Ubisoft zapowiada powrót do Pandory z grą Avatar: Frontiers of Pandora. Znamy datę premiery

Trzeba uczciwie przyznać, że na tegorocznych targach E3 2021 Ubisoft zdecydowanie postawił na przerost formy nad treścią. Wszystko wyglądało ładnie i profesjonalnie, ale nie wynieśliśmy z pokazu zbyt wielu ciekawych informacji. Mówiąc wprost – było na tyle nudno, że najciekawszym momentem był kinowy trailer gry Avatar: Frontiers of Pandora, który sam w sobie też był nudny, ale mógł rozbudzić nadzieje graczy na ciekawą produkcję z uniwersum Avatara.

Avatar: Frontiers of Pandora – czego się dowiedzieliśmy?

W zasadzie… niczego. Kinowy trailer, którym pochwalił się Ubisoft, pokazał nam jedynie faunę i florę Pandory, kilku przedstawicieli rasy Na’vi i podłych ludzi w mechach i helikopterach, gotowych rozpieprzyć wszystko w drobny mak. Innymi słowy – nic, czego byśmy nie zobaczyli w filmie Jamesa Camerona sprzed kilkunastu już lat.

Nie dowiedzieliśmy się nic o gatunku, jaki ma realizować Avatar: Frontiers of Pandora, choć znając Ubisoft, będzie to raczej trzecioosobowy akcyjniak, nastawiony na eksplorację i walkę. Trailer nie zdradza żadnych szczegółów fabularnych, poza punktem wyjścia w postaci konfliktu homo sapiens z Na’vi.

Z początkowych napisów trailera możemy dowiedzieć się, że Avatar: Frontiers of Pandora powstaje na Ubisoftowym silniku Snowdrop Engine, na którym działa chociażby Switchowe Mario + Rabbids: Kingdom Battle.

Avatar Frontiers of Pandora

Kiedy premiera Avatar: Frontiers of Pandora?

Dokładnej daty premiery nie otrzymaliśmy, jest za to informacja o tym, że gra ukaże się w 2022 roku. Co to oznacza? Ano to, że Avatar: Frontiers of Pandora jest prawdopodobnie w zaawansowanym stadium prac. Tym bardziej dziwić może fakt, iż Ubisoft pokazał nam trailer wyglądający jak szkic koncepcyjny, który nie mówi o niczym, tylko o franczyzie, którą wziął na warsztat.

Avatar: Frontiers of Pandora na konsolach nowej generacji i nie tylko

Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Dla nikogo raczej nie stanowi zaskoczenia brak na liście platform Xbox One oraz PS4. Ponadto w Avatar: Frontiers of Pandora zagrać będzie można na Google Stadia oraz gamingowej platformie Amazona do cloud gamingu – Amazon Luna.

Avatar Frontiers of Pandora trailer
Źródło: Ubisoft

Trailer gry Avatar: Frontiers of Pandora

Trwający mniej niż trzy minuty materiał wideo, zaprezentowany przez Ubisoft na tegorocznych targach E3, możecie obejrzeć poniżej:

Źrodło: Ubisoft