Co obejrzeć na Netflix, HBO GO, Prime Video i Apple TV+ w weekend 4-6.02.2022?

Popularne platformy streamingowe, takie jak Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video, witają nas na początku lutego wieloma nowościami. Co interesującego przynosi pierwszy tydzień nowego miesiąca? Zastanawiasz się, co obejrzeć w weekend 4-6 lutego 2022 roku? Sprawdź naszą listę polecanych filmów i seriali na Netfliksie, HBO GO, Prime Video i Apple TV+.

Co oglądać w weekend 4-6 lutego 2022 roku?

Nowy miesiąc, nowa porcja filmów i seriali w serwisach VoD. Wiemy, jak może być ona przytłaczająca, dlatego zgodnie z nową tradycją przeglądamy oferty Netfliksa, HBO GO, Amazon Prime Video oraz Apple TV+ i proponujemy wybrane przez nas produkcje.

W pierwszym tygodniu lutego nastąpił prawdziwy wysyp dobrych filmów, głównie na platformie HBO GO. Od 1 lutego możesz udać się w niesamowitą podróż w kosmos razem z Grawitacją Alfonso Cuarona (techniczna doskonałość!). Kilka dni później nic nie stanie na przeszkodzie, by zawitać do Miasta Grzechu w Sin City, wyśmienitym kinie noir. Jeden z najlepszych obrazów na podstawie komiksu obejrzysz także w HBO GO (od 4 lutego).

film grawitacja alfonso cuarona
Sandra Bullock w Grawitacji Alfonso Cuarona

Dzień później na platformę HBO trafią również: Wyznania gejszy (ekranizacja powieści Arthura Goldena) z zapadającą głęboko w pamięci sceną tańca i Rango (westernowa animacja z Johnnym Deppem jako tytułowym kameleonem). Dla miłośników filmów muzycznych HBO GO poszerzy swoją ofertę 6 lutego o oscarowe Whiplash z fenomenalnym J.K. Simmonsem.

To nie koniec wartych uwagi filmów w pierwszy weekend lutego 2022 roku, ale musieliśmy przeprowadzić selekcję do naszego zestawienia. Bez obaw, dla fanów seriali także się coś znajdzie – zarówno powroty, jak i nowości. Sprawdź, co jeszcze możesz obejrzeć na Netfliksie, HBO GO, Amazon Prime Video i Apple TV+ w weekend 4-6 lutego 2022 roku.

Morderstwa w Fall River (Fall River) – HBO GO

  • Od kiedy można oglądać: 1 lutego

Czteroodcinkowy miniserial dokumentalny, który opowiada o brutalnych morderstwach w Fall River w stanie Massachusettes. Wstrząsnęły one pod koniec lat 70. XX wieku mieszkańców miasta. Podejrzenie padło na satanistyczny kult, który składał w ofierze ludzi. Wówczas działania policji doprowadziły do pojmania Carla Drewa, który został skazany na dożywocie. Po 20 latach pojawiły się dowody, które rzucają nowe światło na historię tych okrutnych morderstw.

Za Morderstwa w Fall River odpowiada studio Blumhouse, które ma na koncie świetny dokument Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta. Obejrzysz go również na HBO GO.

Oszust z Tindera (The Tinder Swindler) – Netflix

  • Od kiedy można oglądać: 2 lutego

Oszust z Tindera to fabularyzowany dokument o Shimonie Hayucie, który wyreżyserowała Felicity Morris (Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę). Przedstawia historię tinderowego oszusta, który udając bogatego potentata diamentów, wyłudzał od kobiet wielkie pieniądze. W filmie o niecnych działaniach księcia diamentów opowiadają trzy kobiety, które padły ofiarą catfishingu i planują zemstę.

Wychowane przez wilki, 2. sezon (Raised by Wolves Season 2) – HBO GO

  • Od kiedy można oglądać: 4 lutego

Serial science fiction sygnowany nazwiskiem legendarnego reżysera Ridleya Scotta powraca z drugim sezonem. Jest to bezpośrednia kontynuacja fabularna. Przedstawia dalsze losy androidów, Matki i Ojca, którzy wychowują sześciorga ludzkich dzieci na planecie Keppler 22-b.

Wychowane przez wilki, które ukazują dystopijną wizję przyszłości, podzieliły miłośników gatunku. Czy drugi sezon jest lepszy? Możesz przekonać się od 4 lutego. W dniu premiery ukazały się dwa odcinki – kolejne będą wychodzić w tygodniowym odstępie.

Reacher – Amazon Prime Video

  • Od kiedy można oglądać: 4 lutego

Kojarzysz filmy Jack Reacher z Tomem Cruise’em? Podobały Ci się? W takim razie może zainteresujesz się serialową wersją przygód tytułowego bohatera, które opierają się na serii książek Lee Childa. W główną postać wciela się Alan Ritchson (Wojownicze żółwie ninja, Blue Mountain State, Titans). Historia w Reacherze od Amazon Prime Video ma być wierniejsza powieściom niż filmy. Pierwszy sezon bazuje na tomie Poziom śmierci z 1997 roku.

W cieniu podejrzeń (Suspicion) – Apple TV+

  • Od kiedy można oglądać: 4 lutego

Serial Suspicion od producentów wykonawczych Homeland i The Americans opiera się na izraelskim thrillerze szpiegowskim Podwójna gra (ang. False Flag). Opowiada o pięciu (pozornie?) zwyczajnych Brytyjczykach, którzy zostają oskarżeni o porwanie syna amerykańskiej bizneswoman (w tej roli znana z Pulp Fiction i dylogii Kill Bill Uma Thurman). Muszą udowodnić swoją niewinność, ale czy można im wierzyć? Dowiesz się tego z 8-odcinkowej serii W cieniu podejrzeń.

King Richard: Zwycięska rodzina (King Richard) – HBO GO

  • Od kiedy można oglądać: 6 lutego

Emocjonująca historia inspirowana prawdziwym życiem Richarda Williamsa (Will Smith) oraz jego córek: Sereny i Venus. Ojciec realizuje ambitny, skrupulatny plan, dzięki któremu jego ponadprzeciętnie utalentowane dzieci mają stać się wybitnymi tenisistkami. Film przedstawia skromny wycinek drogi sióstr Williams do sukcesu, która niekoniecznie była usłana różami. King Richard to wręcz lukrowana laurka, skrojona pod Oscary. Niemniej jednak fani tego rodzaju rozrywki powinni być zadowoleni.

Zobacz, co możesz obejrzeć w weekend 11-13 lutego 2022 roku:

Sprawdź, co można było oglądać w weekend 28-30 stycznia 2022 roku:

Koniecznie zapoznaj się też z pełną ofertą Netfliksa i HBO GO na luty 2022 roku:

Sprawdź wybrane telewizory do oglądania filmów i seriali