Resident Evil Village doczeka się dodatkowego DLC. Premiera Re:Verse w lipcu

Nie rozpieścił nas Capcom na tegorocznych E3 2021. Prezentację firmy otworzyła, a jakże, Lady Dimitrescu, co mogło rozbudzić apetyty widowni, szczególnie tej będącej fanem franczyzy Resident Evil. Tymczasem wiadomości nie było wiele. Dowiedzieliśmy się, że zespół odpowiedzialny za stworzenie Resident Evil pracuje nad stworzeniem dodatkowego DLC do gry, a w przyszłym miesiącu, po opóźnieniu, wydane zostanie sieciowe Resident Evil Re:Verse.

Sympatycy Resident Evil Village mogą wypatrywać dodatku

Historia, jaką mieliśmy okazję poznać, grając w Resident Evil: Village, doczeka się swojej kontynuacji za sprawą nowego dodatku, poinformował Capcom za pośrednictwem swojej prezentacji na targach E3 2021. Tsuyoshi Kanda, producent odpowiedzialny za grę, powiedział, iż „właśnie rozpoczęły się prace nad dodatkowym DLC do RE: Village”.

I tutaj pasowałoby postawić kropkę, bo na tym Kanda zakończył, obiecując jednak, że więcej informacji pojawi się wkrótce.

Resident Evil Re:Verse z premierą w lipcu

Sieciowy Resident Evil Re:Verse miał w ostatnich miesiącach trochę kłopotów. W kwietniu Capcom opublikował darmową betę gry, potem ją usunął, a potem znów przywrócił. Oficjalna premiera online’owego dodatku do Resident Evil, pozwalającego na rozgrywanie deathmatchów w cztery lub sześć osób, zaliczyła poślizg. W końcu jednak Re:Verse zostanie uruchomiony, a wydarzy się to w przyszłym miesiącu.

Resident Evil Village premiera

Resident Evil Village okazał się sukcesem

To bez wątpienia jedna z bardziej udanych growych premier tego roku, nie tylko ze względu na zjawiskową Lady Dimitrescu, która rozkochała graczy na całym świecie. Gra zachwyca oprawą audiowizualną, ciekawie zaprojektowanym światem i świetnym, horrorowym klimatem, trzymającym w napięciu od pierwszego momentu aż do samego końca.

W momencie tworzenia tekstu Resident Evil Village może się pochwalić 84% pozytywnych ocen na Metacritic i średnią ocen na poziomie 7,4 na rodzimym gry-online.pl.

Źródło: Capcom, materiały własne