Ile kosztuje Netflix w 2022 roku? Cena, pakiety i najważniejsze informacje

Jeszcze parę lat temu nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Netflix stanie się aż tak popularny i młodszemu pokoleniu praktycznie całkowicie zastąpi klasyczną telewizję. Według statystyk abonenci Netflix spędzają średnio 3,2 godziny dziennie na oglądaniu treści na platformie. W Polsce z tego serwisu korzysta już ponad 6 mln użytkowników. Chcesz dołączyć do tego grona? Sprawdź, jakie pakiety masz do wyboru i ile wynosi ich cena.

Netflix – cena za popularność?

Zanim przejdziemy do tego, ile kosztuje Netflix, warto przypomnieć sobie, czym jest ten serwis i co oferuje? Nie ma co owijać w bawełnę — Netflix jest najpopularniejszą platformą VOD na świecie. Z czego wynika ta popularność?

Z pewnością produkcje, za którymi stoi Netflix przeważnie reprezentują wysoki poziom, a oferta z każdym miesiącem staje się coraz bogatsza. W większości przypadków seriale dostępne w tym serwisie są dostępne od razu w całości, a więc użytkownicy dostają dostęp do pełnego sezonu, nie musząc czekać na kolejne odcinki.

Do tego dochodzi fakt, że  filmy i seriale nie są przerywane reklamami, co jest największym atutem, kiedy przerzucamy się z oglądania filmów w klasycznej telewizji. Dodatkowo można także pobrać swoje ulubione seriale na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android oraz na urządzenia z aplikacją dla systemu Windows 10. Pobrane tytuły można wtedy oglądać poza domem bez konieczności połączenia z internetem.

Netflix stworzył wiele produkcji, które momentalnie stają się hitami i szybko stanowią tematy rozmów towarzyskich. Kilka miesięcy temu ogromnym hitem był serial Gambit królowej, który błyskawicznie okazał się najpopularniejszym serialem limitowanym w historii. Mało tego, dzięki temu serialowi zainteresowanie szachami ogromne wzrosło, hasło: gra w szachy znalazło się na szczycie wyszukiwań w sieci. Można było wtedy odnieść wrażenie, że o Gambicie królowej mówią wszyscy.

Już ten przykład pokazuje, jaką moc ma Netflix, a takich perełek jest tam bardzo dużo i to sprawia, że użytkowników tego serwisu cały czas przybywa. 

Jeśli jeszcze do nich nie należysz, a chcesz być na bieżąco z najgorętszymi serialowymi tytułami, sprawdź ile kosztuje dostęp do Netfliksa.

cena za Netflix

Pakiety Netflix i cena w 2022 roku

W 2021 roku w wielu krajach cena każdego pakietu Netfliksa wzrosła. W Polsce nowy cennik zaczął obowiązywać od 5 sierpnia 2021 roku, a w nim cena za pakiet podstawowy została obniżona o 15%, zaś cena pakietu Premium wzrosła o 15%. Netflix zmiany wytłumaczył tym, że mocno inwestuje w produkcje z Polski, a nowe ceny odzwierciedlają to podejście.

Platforma, przy zakupie subskrypcji oferuje trzy pakiety cenowe, których możliwości i korzyści rosną proporcjonalnie do ceny. 

Oto jak wygląda aktualny cennik Netfliksa w 2022 roku:

 • Pakiet Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie (wcześniej cena wynosiła 34 zł). W tym planie można oglądać tylko na jednym urządzeniu. Mamy wtedy dostęp do wszystkich pozycji w bibliotece w jakości SD (480p).
 • Pakiet Standardowy kosztuje 43 zł miesięcznie.  Tutaj cena pozostała bez zmian. W tej opcji oprócz tego, co znajduje się w planie podstawowym, dostępną mamy jakość Full HD (1080p). Dodatkowo do dwóch zwiększa się liczba ekranów do jednoczesnego oglądania.
 • Pakiet Premium kosztuje 60 zł miesięcznie (wcześniej jego cena wynosiła 52 zł). W tym abonamencie możemy cieszyć się jakością 4K+HDR (jeśli dysponujemy tej klasy urządzeniami). Oprócz tego możemy utworzyć aż cztery profile i oglądać Netfliksa na 4 urządzeniach jednocześnie. Jest to zatem dobra opcja, jeśli chcemy dzielić Netfliksa z innymi, np. z całą rodziną.

Zatem pomiędzy tymi wszystkimi programami oprócz ceny są dwie różnice. Jedna polega na jakości odtwarzanego obrazu, co z pewnością jest istotną kwestią dla wielu wielbicieli filmów. 

