Co obejrzeć 1-3.04.2022? Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+

Co warto obejrzeć w weekend 1-3 kwietnia 2022 roku na Netfliksie, HBO Max, Amazon Prime Video i Apple TV+? Możesz udać się do postapokaliptycznego Manhattanu, poznać losy kulawych koni wywiadu MI5, obejrzeć oryginalną animację z lotem Apollo na Księżyc w tle czy wzruszyć się podczas oglądania trudnych zmagań osoby chorej na Alzheimera. Sprawdź polecane seriale i filmy, które trafiły lub trafią w tym tygodniu na popularne platformy streamingowe.

Co oglądać w weekend 1-3 kwietnia 2022 roku?

Nowy miesiąc, nowe propozycje do oglądania – początek kwietnia przyniósł wiele nowości. Szczególnie w oczy rzuca się dominacja HBO Max, ale niespecjalnie to dziwi, ponieważ platforma niedawno weszła do Polski i do nas niektóre seriale i filmy trafiają z opóźnieniem, w tym pierwsze produkcje Sony (Ojciec). Jednak lepiej późno niż wcale.

Gdyby Disney+ był już dostępny w Polsce, moglibyśmy oglądać także całkiem dobrze oceniane Moon Knight Marvela z Oscarem Isaakiem (Sceny z życia małżeńskiego, Diuna czy Ex Machina). Ale to już za chwilę, już za momencik – do premiery pozostało raptem 2,5 miesiąca. Tymczasem sprawdź, co możesz oglądać w najbliższy weekend na pozostałych platformach VoD: Netfliksie, HBO Max, Amazon Prime Video i Apple TV+. A zdecydowanie jest z czego wybierać!

DMZ – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 28 marca

Z opóźnieniem, ale wreszcie jest. DMZ to zaledwie czteroodcinkowy miniserial, który Robert Patino (m.in. Synowie Anarchii) przygotował dla HBO Max. Jest to adaptacja komiksu Briana Wooda i Riccarda Burchiellego, znanego w Polsce jako Strefa zdemilitaryzowana. DMZ. Tą strefą, odizolowaną od reszty świata, stał się postapokaliptyczny Manhattan. Miniseria opowiada o losach Almy Ortego (Rosario Dawnson), lekarki, która robi, co może, by odnaleźć zaginionego syna.

Przeczytaj również:

Wolf Like Me – Amazon Prime Video

  • Od kiedy można oglądać: 1 kwietnia

Wolf Like Me to gatunkowy miszmasz – garść (romantycznej) komedii z czarnym humorem, nutka dramatu i szczypta fantastyki. 6-odcinkowy serial opowiada o dwójce bohaterów ze sporym bagażem doświadczeń.

Gary (Josh Gad), który stał się emocjonalnym wrakiem po śmierci żony, chce zapewnić byt swojej 11-letniej córce Emmie. Mary (Isla Fisher) skrywa sekret, którym nie może się z nikim podzielić. Los chciał ich połączyć, i to w dość dramatycznych okolicznościach. Co z tego wyniknie? Jak Gary zareaguje, gdy odkryje tajemnicę Mary?

Kulawe konie (Slow Horses) – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: 1 kwietnia

Nowy, 6-odcinkowy serial Apple’a jest adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Micka Herrona. Przedstawia opowieść o agentach, którzy zamiast gwiazdami brytyjskiego kontrwywiadu MI5 stali tzw. kulawymi końmi, czyli zdegradowanymi szpiegami. Ich zadaniem nie jest już przeprowadzanie ważnych operacji, lecz… papierkowa robota poza główną siedzibą w Regent’s Park. Nikt nie chce ich znać ani widzieć.

Gdy pojawia się szansa, by udowodnić, że nadal coś znaczą w wywiadzie, nie omieszkają spróbować swoich sił pod wodzą niechlujnego, okrytego złą sławą Jacksona Lamba (w tej roli Gary Oldman!). W obsadzie są także: Kristin Scott Thomas (Czas mroku, Gosford Park), Jonathan Pryce (Dwóch papieży, Gra o tron) i Olivia Cooke (Sound of Metal, Ród smoka). Twórcą serialu jest Will Smith (nie TEN Will Smith, o którym jest ostatnio głośno za sprawą Oscarów 2022), scenarzysta Veep.

