Podsumowanie E3 2021 – najważniejsze zapowiedzi, nowe materiały z rozgrywki i aktualizacje

Coroczne targi E3 dla zapalonych graczy to jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu. Pojawiają się na nich najwięksi deweloperzy gier wideo, którzy chętnie dzielą się zapowiedziami nowych produkcji, nowymi materiałami z rozgrywki czy aktualizacjami istniejących tytułów. A my zebraliśmy dla Ciebie te najważniejsze informacje z tegorocznego E3 2021.

Pokrótce o E3 2021 i podsumowaniu

Największe targi gier wideo E3 2021 zostały zaplanowane na okres od 12 do 15 czerwca 2021 roku. Po raz pierwszy w historii zdecydowano się przeprowadzić je w formacie online za pośrednictwem takich kanałów jak YouTube, Twitch oraz Facebook. W tym wpisie natomiast skupimy się na tym, aby przedstawić Ci najważniejsze informacje i premiery z każdego dnia E3.

Summer Game Fest

logo summer game fest na e3 2021

Na wydarzeniu Summer Game Fest nie brakowało ciekawych tytułów. I to właśnie na nim po raz pierwszy zobaczyliśmy Elden Ring w akcji. Ponadto zapowiedziano spin-off serii Borderlands o wymownym i niewiele różniącym się tytule Wonderlands czy Jurassic World Evolution 2. Wśród pozostałych produkcji wymienia się jeszcze zapowiedź nowej gry Painkiller czy rozszerzoną wersję Death Stranding.

Ubisoft Forward

ubisoft forward logo

Wydarzenie organizowane przez Ubisoft stało się jedną z najważniejszych części pierwszego dnia E3. Od godziny 20.00 na Ubisoft Forward mieliśmy szansę przyjrzeć się aktualizacjom do gier, w tym między innymi do For Honor, czy przyszłości związanej z Assassin’s Creed Valhalla. Ale naturalnie wśród ogłoszeń nie zabrakło nowych zapowiedzi czy materiałów, choćby z Far Cry 6, jednej z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat.

Xbox & Bethesda Games Showcase

xbox bethesda game showcase na e3 2021

Wydarzenie Microsoftu, na którym zaprezentowano gry zarówno zespołu Xbox, jak i Bethesdy, dobiegło końca. Wśród zaprezentowanych tytułów pojawiły się gry ekskluzywne na Xboksa Series X | S i PC, takie jak Starfield czy Forza Horizon 5. Oprócz tego doczekaliśmy się kilku ważnych ogłoszeń, nowego spojrzenia na Halo Infinite czy – o dziwo – daty premiery Diablo 2 Resurrected.

Capcom E3 2021 Showcase

Capcom E3 2021 Showcase

Nie mieliśmy wygórowanych oczekiwań w związku z prezentacją firmy Capcom, aczkolwiek po cichu liczyliśmy na jakieś przełamanie generalnej nudy na tegorocznych E3.

Oczywiście się przeliczyliśmy. Capcom pokazał swoją gwiazdę, Lady Dimitrescu, i przekazał, że Resident Evil Village doczeka się płatnych DLC. Szczegółów na ich temat nie podano. Aha, było też o sieciowym Resident Evil Re:verse, które swoją premierę ma mieć już za kilka tygodni.

9 lipca 2021 pojawi się Monster Hunter Stories 2: Wing of Ruin. Niedługo również ciepło przyjęty Monster Hunter Rise powinien doczekać się nowych aktualizacji, wydarzeń i zawartości do pobrania.

Capcom zaprezentował również trailer i gameplay z gry The Great Ace Attorney Chronicles, która ukaże się 27 sierpnia na Switcha, PC i PlayStation 4.

Najważniejsze informacje z prezentacji Capcom na E3 2021:

Nintendo Direct

logo nintendo direct na e3 2021

Nintendo Direct na E3 2021 dobiegło końca. Mieliśmy nadzieję na zobaczenie sequela The Legend of Zelda: Breath of the Wild – i tak też się stało, został on zaprezentowany (dość krótko) z podaną, acz niepełną datą premiery. Oprócz tego zobaczyliśmy nową grę Metroid Dread, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Pozostałymi tytułami wartymi uwagi stały się gry Life is Strange. Wszystkie trzy, a właściwie zremasterowana kolekcja i najnowsze Life is Strange: True Colors trafią na Nintendo Switch. Ponadto Danganronpa: Decadence, Super Monkey Ball Banana Mania oraz Mario Party Superstars również znajdą się na konsoli.

Niestety i wbrew wszystkim plotkom nie usłyszeliśmy ani słowa o konsoli Nintendo Switch Pro. Cały event skupił się zatem na grach wideo, które na tle całego E3 2021 nie wypadły najgorzej.

Sprawdź najważniejsze informacje z Nintendo Direct na E3 2021:

Tekst aktualizowany będzie na bieżąco.