Co obejrzeć 6–8.05.2022? Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+

Nie macie jeszcze sprecyzowanych planów na kolejny (tym razem niestety krótszy) weekend majowy? Mamy dla Was kilka filmowych i serialowych propozycji, z którymi możecie spędzić najbliższe dni. Pojawiło się kilka interesujących nowości. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w weekend 6 – 8 maja 2022 roku na Netfliksie, HBO Max, Amazon Prime Video i Apple TV+?

Co oglądać w weekend 6–8 maja 2022 roku?

Podczas najbliższego weekendu nie będziemy mogli narzekać na nudę. Przynajmniej jeśli chodzi o filmowo-serialowy świat. Platformy streamingowe robią wiele, by pomimo sprzyjającej pogody, zatrzymać nas w domu i skusić na jakiś seans.

Wśród pojawiających się propozycji dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy do wyboru filmy przyrodnicze (Dzieci dzikich zwierząt), seriale szpiegowske (Teheran), filmy romantyczne (I że Cię nie opuszczę), a nawet seriale z gatunku true crime (Schody). Zachęceni? Wszystkie informacje o tych i innych nowościach na platformach streamingowych znajdziecie poniżej.

Nieobliczalni 2 (The Takedown, 2022) – Netflix

Nieobliczalni 2 to film o dwójce dosyć nietypowych policjantów stosujących niestandardowe metody działania. Kiedy w grę wchodzi rozwikłanie kryminalnej zagadki, dwóch policjantów postanawia znów połączyć swe siły. Chociaż różnią się charakterami i sposobami pracy, ich drogi ponownie krzyżują się na zawodowej ścieżce. Z pozoru prosta sprawa w małym miasteczku może okazać się nieco większym problemem kiedy na jaw wyjdzie pewien spisek i z pozoru niewinna transakcja narkotykowa. W roli głównej aktor znany z serialu Lupin – Omar Sy.

  • Od kiedy można oglądać: 6 maja

Birdman – HBO Max

Birdman to film z 2014 roku kilkukrotnie nagrodzony Oscarami. W roli głównej wystąpił tu Michael Keaton. To tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze. Teraz znajduje się trochę na uboczu i walcząc o przetrwanie w aktorskim świecie decyduje się napisać i wystawić produkcję na Broadway. Planuje ją także wyreżyserować i w niej zagrać. Ożywienie kariery sprawia nieco trudności, zwłaszcza kiedy wewnętrzny głos Birdmana pragnie, by Riggan powrócił na ekrany komercyjnych kin.

  • Od kiedy można oglądać: 8 maja

I że Cię nie opuszczę – HBO Max

I że Cię nie opuszczę to pozycji dla fanów filmów romantycznych. W rolach głównych występują ti Channing Tatum i Rachel McAdams w rolach głównych. Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. 

  • Od kiedy można oglądać: 7 maja

Schody – HBO Max

Bardzo interesująca pozycja dla osób zafascynowanych gatunkiem true crime. Produkcja oparta jest na dokumencie z 2004 r. o tej samej nazwie. W wersji sprzed lat zaczęto filmować tuż po oskarżeniu a kamery miały dostęp do zwierzeń rodziny, sali sądowej oraz obrońców. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej pozycji Nettfliksa, to koniecznie musicie nadrobić zaległości.

Okazja do przypomnienia sobie tego tytułu jest tym lepsza, że na HBO Max pojawi się teraz serial w fabularyzowanej wersji. Scenariusz aktorskiej wersji „Schodów” napisał Antonio Camposa, który również większość odcinków limitowanej serii HBO Max. W rolach głównych zagrali: Colin Firth („Jak zostać królem”, „Dziennik Bridget Jones; wcielił się w Michaela Petersena), oraz Toni Colette („Niewiarygodne”, „Zaułek koszmarów”; zagrała Kathleen Peterson).  

Schody to opowieść o mężczyźnie, który w grudniu 2001 roku został oskarżony o zamordowanie swej żony. Historia zostanie ukazana w trzech płaszczyznach czasowych. W pierwszej przyjrzymy się dniom poprzedzającym śmierć Kathleen. Druga przybliży wydarzenia, które miały miejsce bezpośrednio po zabójstwie oraz w trakcie procesu. Ostatnia pokaże, co współcześnie dzieje się w życiu pisarza, który obecnie przebywa na wolności.

  • Od kiedy można oglądać: 5 maja

Teheran (sezon2.) – Apple TV+

6 maja na platformie Apple TV+ pojawią się pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu serialu szpiegowskiego Teheran (tyt. oryg. Tehran). Co tydzień będzie pojawiał się kolejny odcinek, aż do finału, który swoją premierę będzie miał 17 czerwca.

W serialu Teheran występuje Niv Sultan jako Tamar, hakerka-agentka Mossadu, która pod fałszywą tożsamością infiltruje Teheran, aby pomóc zniszczyć irański reaktor jądrowy. Ale kiedy jej misja się nie powiedzie, Tamar musi zaplanować operację, która narazi na niebezpieczeństwo wszystkich jej bliskich.

  • Od kiedy można oglądać: 6 maja

Stworzona do miłości (sezon 2) – HBO Max

Stworzona do miłości wraca z 2. sezonem. Główną bohaterką serialu jest Hazel Green, trzydziestoletnia kobieta, która po 10 latach toksycznego małżeństwa z Byronem Gogolem, technologicznym geniuszem, próbuje zmienić swoje życie. Okazuje się jednak, że jej mąż wszczepił do jej mózgu implant umożliwiający mu śledzenie i obserwowanie każdego kroku Hazel. Dzięki temu Byron wie, że jego żona uciekła do rodzinnego miasta na pustyni, aby znaleźć schronienie u ojca i jego specyficznej partnerki.

W 2. sezonie tej intrygującej produkcji ze styku dramatu, komedii i science fiction dowiemy się, jak potoczy się życie głównej bohaterki po tym, jak wróciła do kontrolującego męża.

  • Od kiedy można oglądać: 5 maja

Dzieci dzikich zwierząt – sezon 1 (Wild Babies, season 1, 2022) – Netflix

Teraz pozycja, która ucieszy wielu miłośników filmow przyrodniczych. To w ogóle dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego i ekologii, Netflix proponuje dokument o najmłodszych członkach dzikiej przyrody. Młode lwy, słonie, a nawet pancerniki i pingwiny wprowadzą widzów w świat fauny i flory. Narratorem serialu przyrodniczego producentów „David Attenborough: Życie w kolorze” jest Helena Bonham Carter.

  • Od kiedy można oglądać: 5 maja

Clark (2022) – Netflix

Miniserial, który przedstawia fenomen szwedzkiego przestępcy Clarka Olofssona. Mężczyzna został skazany m.in. za napady na banki, próby morderstwa, handel narkotykami, liczne napaści i kradzieże. Jego działania odbiły się szerokim echem, a on sam zyskał status celebryty. Od jednej z jego zbrodni pochodzi określenie „syndromu sztokholmskiego”.

  • Od kiedy można oglądać: 5 maja

The Wilds  (sezon 2.) – Prime Video

The Wilds opowiada o grupie nastolatek, które w wyniku katastrofy samolotu znalazły się na bezludne wyspie. Po jakimś czasie zaczynają podejrzewać, że wcale nie znalazły się tam przypadkowo. W końcu wychodzi na jaw, że to, co wydarzyło się dziewczętom, to rozbudowany eksperyment społeczny. 

  • Od kiedy można oglądać: 6 maja