Summer Game Fest na E3 2021. Gameplay Elden Ring czy zwiastun spin-offa Borderlands

Wczoraj odbyło się jedno z najciekawszych wydarzeń E3 2021 – Summer Game Fest, a to chociażby dlatego, że przyniosło nam gameplay wielce oczekiwanego Elden Ring. To nie było jednak wszystko, bo z okazji tegorocznych targów zaprezentowano jeszcze spin-off serii Borderlands pod tytułem Tiny Tina’s Wonderlands czy zapowiedź Jurassic World Evolution 2… I nie tylko!

Elden Ring ze zwiastunem rozgrywki zdradzającym datę premiery

Elden Ring to tytuł, który wychodzi spod rąk From Software (firmy znanej z serii Dark Souls) oraz George’a R. R. Martina (Pieśń lodu i ognia). Na Summer Game Fest z okazji E3 2021 zaprezentowano oficjalny gameplay, który zdradza datę premiery gry, a ta została wyznaczona na 21 stycznia 2022 roku. Wygląda na to, że w nowym i otwartym świecie wskoczymy choćby na konia, z którego nawet będziemy w stanie walczyć.

Tiny Tina’s Wonderlands to tak naprawdę spin-off Borderlands

Ostatnim Borderlands 3 zachwycili się raczej wszyscy, a przynajmniej jego unowocześnionymi rozwiązaniami, które pozytywnie wpłynęły na przyjemność z rozgrywki. Zaś jeszcze na początku 2022 roku zagramy w spin-off o nazwie Tiny Tina’s Wonderlands, dla którego inspiracją był dodatek z Borderlands 2 skupiający się na tej samej tytułowej postaci. Pierwsze zrzuty ekranu na stronie twórców sugerują osadzenie akcji w średniowiecznym świecie fantasy, w którym przyjdzie nam stawić czoła smokowi.

Jurassic World Evolution 2 jeszcze w tym roku

Druga część bardzo udanego symulatora zarządzania Parkiem Jurajskim ukaże się jeszcze w tym roku. Niestety studio nie zaprezentowało żadnych fragmentów z rozgrywki, jedynie zapowiedź, że Jurassic World Evolution 2 powstaje i wkrótce się ukaże. Na samym wideo nie brakuje znanych dinozaurów, ale w ostatnich sekundach możemy zauważyć megalodona, prehistorycznego rekina, którego zabrakło w poprzedniej odsłonie. W takim razie na pewno możemy liczyć na więcej i lepiej.

Pozostałe zwiastuny z Summer Game Fest na E3 2021

Jak wspominałem na wstępie, zwiastunów było znacznie więcej. A zatem zapoznajcie się z każdym zaprezentowanym materiałem na Summer Game Fest zorganizowanym z okazji tegorocznego E3 2021.

Final Form. Polski FPS od twórców Ruinera

Planet of Lana. Ręcznie rysowana platformówka

Evil Dead: The Game. Kooperacyjna egranizacja

Nowy Painkiller. PayDay 3. Kingdom Come: Deliverance na Nintendo Switch i więcej

Lost Ark. Diablo-podobny w Europie i USA

Death Stranding: Director’s Cut. Rozszerzony symulator kuriera

Źródło: CNET, Rock Paper Shotgun