Co obejrzeć 18–20.03.2022? Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+

Zastanawiasz się, co obejrzeć w najbliższy weekend? Masz dość przeszukiwania różnych platform streamingowych w poszukiwaniu nowych, ciekawych filmów i seriali? Przyjrzeliśmy się tytułom, które pojawiły się w ostatnich dniach na najpopularniejszych serwisach streamingowych i zebraliśmy je dla Ciebie w jednym miejscu. Sprawdź listę polecanych filmów i seriali na Netfliksie, HBO Max, Prime Video i Apple TV+ w weekend 18–20.03.2022 roku.

Co oglądać w weekend 18 –20 marca 2022 roku?

W najbliższy weekend naprawdę jest co oglądać. Na Netfliksie pojawił się wyczekiwany polski serial Krakowskie potwory, który bardzo zaciekawia już samym opisem fabuły. Serial ma jedynie 8 odcinków, więc jeśli przypadnie Wam do gustu, możecie w ten weekend obejrzeć od razu cały sezon. Ciekawie zapowiada się także film, który pojawi się na platformie Amazon Prime Video. Głęboka woda, to głośny thriller erotyczny z Aną de Armas oraz Benem Affleckiem w rolach głównych.

Sprawdźcie więcej szczegółów i pozostałe propozycje filmów i seriali z serwisów Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video i Apple TV+.

Krakowskie potwory (1. sezon) Netflix

  • Od kiedy można oglądać: od 18 marca

Serial ma 8 odcinków i nawiązuje do religii Słowian i krakowskich legend. Kraków jest oczywiście głównym miejscem akcji serialu. Krakowskie potwory mają opowiedzieć historię dręczonej przeszłością młodej kobiety o imieniu Alex, która dołącza do tajemniczego profesora i grupy utalentowanych studentów. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się zupełnie czymś innym, mianowicie badają zjawiska paranormalne i walczą z demonami. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

Przeczytaj też:

Jak feniks (Phoenix Rising) – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: od 16 marca

Evan Rachel Wood, znana przede wszystkim z serialu „Westworld”, ogłosiła w 2021 roku, że jej wieloletni związek z Marilynem Mansonem był piekłem. Na HBO Max pojawił się właśnie film „Phoenix Rising”, który odsłania kulisy całej sprawy.

Jest to dwuczęściowy film dokumentalny. Twórcy produkcji skupiają się na związku aktorki z Marilynem Mansonem. Wood spotykała się w latach 2007-2010 z muzykiem Marilynem Mansonem. Ich związek był burzliwy, para rozchodziła się i wracała do siebie, następnie w 2010 roku, tuż po zaręczynach, postanowiła się rozstać na dobre.  Na początku 2021 roku Evan Rachel Wood wyznała, że związek z Mansonem był pełen przemocy. Na planie swojego teledysku muzyk miał nawet dopuścić się na niej gwałtu. Jego toksyczne zachowanie doprowadziło ją do zaburzeń psychicznych. 

Blue Valentine – HBO Max

  • Od kiedy można oglądać: od 14 marca

Blue Valentine nie jest świeżą produkcją, ale jeśli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, to może go teraz nadrobić, bo właśnie pojawił się w serwisie HBO Max. Blue Valentine jest bardzo intymnym portretem rozpadającego się małżeństwa. Cindy (Michelle Williams) i Dean (Ryan Gosling) są parą z kilkuletnim stażem. Ich związek przeżywa kryzys. Próbując uratować swoje małżeństwo, usiłują wskrzesić lata młodości, gdy byli w sobie zakochani na zabój i snuli plany na piękną, wspólną przyszłość.

Sprawdźcie też:

Głęboka woda (Deep water) – Amazon Prime Video

  • Od kiedy można oglądać: od 18 marca

Głeboka woda to wyczekiwany thriller z Aną de Armas oraz Benem Affleckiem, oparty na powieści Patricii Highsmith. O Highsmith było już głośno, gdy w 2015 roku Todd Haynes podjął się przeniesienia na ekran jej powieści Carol. Film okazał się sukcesem, a Cate Blanchett i Rooney Mara otrzymały za rolę w nim wiele nominacji od BAFT po Oscary. Nic dziwnego, że teraz nowa produkcja, także wzbudza ogromne zainteresowanie i są w niej pokładane nadzieje na powtórzenie sukcesu Carol.

Podobnie jak w przypadku wymienionej wcześniej produkcji Blue Valentine, film także opowiada o małżeństwie przeżywającym głęboki kryzys. Para jednak zamiast się rozwieść, decyduje się urozmaicić swoje życie seksualne w nadziei, że to poprawi ich stosunki. Małżonkowie decydują się zawrzeć ze sobą nietypową umowę – ona będzie spotykać się z kim, chce i kiedy chce, a on nie będzie jej pytać o szczegóły schadzek z innymi.

Szybko jednak okazuje się, że ten układ nie odpowiada mężowi, który staje się chorobliwie zazdrosny. Gdy jeden z kochanków żony zginie w niewyjaśnionych okolicznościach, podejrzenie kobiety natychmiast padnie na męża. Wtedy rozpoczyna się groźna gra pozorów, w której ceną jest ludzkie życie. 

WeCrashed: upadek start-upu – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: od 18 marca

Serial opowiada o burzliwej historii start-upu WeWork, którego komercyjny sukces zamienił się w karuzelę skandali i niepowodzeń. WeWork w niecałą dekadę z pojedynczej przestrzeni coworkingowej przekształcił się w globalną markę wycenianą na 47 miliardów dolarów. Założyciel firmy Adam Neumann – w którego wcieli się Jared Leto – okazał się jednak postacią niezwykle kontrowersją. Jego specyficzne zarządzanie niemalże pociągnęło firmę na dno tuż przed wejściem na giełdę. Firma w ciągu roku straciła aż 40 miliardów.