Apple TV+ – cena, oferta i niezbędne informacje

Apple TV+ to usługa streamingowa spod znaku nadgryzionego jabłka. Mimo że jest jedną z najmłodszych platform VOD na rynku, cieszy się stosunkowo dużą popularnością i z powodzeniem staje w szranki z Netflixem i HBO GO. Jaka jest cena? Co można obejrzeć? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Co to jest Apple TV+?

Apple TV+ to usługa streamingowa wprowadzona na rynek w listopadzie 2019 roku. Głównym celem serwisu jest udostępnianie oryginalnych filmów i seriali. Nowe materiały dodawane są do platformy co miesiąc. Choć oferta nie jest tak bogata jak w przypadku Netflixa, większość wideo jest pozytywnie przyjęta przez odbiorców.

Rozwój biblioteki ma jednak przyśpieszyć w 2022 roku, a nowe oryginalne produkcje mają pojawiać się co tydzień. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat subskrybenci otrzymali łącznie 75 filmów i seriali. Oprócz tego Apple nabyło prawa do transmisji świątecznego programu Charliego Browna oraz serii Fraggle Rock.

Jaka jest cena Apple TV+?

Miesięczny abonament Apple TV+ to 24.99 zł. Opłata jest pobierana cyklicznie z podpiętej karty. Aby skorzystać z usługi Apple TV+, niezbędne jest posiadanie Apple ID, więc jeśli nie masz żadnego urządzenia od tej firmy będziesz musiał je utworzyć.

Odtwarzacze multimedialne Apple TV w x-kom


Apple TV+ za darmo

W usłudze Apple TV+ jest dostępny darmowy okres próbny i trwa on 7 dni. Skorzystanie z niego wiąże się z podaniem wszystkich niezbędnych danych karty, tj. imienia i nazwiska, numeru karty oraz daty jej ważności. Z subskrypcji możesz zrezygnować, nie ponosząc opłat. Musisz jednak pamiętać, by anulować ją przed upływem siedmiu dni od aktywowania.

apple tv plus oprah winfrey

Dodatkowo podczas zakupu urządzenia Apple otrzymujesz 3 miesiące subskrypcji za darmo. Wystarczy że w ciągu 90 dni od zakupu produktu zalogujesz się na swoje Apple ID i włączysz aplikację Apple TV. Bezpłatny dostęp zostanie dodany automatycznie.

Trzecią opcją jest skorzystanie z 30 dniowego okresu próbnego usługi Apple One, która oprócz Apple TV+ zawiera również usługi Apple Music, Apple Arcade oraz iCloud+. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich fanów marki Apple, ponieważ po upływie okresu testowego opłata wynosi jedyne 24,99 zł miesięcznie.

Co obejrzeć na Apple TV+?

Oferta platformy Apple TV+ z miesiąca na miesiąc staje się coraz ciekawsza. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo różnorodność Apple jest naprawdę godna podziwu. Niezależnie od tego, czy interesują Cię komedie, science fiction, czy filmy obyczajowe, jest w czym wybierać. Poniżej znajdziesz ciekawe kilka produkcji, na które warto zwrócić uwagę:

The Morning Show

Flagowy produkt Apple TV+, który został nagrodzony statuetką Emmy. Serial bez skrupułów ukazuje współczesną telewizję śniadaniową i ludzi, którzy pomagają Ameryce wstać codziennie rano. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że serial jest wypakowany gwiazdami, na czele z: Jennifer Aniston, Steve’em Carellem, Billym Crudupem czy Reese Witherspoon.

Serial The Morning Show

Ted Lasso

Świetna pozycja dla fanów piłki nożnej. Serial opowiada o amerykańskim trenerze fubolu, który przenosi się do Anglii, by objąć pieczę nad drużyną piłki nożnej AFC Richmond. Nie ma zielonego pojęcia o futbolu, ale okazuje się świetnym psychologiem, a niektórym piłkarzom właśnie takich kierowników trzeba.

