Gaten Matarazzo: „4. sezon Stranger Things będzie najmroczniejszy z wszystkich dotychczasowych”

Serialowy Dustin potwierdził, że po przerwach spowodowanych pandemią koronawirusa ekipa wróciła do prac nad 4. sezonem Stranger Things. Dodał również, iż fani powinni przygotować się na sporą dawkę strachu. 4. sezon bowiem ma być najmroczniejszy i najstraszniejszy z wszystkich dotychczasowych.

4. sezon Stranger Things bardziej „stranger” i bardziej „darker”

6 kwietnia Gaten Matarazzo, znany z roli Dustina Hendersona w przebojowym hicie Netfliksa, pojawił się w programie The Tonight Show. W rozmowie z Jimmym Fallonem młody aktor mówił m.in. o 4. sezonie Stranger Things, na który fani czekają już prawie dwa lata.

„Zdradziłeś mi, że patrząc na to, co zdołaliście dotąd nakręcić, nowy sezon zapowiada się jako najstraszniejszy” – powiedział Jimmy Fallon.

„Och, tak – potwierdził Matarazzo. – To rzecz, która najbardziej zwróciła moją uwagę. Czytałem scenariusz i pomyślałem: wow, a więc w tę stronę idziemy w tym roku, nieźle”.

Powrót obsady na plan serialu

18-latek ujawnił również, że po miesiącach prac przerywanych co rusz przez pandemię koronawirusa, obsada nareszcie wraca na plan. Co ciekawe, dorastanie młodych aktorów, co potwierdził Matarazzo, zmusiło scenarzystów do zmiany podejścia do 4. sezonu Stranger Things:

„Myślę, że ton nowego serialu jest bardzo dojrzały. Wydaje mi się, że to celowe. Twórcy chcą, aby ich serial dojrzewał wraz z dziećmi, które w nim grają. W miarę jak dorastamy jako ludzie, musimy zestarzeć się też jako postaci. [Matt i Ross Duferowie] muszą się z tym zmierzyć, ale widać, że pogodzili się z tym faktem i chcą wykorzystać go na swoją korzyść. Nie przeraża ich, kiedy stajemy się wyżsi, nasze głosy się zmieniają, ani nic z tych rzeczy”.

Po chwili dodał: „używają tego wszystkiego jako amunicji do pisania scenariusza. To niesamowite, co potrafią. Praca z nimi jest po prostu wyjątkowa. Zawsze tak było”.

stranger things logo

Sława kosztuje

Podczas rozmowy z Jimmym Fallonem Matarazzo poruszył również temat swojej rozpoznawalności.  Opowiedział m.in. o tym, że przeszkadzało mu to trochę, kiedy pracował w restauracji niedaleko swojego domu w New Jersey. Mimo restauracyjnej koszulki, włosów schowanych w czapce i maseczki ochronnej klienci nadal widzieli w nim Dustina ze Stranger Things.

Gaten Materazzo

Co wiemy o czwartym sezonie Stranger Things?

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat nadchodzących odcinków serialu, poznać datę premiery i obejrzeć zwiastuny, zapraszamy do przeczytania tekstu:

 

Źródło: people.com