Starfield otrzymuje zwiastun na E3 2021. Poznaliśmy też datę premiery

Pierwszym zaprezentowanym tytułem na E3 2021 podczas pokazu Microsoftu i Bethesdy jest Starfield – kosmiczna odyseja twórców serii Fallout oraz The Elder Scrolls. Wedle przewidywań nowa produkcja jest grą ekskluzywną dla Xboksa i PC. Oprócz tego poznaliśmy jej dokładną datę premiery, która nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Zwiastun Starfielda otwiera E3 2021. Wiemy, kiedy wyjdzie

Pokaz Microsoftu i Bethesdy rozpoczął się o godzinie 19.00 i to właśnie niedługo potem mogliśmy obejrzeć zwiastun gry Starfield, zapowiedziany przez Todda Howarda z Bethesdy. Sam zwiastun niestety nie należy do najdłuższych, ale nie można powiedzieć, że nie jest on satysfakcjonujący. Na końcu podzielono się z widzami datą premiery gry, którą wyznaczono na 11 listopada 2022 roku.

Zwiastun nie zdradza nic na temat rozgrywki. W opisie filmiku twórcy napisali jedynie, że Starfield to gra RPG nowej generacji, w której stworzymy własną postać i wyruszymy w podróż pośród gwiazd, aby odnaleźć odpowiedź na największą z tajemnic ludzkości. Tytuł powstaje na autorskim i nowym silniku firmy – Creation Engine 2.

Nowa gra Bethesdy tytułem ekskluzywnym dla Xboksa i PC

Niczego innego nie można było się spodziewać po nawiązaniu współpracy pomiędzy Bethesdą a Microsoftem. Starfield oficjalnie jest grą ekskluzywną dla konsol Xbox Series X | S oraz PC. I co także nie jest zaskoczeniem, nie jest to tylko czasowa ekskluzywność. A zatem użytkownicy konsol Sony PlayStation będą musieli obejść się smakiem.

Ponadto Starfield już w dniu premiery znajdzie się w usłudze Xbox Game Pass – jednej z najlepszych inicjatyw dla graczy ostatnich lat, w której za niewielką cenę możemy ogrywać dziesiątki gier na naszej konsoli Xbox, PC lub za użyciem chmury.

Źródło: Bethesda Game Studios, E3 2021