Serial Ted Lasso

Central Park

Animacja w formie musicalu, która powinna spodobać się fanom serii Bob’s Burgers. Serial opowiada o losach rodziny Tillermansów zamieszkującej nowojorski Central Park. Kierownik parku Owen oraz dziennikarka Paige starają się wychować dzieci i przy okazji walczyć z hotelową spadkobierczynią Bitsy Brandenham, która chce zamienić park w mieszkanie.

Serial Central Park

Little America

Little America to serial ukazujący losy przybyłych do USA z różnych zakątków świata imigrantów. Fabuła skupia się na zabawnych, romantycznych i inspirujących historiach tych osób, osadzonych we współczesnych czasach. Postacie wzorowane są na prawdziwych ludziach, których historie opisano w „Epic Magazine”.

Serial Little America

Czym się różni Apple TV od Apple TV+?

Apple TV to aplikacja umożliwiająca dostęp do biblioteki filmów i seriali. Materiały w Apple TV udostępniane są w formie pay-per-view, przez co każdy film musisz zakupić osobno. Natomiast Apple TV+ to platforma , z autorskimi produkcjami Apple, obsługiwana przez wyżej wspomnianą aplikację.

To nie wszystko, Apple TV to także przystawka do telewizora, która poszerza jego funkcjonalność i zmienia w Smart TV. Przystawka daje nie tylko dostęp do aplikacji Apple TV+, ale także do wielu innych aplikacji, programów, a nawet gier. Znajdziesz tam między innymi YouTube, Netflix, HBO GO, czy Apple Arcade.

Więcej informacji o Apple TV znajdziesz we wpisie: Co to jest Apple TV?

Apple TV+ Telewizor IPhone iPad

Na jakich urządzeniach działa Apple TV+?

Usługa Apple TV+ działa wszędzie tam, gdzie możesz pobrać aplikację Apple TV. Lista urządzeń jest dość duża:

  • IPhone, iPad – za pomocą aplikacji Apple TV.
  • Komputery Mac – za pomocą aplikacji Apple TV lub używając przeglądarki Safari, Chrome oraz Firefox.
  • Przystawka Apple TV – za pomocą aplikacji Apple TV.
  • Komputery z  systemem Windows – za pomocą przeglądarki Chrome lub Firefox.
  • Urządzenia Chrome OS – za pomocą przeglądarki Chrome lub Firefox.
  • Urządzenia Android – za pomocą przeglądarki Chrome lub Firefox.
  • Telewizory smart (Samsung, LG, Vizio, Sony) – za pomocą aplikacji Apple TV.
  • Konsole do gier (PlayStation, Xbox) – za pomocą aplikacji Apple TV.
  • Urządzenia do streamingu (Roku, Amazon Fire TV) – za pomocą aplikacji Apple TV.

Przystawka Apple TV w x-kom


W jakiej jakości dostępne są treści Apple TV+?

Apple wierzy, że inwestowanie w nowe, wysokiej jakości oryginalne treści jest najlepszą strategią. Dlatego większość materiałów na platformie oferuje jakość 4K z Dolby Vision i Dolby Atmos. Dodatkowo filmy osiągają bitrate nawet 40 Mbps, gdzie w przypadku Netflixa to tylko 16 Mbps. Wyjątek jakościowy stanowią tutaj niektóre tytuły dla dzieci i młodzieży.

Apple TV 4K PLUS

Na ilu urządzeniach na raz można oglądać Apple TV+?

Subskrypcję Apple TV+ w jednym gospodarstwie domowym połączysz aż z sześcioma użytkownikami. Wymagane do tego jest użycie chmury rodzinnej, którą można aktywować wyłącznie przez Maca lub sprzęt z systemem iOS. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić aplikację Apple TV -> przejdziesz do ustawień -> wejdziesz w zakładkę konto -> i dodasz nowego użytkownika.

Sprawdź także: