Life is Strange Remastered Collection i Life is Strange: True Colors pojawią się na Nintendo Switch

Gry z serii Life is Strange to jedne z najlepszych tytułów dla fanów przygodówek i zajmujących historii. A dla fanów także przenośnej i jednocześnie stacjonarnej konsoli od Nintendo mamy w związku z tym niezwykłą wiadomość. Pakiet złożony z Life is Strange i Life is Strange: Before the Storm oraz najnowsza odsłona serii Life is Strange: True Colors pojawią się na Nintendo Switch.

Na najnowszym Nintendo Direct z okazji E3 2021 zapowiedziano, że na konsoli Nintendo Switch pojawi się odświeżona kolekcja gier z serii Life is Strange. Oprócz tego premierę na sprzęcie Nintendo będzie miała jeszcze nowa odsłona – Life is Strange: True Colors, która zadebiutuje w tym samym dniu, co na pozostałych platformach.

Life is Strange Remastered Collection na Switchu, ale nie wiadomo kiedy

Zremasterowana kolekcja gier Life is Strange to nie byle jaki remaster, bo twórcy włożyli w nowe wersje dużo pracy. Mowa tutaj nawet o fundamentalnych zmianach w oprawie audiowizualnej. Wymienić można między innymi sesje motion capture dla lepszych animacji twarzy, jak i generalną poprawę postaci i otoczenia czy systemu oświetlenia. Chociaż jest to wersja ulepszona graficznie, to właśnie ta, a nie zwykła, trafi na konsole Nintendo Switch.

Dowiedz się więcej o Life is Strange:

Niestety na ten moment nie poznaliśmy jeszcze konkretnego dnia premiery, poza tym, że ma ona nadejść jakoś w tym roku. Na pozostałych platformach kolekcja ukaże się 30 września.

Life is Strange: True Colors zaliczy debiut również na Nintendo Switch

Najnowsza część cyklu Life is Strange ma dopiero nadejść. Na Nintendo Direct z okazji E3 2021 ogłoszono datę jej premiery, która nie różni się od tej na PC czy konsolach tamtej i nowej generacji. A zatem w Life is Strange: True Colors na Nintendo Switch zagramy 10 września tego roku.