowy film cenionego dokumentalisty Pawła Łozińskiego to zapis ponad dwuletniego projektu zrealizowanego na tytułowym balkonie w mieszkaniu twórcy. Reżyser przygląda się przechodniom, a jego obserwacje stają się punktem wyjścia do refleksji o naszej codzienności, pragnieniach i lękach. Genialny w swojej prostocie dokument wyróżniono na światowych festiwalach filmowych, w tym w szwajcarskim Locarno.

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Autor dokumentu nie ma wątpliwości. Ze swojego balkonu zaczepia przechodniów, zadaje im pytania i rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem.

Film balkonowy udowadnia, że aby odkryć coś niezwykłego, wystarczy chcieć, nie potrzeba milionowych budżetów i fajerwerków. Chciałem, żeby dał ludziom nadzieję, że planeta Ziemia jest wciąż dobrym miejscem do życia, podkreślił reżyser.

Przeczytaj też: