Nintendo Direct: Shin Megami Tensei 5 z oficjalną datą premiery i nowym zwiastunem

Jeszcze przed tegorocznymi E3 w sieci pojawiły się przecieki zdradzające datę premiery Shin Megami Tensei 5. Trailer gry, zaprezentowany w ramach Nintendo Direct 2021, potwierdził krążące po sieci plotki. Switchowy exclusive pojawi się w przedsprzedaży za niespełna tydzień – 21 czerwca, choć zagramy dopiero w listopadzie. Na nowym trailerze ponadto możemy obejrzeć kilka mechanik, które zostały zaimplementowane w grze.

Kiedy premiera Shin Megami Tensei 5?

11 listopada gra będzie dostępna na rynkach azjatyckich, 12 listopada natomiast ukaże się wersja zachodnia. Rozbieżności dotyczące daty są prawdopodobnie spowodowane różnymi strefami czasowymi.

Co ciekawe, już kilka dni temu do sieci wyciekła plotka, wedle której gra ma mieć premierę 11 listopada.

Zwiastun Shin Megami Tensei 5

Jeśli gra po premierze będzie wyglądać choć w 50 procentach tak dobrze, jak na zwiastunie z E3, czeka nas naprawdę urokliwa produkcja. Na najnowszym trailerze widzimy studenta z Tokio, który został wciągnięty w inny wymiar. Taki, w którym Tokio jest zdemolowane, a wokół ciągną się rozległe demoniczne pustkowia.

Czym jest Shin Megami Tensei 5

W Polsce seria jest raczej mało znana i wielu rodzimych graczy najpewniej odbiłoby się od niej już po kilku minutach grania w jakąkolwiek z odsłon. Tak czy inaczej, Shin Megami Tensei 5 to kultowy JRPG z turowym systemem walki. Co jest charakterystyczne dla serii, z naszymi wrogami możemy nie tylko walczyć, ale też rozmawiać, a właściwie wybrane kwestie mogą zamienić przeciwnika w sojusznika.

Gra była wyczekiwana prze fanów już od dawna. Co prawda producent gry, firma Atlus, wydał niedawno po raz kolejny Shin Megami Tensei 3: Nocturne na Switcha, ale to tylko napędziło domysły graczy na temat tego, kiedy pojawi się nowy sequel. Piąta odsłona serii po raz pierwszy została ogłoszona przed czterema laty, ale od tego czasu było o niej cicho. Teraz Nintendo potwierdziło, że nie próżnowało i w Shin Megami Tensei 5 zagramy jeszcze w tym roku.

Źródło: Nintendo