Odwilż – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 1 kwietnia

Odwilż jest pierwszym polskim serialem produkcji HBO Max i kryminałem pełną gębą. Przybliża sprawę morderstwa młodej kobiety, której ciało udaje się znaleźć na brzegu Odry w Szczecinie. Główną bohaterką jest Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda), ponad 30-letnia policjantka. Próbuje odnaleźć nie tylko mordercę, ale także, jak się potem okazuje, dziecko zamordowanej kobiety (lub przynajmniej dowiedzieć się, czy w ogóle żyje).

Za scenariusz odpowiada Marta Szymanek (serial HBO Wataha), a reżyserem jest Xawery Żuławski (Wojna polsko-ruska). Obsada jest iście doborowa – wystarczy wymienić takie nazwiska, jak Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Sebastian Fabijański, Agnieszka Pilaszewska czy Ewa Skibińska.

Apollo 10½: Kosmiczne dzieciństwo (Apollo 10½: A Space Age Childhood) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 1 kwietnia

Richard Linklater, twórca Boyhood i trylogii Before, powraca z nietuzinkową produkcją. Jest nią Apollo 10½: Kosmiczne dzieciństwo, przepiękna animacja rotoskopowa, która jest inspirowana prawdziwym życiem reżysera. Mężczyzna opowiada swoją historię – o dojrzewaniu marzącego o podróżach w kosmosie 10-letniego chłopca w latach 60. XX wieku w Houston w Teksasie. Krąży ona wokół, jak wynika zresztą z tytułu, historycznego lądowania Apollo 11 na Księżycu.

Koniecznie sprawdź:

Legion Samobójców: The Suicide Squad (The Suicide Squad 2021) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 3 kwietnia

Jeśli szukasz filmowej adaptacji komiksu, która gwarantuje wybuchową jazdę bez trzymanki, to nie mogłeś lepiej trafić. Nowe Suicide Squad zrywa w dużym stopniu z beznadziejną pierwszą częścią i pokazuje, jak powinno się robić groteskowe, zabawne kino w komiksowym stylu. To w dużej mierze zasługa Jamesa Gunna (reżysera Strażników Galaktyki Marvela), który odmienił serię i przyczynił się nawet do powstania serialowych spin-offów (Peacemaker, dostępny także na HBO Max, jest jeszcze lepszy!).

Ojciec (The Father) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 3 kwietnia

Z kolei gdy poszukujesz poważnego dramatu, który dostarczy mocnych wrażeń, warto zerknąć na Ojca z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Jest to bardzo poruszający obraz o schorowanym Anthonym z objawami postępującej demencji. Pokazuje nie tylko, jak Alzheimer potrafi zmienić człowieka dotkniętego tą chorobą, ale także, jak oddziałuje ona na bliskie osoby. W codziennym życiu próbuje pomagać mu córka (w tej roli Olivia Colman), której często Anthony nawet nie rozpoznaje.

Film otrzymał 6 nominacji do Oscarów i ubiegłoroczną galę zakończył z dwiema statuetkami. Wyróżniony został nie tylko Anthony Hopkins, ale także scenariusz, który jest adaptacją sztuki teatralnej Floriana Zellera.  Ojciec nie byłby tym samym filmem, gdyby nie wybitna i niezwykle przekonująca rola sir Hopkinsa, którego postać potrafi diametralnie zmienić swoje zachowanie.

Co jeszcze warto obejrzeć na Netfliksie i HBO Max w weekend 1-3 kwietnia 2022 roku?

  • Dirty Dancing – Netflix (od 31 marca)
  • Wyprawa na Marsa (Moonshot) – HBO Max (od 31 marca)
  • Julia – HBO Max (od 31 marca)
  • Informator (Informer) – HBO Max (od 1 kwietnia)
  • Furioza – Netflix (od 1 kwietnia)
  • Superman i Lois Sezon 2 – HBO Max (od 1 kwietnia)
  • Ostatni autobus (The Last Bus) – Netflix (od 1 kwietnia)
  • Jak wywołałem byłą żonę (Blithe Spirit) – HBO Max (od 2 kwietnia)
  • Podziemny krąg (Fight Club) – HBO Max (od 2 kwietnia)

Zobacz, co obejrzeć w weekend 8-10 kwietnia 2022 roku: 

Poznaj więcej kwietniowych nowości w platformach VoD:

Koniecznie sprawdź również nasze rekomendacje z poprzednich tygodni: