Zapowiedź Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin na E3 2021. Nowy zwiastun i data premiery

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów gier z serii Monster Hunter. Capcom właśnie zaprezentował nową część Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, a także zapowiedział garść nowości dla wydanego już jakiś czas temu Monster Hunter Rise. Zobacz, trailer nowej części łowców potworów i sprawdź datę premiery.

Data premiery Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Podczas konferencji Capcom na E3 dowiedzieliśmy się, że data premiery Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin to 25 czerwca i 9 czerwca. Tak, to nie pomyłka, ponieważ Capcom postanowił podzielić się próbną wersją gry jeszcze przed premierą. Dlaczego nie nazwiemy jej wersją demo? Otóż nie jest to klasyczna wersja demonstracyjna. Wszystkie postępy, jakich uda się graczom dokonać w wersji próbnej, będą przeniesione do pełnej wersji gry, gdy ta zostanie udostępniona 9 lipca.

Zwiastun Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Zaraz po dacie premiery najważniejszy oczywiście jest najnowszy zwiastun Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Ten możecie obejrzeć nawet z polskimi napisami, za co oczywiście należą się duże brawa dla Capcomu.

Stylistyka najnowszego łowcy potworów przypomina tę znaną z hitowego Genshin Impact i z pewnością spodoba się wszystkim fanom azjatyckiej popkultury. Na powyższym zwiastunie widać także nieco rozgrywki i systemu walk, który wygląda jak zwykle widowiskowo.

Fabuła kręci się wokół legendarnego potwora przypominającego smoka – Ratha Burzoskrzydłego, który wykluł się z jaja Rathalosa – innego legendarnego stworzenia. Jego skrzydła, jak sama nazwa gry wskazuje, sieją fale zniszczenia. Oczywiście pojawią się źli ludzie, którzy będą chcieli wykorzystać Ratha do własnych celów, ale jakich konkretnie? Tego dowiemy się dopiero z pełnej wersji gry.

Nowości w Monster Hunter Rise

Japończycy z Capcomu zamierzają rozwijać Monster Hunter Rise, który zadebiutował w marcu i okazał się sporym hitem. Ten rozwój będzie przebiegał dość nietypowo, ponieważ do Monster Hunter Rise zostaną wydane aktualizacje w związku z premierą wspomnianego Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Jest to więc niejaki mariaż dwóch gier.

Już 18 czerwca do Monster Hunter Rise zostanie dodany specjalny quest z nagrodą w postaci zbroi Tsukino. 24 czerwca będą dodane kolejne questy z nową zawartością do pobrania, jednak Capcom nie podał jeszcze zbyt wielu szczegółów na jego temat.

Zobacz Nintendo Switch w x-komie

Przeczytaj więcej podsumowań z E3: