Co obejrzeć 18-20.02.2022 na Netflix, HBO GO, Prime Video i Apple TV+?

Co obejrzeć na Netfliksie, HBO, Prime Video i Apple TV+ w najbliższy weekend? W tym tygodniu możesz powrócić na scenę wraz ze Wspaniałą pani Maisel, poznać drogę na szczyt Kanyego Westa oraz odkryć, czym zachwycił krytyków nowy serial Apple’a – Rozdzielenie. Netflix przygotował także coś dla fanów gry Cuphead. Co jeszcze warto obejrzeć w weekend 18-20 lutego 2022 roku?

Co oglądać 18-20 lutego 2022 roku?

Połowa lutego przepełniona jest serialowymi nowościami i powrotami. Amazon po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, powraca z czwartym sezonem The Marvelous Mrs. Maisel. Apple TV+ kusi widzów nową produkcją, która zbiera od recenzentów bardzo wysokie oceny (w chwili pisania 83% na Metacritic). Z kolei Netflix próbuje przypodobać się graczom, a także powiększyć swoje grono abonentów o (anty)fanów Kanyego Westa.

the many saints of newark

Miłośnicy filmów mają mniej powodów do radości. Ostatnia produkcja Clinta Eastwooda nie pokazuje jego najlepszej formy reżysersko-aktorskiej. Większą uwagę zdecydowanie zwraca prequel Rodziny Soprano. Ale czy spełnia oczekiwania fanów kina gangsterskiego? Przekonaj się i sprawdź, co jeszcze obejrzeć na Netfliksie, HBO GO, Amazon Prime Video i Apple TV+ w weekend 18-20 lutego.

jeen-yuhs: Trylogia Kanye, akt 1 (jeen-yuhs: A Kanye Trilogy Season 1) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 16 lutego

Trzyczęściowa dokumentalna miniseria jeen-yuhs: Trylogia Kanye przedstawia życie oraz początki muzycznej kariery Kanyego Westa. Z opowieści dowiesz się także, jak stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie amerykańskich raperów. Produkcja, którą nakręcili Clarence „Coodie” Simmons i Chike Ozah, dawni kumple Westa, zawiera materiały wideo nawet sprzed ponad 20 lat. Jest to zatem prawdziwa uczta dla zapalonych fanów Kanyego, których nie brakuje nawet w naszej redakcji.

Na kolejne części jeen-yuhs nie trzeba będzie długo czekać. Drugi akt zadebiutuje na Netfliksie 23 lutego, a trzeci – 2 marca 2022 roku.

Wspaniała pani Maisel, 4. sezon (The Marvelous Mrs. Maisel Season 4) – Amazon Prime Video

  • Od kiedy można oglądać: 18 lutego

Amazon Prime Video wystartowało z czwartym już sezonem jednego z najlepszych swoich seriali. Przedstawia on historię Miriam „Midge” Maisel, amerykańskiej gospodyni domowej, która postanawia zacząć karierę komika scenicznego. Bohaterka serialu, którego nowy sezon przenosi do początku lat 60., nie ma łatwo w męskim świecie stand-upu.

Co czeka Midge w 4. sezonie? Znajduje pracę, która pozwala na kreatywną swobodę. Zaangażowanie w stand-up zaczyna jednak coraz bardziej powiększać dystans i rodzić konflikty między nią a jej rodziną i przyjaciółmi.

midge z serialu marvelous mrs maisel

Serial jest zabawny, pełny błyskotliwych dialogów i niesamowicie energiczny, który przy okazji zachwyca stroną wizualną (klimat Nowego Jorku z lat 50. i 60.). Stracił nieco świeżości w trzeciej serii i pierwsze recenzje czwartej wskazują tendencję spadkową. Niemniej jednak fani Wspaniałej pani Maisel na pewno nie mogą przejść obok nowego sezonu obojętnie.

