Disney Plus nareszcie w Polsce. Możecie go oglądać nawet za darmo

Ten rok jest bardzo łaskawy dla wielbicieli filmów i seriali oglądanych w domowym zaciszu. Po tym, jak w marcu przywitaliśmy w Polsce serwis HBO Max przyszedł czas na kolejną, chyba nawet bardziej wyczekiwaną, premierę serwisu vod. Tym razem chodzi o przepełniony serialami ze świata Star Wars i MCU (chociaż nie tylko) serwis Disney+.

Premiera Disney+ w Polsce

Disney+ to platforma streamingowa oferująca oryginalne produkcje, filmy i tysiące odcinków seriali od Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic, ze świata Gwiezdnych Wojen, oraz tytułów od 20th Century Studios, FX czy Searchlight, występujących pod marką Star. Serwis jest dostępny od 2019 r.

Od wielu miesięcy spekulowało się na temat daty pojawienia się tej platformy w Polsce, jednak pandemia także tu pokrzyżowała plany i musieliśmy poczekać nieco dłużej, niż wcześniej zapowiadano.

Dzisiaj w końcu nadszedł ten dzień i także Polacy mogą w końcu cieszyć się takimi serialami jak np. The MandalorianWandaVisionThe Falcon and The Winter SoldierLokiMoon Knight i Hawkeye. Platforma szykuje jeszcze w tym roku wiele niespodzianek i gorących premier. Więcej o nich przeczytacie w artykule: Premiery Disney Plus na 2022 rok. Jakie seriale i filmy obejrzeć na Disney+?

Oprócz Polski, premiera serwisu odbędzie się jeszcze w 42 innych krajach, w tym m.in. w Chorwacji, Czechach, Litwie, Łotwie, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Disney Plus za darmo

Disney Plus za darmo? Wiele osób będzie miało to szczęście. O tej atrakcyjnej ofercie poinformowała Grupa Polsat Plus, która jako jedyny operator usług płatnej telewizji w naszym kraju współpracę z Disney+. Mianowicie operator ten będzie oferował dostęp do Disney+ w ramach wybranych planów abonamentowych i taryfowych całkowicie za darmo. Zatem nowi i obecni klienci Polsat Box, Plusa, Netii i Polsat Box Go będą mogli korzystać z atrakcyjnych ofert łączonych z Disney+.

Disney+ znajdzie się:
• w Polsat Box – pakiety telewizji razem z Disney+ od 35 zł/mies. W ofertach z pakietem L i z pakietami dodatkowymi oraz abonamentem od 100 zł/mies. dostęp do Disney+ w cenie oferty przez całą umowę,
• w Plusie – bez opłat przez rok w każdym abonamencie głosowym oraz internetowym (Internet 5G/LTE i Plus Światłowód),
• w Netii – bez opłat przez rok w ofertach szybkiego, stacjonarnego dostępu do internetu oraz pakietach z usługami TV. Bez opłat aż przez 2 lata za połączenie 3 usług abonamentowych (Internet, TV, telefon komórkowy z przeniesieniem numeru),
• w Polsat Box Go – w nowym pakiecie Polsat Box Go Premium z Disney+, który jest połączeniem ponad 100 kanałów telewizyjnych, bogatej biblioteki filmów, seriali, programów rozrywkowych i informacyjnych oraz biblioteki Disney+, w promocyjnej cenie 50 zł/mies.

disney+ na tv
Źródło: Disney Plus

Oferta powitalna Disney+

Cena subskrypcji platformy jest podobna do cen oferowanych przez konkurencję. Disney Plus ma w ofercie dwa warianty. Pierwszy, miesięczny, oznacza comiesięczną płatność w kwocie 28,99 zł. Druga opcja to dostęp na rok (12 miesięcy). Wówczas opłata będzie wynosić 289,90 zł.

Pamiętajcie jednak, że jeśli zarejestrowaliście się do promocji powitalnej za cały rok możecie zapłacić jak za osiem miesięcy. Zgodnie z informacją, jaką przekazywał serwis, dzisiaj powinniście otrzymać, na podanego przy rejestracji maila, link do aktywacji. Wówczas otrzymacie 12 miesięcy w cenie 8 – w sumie zapłacicie 229,90 zł, czyli miesiąc wyniesie Was tylko 19,16 zł.

Oferta powitalna Disney+ jest czasowo ograniczona. Rejestrować się można było tylko przed 14 czerwca, a aktywacji można dokonać tylko do 26 czerwca 2022 roku.

Na rynku serwisów vod robi się coraz tłoczniej

Disney ma ugruntowaną pozycję na rynku, a własne produkcje z uniwersum Star Wars czy Marvela przyciągną z pewnością wielu fanów. Co jednak z pozostałymi widzami? Tutaj wybór Disney Plus może już nie być tak oczywisty, bowiem już dziś na polskim rynku VOD jest dość tłoczno.

Ugruntowaną pozycję ma Netflix, a swój kawałek tortu wyszarpali również HBO MaxAmazon Prime Video. A to przecież jeszcze nie cała konkurencja, jaka jest obecna na rodzimym rynku. Wystarczy wspomnieć tutaj o m.in. Canal+, ViaplayApple TV+, czy rodzimych: PlayerzePolsacie Box GO oraz CDA.