„Tyłki do góry, cała sala się buja”. Znamy datę premiery Just Dance 2022

Dla wielu to być może najmniej interesująca z tegorocznych nowinek Ubisoftu na E3 2021, ale wierzę, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy ekscytuje premiera Just Dance 2022. A tak się składa, że właśnie poznaliśmy datę ukazania się nowej odsłony najpopularniejszej obecnie serii gier tanecznych. Wiemy również, na jakich platformach ukaże się JD 2022.

Just Dance 2022 – kiedy premiera gry?

Z chwilą, gdy piszę ten tekst, jesteśmy świeżo po Ubisoft Forward, czyli prezentacji francuskiego producenta i wydawcy gier na tegorocznych targach E3. Jednym z zaprezentowanych tytułów było, a jakże, Just Dance 2022. Ubisoft zdradził przede wszystkim datę premiery gry, którą zaplanowano na 4 listopada 2022 roku.

Jeśli więc w okresie jesienno-zimowym spodziewacie się kolejnej z rzędu fali zachorowań na Covid i związanych z tym restrykcji, m.in. zamknięcia klubów, Just Dance 2022 może być ciekawą alternatywą i przyjemnym sposobem na ruch w czterech ścianach domu.

Na jakie platformy dostępne będzie Just Dance 2022?

Tutaj raczej nie ma niespodzianek. Gra dostanie porty na konsole nowej i minionej generacji, a więc na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Nie mogło również obyć się bez portu na Switcha, który jest jedynym reprezentantem Nintendo w kontekście nowej odsłony Just Dance. Na Wii i WiiU gra się nie ukaże. Ostatnią platformą do potańczenia w JD 2022 jest Google Stadia.

Just Dance 2022

Trailer Just Dance 2022 z E3 2021

Osobiście spodziewałem się na zwiastunie więcej utworów, do których można będzie potańczyć w grze, ale na tę informację jeszcze najwidoczniej przyjdzie nam poczekać. Trailer Just Dance 2022 z tegorocznych targów E3 prezentuje się następująco:

Jakich piosenek spodziewamy się w Just Dance 2022?

Tak jak wspomniałem wcześniej, Ubisoft nie podzielił się wszystkimi tytułami piosenek, które usłyszymy w grze. Na początku zwiastuna słyszymy kawałek „Do It Up” grupy Hot Kicks, więc ten utwór raczej pojawi się w soundtracku Just Dance 2022.

Podobnie zresztą jak piosenka gościa specjalnego na trailerze, czyli Todricka Halla, który osobiście ogłasza, że kawałek „Nails, hair, lips, heels” będzie dostępny w grze Ubisoftu w specjalnej „podrasowanej” wersji.

Napisy końcowe zdradzają, że wszystkich utworów będzie aż 40. Oprócz dwóch wspomnianych wcześniej usłyszymy również „Believer” Imagine Dragons czy „Level Up” Ciary.

Aktualizacja 5.11.2021 r.

Poznaliśmy już pełną listę piosenek w Just Dance 2022

Źródło: Ubisoft