Co obejrzeć 13-15.05.2022? Netflix, HBO Max i Apple TV+

Co warto obejrzeć w najbliższy weekend na tak popularnych platformach streamingowych, jak Netflix, HBO Max i Apple TV+? Jakie filmy i seriale obejrzysz w serwisach VoD? Wyruszysz tropem mitycznego węża z Essex, pośmiejesz się do łez z Komediantkami oraz wzruszysz się podczas seansu Córki z Olivią Colman. Co jeszcze zobaczysz w weekend 13-15 maja 2022 roku na Netfliksie, HBO Max i Apple TV+?

Co oglądać w weekend 13-15 maja 2022 roku?

Na Player+ królować w ten weekend będzie drugi sezon polskiego serialu kryminalnego Nieobecni, który ukazał się 10 maja. A co nowego znajdziesz w ofercie popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV+? Jakie seriale i filmy obejrzysz w połowie maja? Czy nie brakuje tytułów, na które warto zwrócić uwagę?

serial lincoln lawyer netfliksa

Najbliższy weekend majowy zapowiada się na delikatną posuchę, ale mimo to na liście wylądowały gorące nowości. Apple TV+ kolejny raz wyciąga mocnego asa, czyli dobrze zapowiadający się serial Wąż z Essex na podstawie bestsellerowej książki. Netflix również sięgnął po powieść (Michaela Connelly’ego) i zamienił go w serial Prawnik z lincolna. Jest to serialowa adaptacja. Wcześniej mogłeś znać film o tym samym tytule z Matthew McConaugheyem.

To jednak nie wszystko, co warto obejrzeć w weekend 13-15 maja 2022 roku na Netfliksie, HBO Max i Apple TV+. Tym razem kolejny raz w zestawieniu zabrakło Amazon Prime Video, które nie zaoferowało nic godnego polecenia w tym tygodniu.

Komediantki sezon 2 (Hacks Season 2) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 13 maja

Hacks trafiło do Polski ze sporym opóźnieniem, bo dopiero w marcu 2022 roku, tj. w dniu premiery HBO Max w naszym kraju. Ale warto było czekać. Pierwsza seria o podstarzałej gwieździe scenicznej to dzieło ze wszech miar błyskotliwe – sprawia, że śmiejesz się do rozpuku w wielu scenach. Duża w tym zasługa nie tylko świetnie napisanych dialogów, ale także chemii pomiędzy głównymi bohaterkami – Deborah Vance (absolutnie rewelacyjna Jean Smart!) i Avą Daniels (Hannah Einbinder).

Jaka przygoda czeka Cię w drugim sezonie? Zobaczysz dalszy rozwój relacji wspomnianych postaci podczas trasy po USA. Jak Deborah poradzi sobie z odbiorem swoich występów w małych miastach i czy uda się jej odzyskać dawną popularność? Czy nie jest na to za późno? Przed legendarną stand-uperką wiele wyzwań – w walce z nimi pomagać jej będzie asystentka Ava.  

Przeczytaj również:

Prawnik z lincolna (The Lincoln Lawyer) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 13 maja

Kolejna próba zekranizowania powieści Michaela Connelly’ego – jednak w odróżnieniu od filmu z 2011 roku tym razem jest to 10-odcinkowy serial. Przedstawia on historię błyskotliwego Mickeya Hallera (znany z Siedmiu wspaniałych i Sicario 2 Manuel Garcia-Rulfo), tytułowego prawnika z Los Angeles. Podstawą, na której bazuje serial, jest powieść Ołowiany wyrok, a więc drugi tom serii Connelly’ego.

Po śmierci byłego partnera bohater musi przejąć głośną sprawę o morderstwo. Producentem serialu jest David E. Kelley (Wielkie kłamstewka, Od nowa, Anatomia Skandalu), a twórcą i showrunnerem – Ted Humphrey (Żona idealna).

Wąż z Essex (The Essex Serpent) – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: 13 maja

Apple TV+ nie zwalnia tempa. The Essex Serpent to kolejna intrygująco zapowiadająca się pozycja z tegorocznej oferty firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Bazuje ona na powieści o tym samym tytule autorstwa Sarah Perry. Akcja 6-odcinkowego miniserialu rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii. Wdowa Cora Seaborne (znana z Homeland Claire Danes) wyrusza z Londynu do niewielkiej wioski w hrabstwie Essex, by zbadać mity o tytułowym wężu.

W wiosce poznaje pastora Willa Ransome’a (w tej roli Tom Hiddleston, którego możesz kojarzyć jako Lokiego z filmów MCU). Nawiązuje z nim bliższą relację. Problemy zaczynają się, gdy w Essex dochodzi do tragedii, o którą mieszkańcy oskarżają Corę.

Córka (The Lost Daughter) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: 13 maja

Córka to reżyserski debiut aktorki Maggie Gyllenhaal (Mroczny Rycerz, Uczciwa kobieta) z oscarową obsadą. Leda, w którą wciela się Olivia Colman (Faworyta, Ojciec), wybiera się na urlop do Grecji w poszukiwaniu spokoju. Zostaje on jednak zachwiany przez ekscentryczną rodzinę. Młoda matka Nina (Dakota Johnson) sprawia, że u Ledy odżywają wspomnienia z macierzyństwa. Bohaterka musi ponownie zmierzyć się z bolesną przeszłością.

The Lost Daughter to mocny, toczący się powolnym tempem dramat psychologiczny, który potrafi wzruszyć. Jeśli lubisz takie kino jak dostępne na HBO Max The Father z nagrodzonym Oscarem Anthonym Hopkinsem, to trudno o lepszy wybór.

Co jeszcze warto obejrzeć na platformach VoD w weekend 13-15 maja 2022 roku?

  • Bractwo sezon 2 (Irmandade Season 2) – Netflix (od 11 maja)
  • Zanim się pojawiłeś (Me Before You) – HBO Max (od 14 maja)
  • Wybuchowa para (Knight and Day) – HBO Max (od 15 maja)
  • Candyman – HBO Max (od 15 maja)

Poznaj więcej majowych nowości na platformach VoD:

Zobacz, co możesz obejrzeć w weekend 20-22 maja 2022 roku:

Koniecznie sprawdź również nasze rekomendacje z poprzednich tygodni:

Przejrzyj pełną ofertę telewizorów w x-komie