Zapowiedź Forza Horizon 5 na E3 2021. Data premiery i gameplay

Playground Games pojawiło się na E3 2021 podczas Xbox & Bethesda Games Showcase i zaprezentowało Forza Horizon 5, tym samym kończąc z plotkami dotyczącymi miejsca akcji gry. I co najlepsze, jeszcze w tym roku zagramy w nią na Xboksach tej i poprzedniej generacji oraz PC. Samej rozgrywce możemy przyjrzeć się na udostępnionym przez twórców gameplayu.

Forza Horizon 5 rzeczywiście zabierze nas do Meksyku

Jednych ta wiadomość ucieszy, drugich… Sam nie wiem. Plotki dotyczące miejsca akcji Forza Horizon 5 wspominały o Meksyku najpóźniej, a wcześniej zastanawiano się choćby nad Japonią. I chociaż osobiście wolałbym tą drugą z opcji, tak Ameryce Północnej uroku odmówić nie można. O czym zresztą doskonale przekonacie się sami, oglądając zwiastun poniżej.

Gameplay zaprezentowany na E3 2021

Aż siedem minut wideo poświęcone zostało rozgrywce w Forza Horizon 5. Co oferuje piąta odsłona serii ścigałek? Przede wszystkim tryb fabularny, który zabierze nas do Meksyku i gdzie będziemy ścigać się przez miasta, dżungle czy góry. A wszystko to z dbałością o najmniejsze detale i przy jeszcze lepszej oprawie audiowizualnej – gra wykorzysta nawet technologię ray tracingu. A na Xbox Series X | S zadziała w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Data premiery Forza Horizon 5 przypada na ten rok

Forza Horizon 5 będzie mieć swoją oficjalną premierę 9 listopada 2021 roku na Xbox Series X | S oraz Xbox One i komputerach osobistych z systemem Windows 10 (w tym na platformie Steam). Już od tego dnia będzie także dostępna w ramach usługi Xbox Game Pass na każdym z wymienionych urządzeń.