Najnowszej serii – w odróżnieniu od poprzednich sezonów – nie obejrzysz jednym ciągiem, bo Amazon zrezygnował z polityki znanej z Netfliksa i udostępni co tydzień po dwa odcinki. W sumie będzie ich osiem. Amazon w przededniu premiery zapowiedział piąty sezon, który będzie ostatnim (premiera najprawdopodobniej w 2023 roku).

Rozdzielenie (Severance) – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: 18 lutego

Rozdzielenie to nowy oryginalny serial Apple TV+ w konwencji thrillera science fiction. Opowiada on o Marku Scoutcie (Adam Scott), który jest pracownikiem koncernu Lumon Corporation. Członkowie kierowanego przez bohatera zespołu zostają poddani skomplikowanemu zabiegowi, który oddziela wspomnienia z pracy i życia prywatnego.

Skutek jest następujący: w pracy zapominasz o tym, co jadłeś na śniadanie przed wyjściem do biura. Ba, nie wiesz nic o sobie, o swojej rodzinie, albo czy ogóle ją masz. Skupiasz się wyłącznie na obowiązkach. A po powrocie do domu nie pamiętasz, czym zajmowałeś się w biurze. Ot, dochodzi do całkowitego odseparowania życia osobistego od zawodowego. Eksperyment zaczyna być podważany, a Mark trafia w sam środek nieujawnionej wcześniej tajemnicy…

Twórcami Severance są Ben Stiller (tak, ten Ben Stiller; reżyser serialu) i Dan Erickson (showrunner, scenarzysta). W obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Patricia Arquette (Boyhood, Ucieczka z Dannemory), John Turturro (Długa noc, Barton Fink), Christopher Walken (Łowca jeleni, 7 psychopatów).

Filuś i Kubuś (Cuphead Show!) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 18 lutego

Dość trudna i skromna pod względem fabularnym platformówka Cuphead doczekała się serialowej adaptacji. Przedstawia ona przygody Filusia (Cuphead) i jego brata Kubusia (Mugman), którzy co rusz pakują się w rozmaite kłopoty. To, co zwraca szczególną uwagę, to warstwa artystyczno-wizualna, która w pełni oddaje styl oryginału, przypominający klasyczne animacje. Serialowy Cuphead podzielony został na 12 odcinków, które trwają raptem po… 12 minut.

Wszyscy święci New Jersey (The Many Saints of Newark) – HBO GO

  • Od kiedy można oglądać: 20 lutego

Wszyscy święci New Jersey to wydany w 2021 roku prequel jednego z najlepszych seriali wszech czasów – Rodziny Soprano od HBO. Jego reżyserem jest Alan Taylor (Gra o tron, Thor: Mroczny świat), a za scenariusz odpowiada sam David Chase, twórca The Sopranos. Akcja dzieje się w Newark w latach 60. XX wieku.

W filmie poznajesz historię młodego Tony’ego Soprano (wcielił się w niego Michael Gandolfini, syn śp. Jamesa Gandolfiniego, odtwórcy Tony’ego w Rodzinie Soprano). Dużą rolę odgrywa również ojciec znanego z serialu Christopera (Michael Imperioli) – Dickie Moltisanti (Alessandro Nivola), który miał duży wpływ na nastoletniego Tony’ego.

Co jeszcze warto obejrzeć na Netflix i HBO GO w weekend 18-20 lutego 2022 roku?

  • Status związku, 2. sezon (State of the Union Season 2) – HBO GO (od 14 lutego)
  • Folklor, 2. sezon (Folklore Season 2) – HBO GO (od 14 lutego)
  • Siły kosmiczne, 2. sezon (Space Force Season 2) – Netflix (od 18 lutego)
  • Teksańska masakra piłą mechaniczną (The Texas Chainsaw Massacre) – Netflix (od 18 lutego)
  • Cry Macho – HBO GO (od 19 lutego)

Zobacz, co obejrzeć 4-6 marca 2022 roku na Netfliksie, HBO GO i Prime Video:

Sprawdź, co można było oglądać 11-13 lutego 2022 roku na popularnych platformach VoD:

Poznaj pełną rozpiskę filmów i seriali na Netfliksie i HBO GO na luty 2022 roku: