HBO Max w Polsce. Cena, oferta i najważniejsze informacje o nowej platformie streamingowej

8 marca 2022 roku HBO Max w końcu pojawiło się w Polsce i zastąpiło wysłużone już HBO GO. Oferta nowej platformy streamingowej ma być ciekawsza i szersza, a cena zbliżona do poprzednika. W artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o HBO Max – dowiecie się, jaka jest cena i jak płacić, czym różni się HBO Max od HBO GO, w jaki sposób dzielić konta, na ilu urządzeniach można oglądać treści oraz jak przejść z HBO GO na HBO Max.

HBO Max w Polsce – cena

HBO Max w Polsce kosztuje 29,99 zł miesięcznie i jest to cena regularna, bez promocji. Trzeba przyznać, że to całkiem atrakcyjna kwota, szczególnie że oferta serwisu jest bardzo bogata i pełna nowości.

Ale oprócz tego, z okazji debiutu platformy w Polsce, HBO Max dostępne jest w cenie promocyjnej. I co ciekawe, jest to obniżka dożywotnia. Kupując abonament najpóźniej do 31 marca 2022 roku, za HBO Max będziecie płacić 19,99 zł miesięcznie. 10 zł rabatu zniknie tylko w przypadku jeśli zrezygnujecie z subskrypcji, a za jakiś czas zdecydujecie się wrócić – wtedy zapłacicie już cenę regularną.

Dla porównania, HBO GO dostępne było za 24,90 zł miesięcznie. Decydując się na HBO Max do 31 marca, można więc zaoszczędzić 5 zł.

Darmowy okres próbny w HBO Max

Obecnie z HBO Max nie da się skorzystać przez okres próbny. Inaczej może być w przypadku dostawców telewizyjnych, którzy mogą oferować promocje, np. HBO Max za 1 zł przez miesiąc.

Sposoby płatności. Jak kupić HBO Max?

HBO Max da się wykupić poprzez płatność cykliczną. W tym celu trzeba dodać kartę płatniczą Visa lub Mastercard albo połączyć konto z usługą PayPal. Oprócz tego możliwe są także zakupy poprzez sklepy z aplikacjami – Sklep Google, Apple AppStore, Samsung Checkout. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie, a konto aktywne będzie do końca okresu rozliczeniowego.

Filmy i seriale w HBO Max. Co warto obejrzeć?

W HBO Max dostępne będą między innymi produkcje Warner Bros., Sony Pictures, DC, Cartoon Network, Max Originals oraz HBO. Największe hity od Warner Bros. w bibliotece HBO Max mają się pojawiać już 45 dni po premierze kinowej.

Ponadto HBO Max przejęło filmy i seriale, które do tej pory dostępne były w HBO GO. Nie zabrakło więc hitów jak Gra o tron, Euforia czy Sukcesja. Pojawi się też nowy polski serial Odwilż. Oprócz filmów i serialów dostępne są też programy (Gordon czy Baketopia) oraz bajki dla dzieci (Młodzi Tytani: Akcja czy Niesamowity świat Gumballa). Krótko mówiąc, biblioteka HBO Max ma być bogatsza od swojego poprzednika, a dodatkowo pojawi się więcej tytułów premierowych.

O wszystkich premierach w HBO Max informujemy w cyklicznych artykułach, prezentując pełną listę nowości. Z kolei najciekawsze propozycje na cały rok znajdziecie w tekście o tym, co warto obejrzeć w HBO Max w 2022 roku.

W dalszym ciągu dostępne są też kanały linearne HBO. Z HBO GO przeszły do HBO Max. Kanały nie znikną z ofert dostawców telewizyjnych.

Sprawdź najciekawsze filmy i seriale w HBO Max:

Dzielenie konta w HBO Max

Dzielenie konta w HBO Max działa na podobnej zasadzie co na Netfliksie – poprzez tworzenie profili. Pojawia się zasadnicze pytanie, ile urządzeń i użytkowników da się podpiąć do jednego konta? W HBO Max możliwe jest utworzenie pięciu spersonalizowanych profili, osobno dla dzieci i dorosłych. Liczba zapisanych urządzeń jest nieograniczona, ale w tym samym czasie możliwe jest otworzenie trzech streamów. Inaczej mówiąc, oglądanie treści możliwe jest na trzech urządzeniach jednocześnie.

Na jakich urządzeniach dostępne jest HBO Max?

HBO Max to platforma, która dostępna jest na bardzo dużą liczbę urządzeń. Przede wszystkim są to:

  • telewizory z Apple TV, Android TV, Chromecast, Samsung TV, LG,
  • komputery z Mac OS, Chrome OS i Windows,
  • konsole PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One,
  • iPhone, iPad oraz telefony i tablety z systemem Android.

Co się stanie z subskrypcją HBO GO?

HBO Max zastąpiło HBO GO. Co to oznacza dla posiadaczy subskrypcji HBO GO? Ich konta zostały przeniesione do HBO Max, a po pobraniu aplikacji na dane urządzenie lub wejściu na hbomax.com, wystarczy zalogować się tymi samymi danymi co wcześniej w HBO Go.

W przypadku posiadania dostępu do HBO GO u jednego z dostawców telewizyjnych, informacji o przejściu na HBO Max trzeba szukać bezpośrednio u operatora. Ale i w tym wypadku przejście do HBO Max nie powinno być problemem, a warunki korzystania z platformy streamingowej pozostaną takie same.

Porównanie: HBO Max vs HBO GO

Założenie HBO Max jest takie same, jak w przypadku HBO GO – ma być ogromną bazą filmów, seriali, programów i bajek. Nowa platforma różni się jednak w kilku kwestiach od swojego poprzednika. Najważniejsze z nich, to:

  • Cena. HBO Max dostępne jest w regularnej cenie 29,99 zł lub promocyjnej 19,99 zł (obowiązuje do 31 marca). HBO GO można było kupić z 24,99 zł.
  • Oferta. W HBO Max znajdą się te same treści, co w HBO GO, ale ponadto pojawią się też produkcje Warner Bros, Sony Pictures, DC, Cartoon Network i Max Originals.
  • Jakość. HBO Max umożliwia oglądanie treści w jakości 4K z technologiami Dolby Vision i Dolby Atmos.
  • Dzielenie konta. W HBO GO nie dało się utworzyć dodatkowych profili. HBO Max pozwala na dodanie pięciu spersonalizowanych profili dla dzieci i dorosłych.
HBO Max w Polsce

Czy warto wypróbować HBO Max?

Jeśli do tej pory regularnie korzystaliście z HBO GO, a przy okazji brakowało Wam tytułów, które dostępne były tylko za granicą w HBO Max, w końcu otrzymacie to, na co czekaliście. Szersza biblioteka i większa liczba premier to dwa główne argumenty przemawiające za HBO Max. Ponadto cena nie jest znacząco wyższa od HBO GO, a decydując się na abonament do końca marca, zaoszczędzicie.