Druga różnica dotyczy liczby kont, jakie można utworzyć i liczby urządzeń, na których można jednocześnie odtwarzać filmy i seriale. Jeśli więc rozłożyć by koszty Planu Premium na cztery osoby, to jest to najbardziej opłacalna opcja, przy której dodatkowo zyskujemy najlepsza jakość.

Należy jednak pamiętać, że dostęp do rozdzielczości HD, Ultra HD lub HDR zależy od parametrów łącza internetowego i możliwości urządzenia, na którym odtwarzamy film. Poza tym nie wszystkie treści w serwisie dostępne są w każdej rozdzielczości, takiej jak HD, Ultra HD lub HDR.

Netflix - pakiety i ich cena
Źródło: Netflix

Jak rozpocząć korzystanie z Netfliksa?

Dowiedzieliście się już, ile wynosi cena za poszczególne pakiety, przyjrzyjmy się zatem, co trzeba zrobić, by rozpocząć serialową przygodę na tej platformie.  Aby rozpocząć korzystanie z platformy Netflix, należy podać swój adres e-mail, a następnie wykonać jedynie trzy proste kroki:

 • Utworzyć hasło, aby oglądać na wybranym urządzeniu, kiedy tylko zechcesz;
 • Wybrać cenę/plan, jaki Cię interesuje;
 • Wybrać metodę płatności.


Oglądaj Netflix na smarfonie, ale zmień ustawienia

Masz ochotę obejrzeć ulubiony serial, gdy jesteś poza domem? To nic trudnego, ale trzeba pamiętać, że jeśli będziesz w miejscu bez dostępu do sieci Wi-Fi będziesz korzystać z danych mobilnych, a to może sprawić, że Twój limit szybko będzie topniał. Możesz temu zapobiec, zmieniając ustawienia, aby ograniczyć ilość wykorzystywanych danych.

 • Aby to zrobić w witrynie Netflix – przejdź do Konto> Wejdź w swój profil >Ustawienia odtwarzania. Domyślnym ustawieniem jest jako „Automatyczne”, które zapewnia maksymalną jakość w dostępnej prędkości internetu, ale można ją ograniczyć do 0,3 GB na godzinę (lub podkręcić do nawet 7 GB / godzinę dla Ultra HD).
 • Aby to zrobić w aplikacji Netflix – kliknij w menu w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do Ustawienia aplikacji> Użycie danych. Tutaj ponownie domyślnym ustawienie jest „Automatyczne”, które równoważy użycie z jakością, umożliwiając oglądanie około czterech godzin na GB. Można przełączyć na tryb „Tylko Wi-Fi”, co prawi że przesyłać strumieniowo będzie można tylko po podłączeniu do sieci. W takim wypadku w ogóle nie będziesz przesyłać danych mobilnych.
Netflix - ustawienia pobierania
Źródło: Netflix

Jak pobrać seriale i filmy?

Najłatwiejszym sposobem na zminimalizowanie ilości danych mobilnych używanych przez Netflix, gdy jesteś poza domem, jest po prostu pobranie programów i filmów na telefon, tablet itp. Z wyprzedzeniem, podczas połączenia z Wi-Fi. 

Aby to zrobić, otwórz aplikację Netflix, znajdź żądany tytuł i dotknij ikony pobierania (strzałka skierowana w dół) na stronie opisu — w przypadku serii musisz pobrać każdy odcinek osobno.

Wybrany film lub odcinek powinien następnie pojawić się w sekcji pobierania w Ustawieniach aplikacji. Na dowolnym urządzeniu możesz przechowywać do 100 pobrań jednocześnie. To, ile możesz pobrać, będzie również zależeć od tego, ile miejsca masz na swoim urządzeniu – powinieneś zezwolić na około 280 MB na godzinę treści w standardowej rozdzielczości i około 440 MB na godzinę treści HD. 

Pamiętaj, masz ograniczoną ilość czasu na oglądanie pobranych treści, w zależności od konkretnej licencji.

Większość tytułów z serwisu Netflix, choć nie wszystkie, jest dostępnych do pobrania – to także zależy od umowy licencyjnej, jaką Netflix ma na określony serial lub film. Oczywiście pobieranie jest darmowe.


Rezygnacja z Netfliksa

Co jeśli zechcecie zrezygnować z Netflixa, bo np. zmieni się cena za Wasz pakiet? Nie ma tu większego problemu, bo zrezygnować można w dowolnym momencie, przy czym dostęp do serwisu Netflix będzie zapewniony do końca okresu rozliczeniowego (pakiet odnawiany jest co miesiąc). Do rezygnacji wystarcza zatem tylko dwa proste kroki i nie wiąże się z żadnymi karami ani opłatami za rezygnację.

netflix

Netflix za darmo?

Przez jakiś czas w serwisie przez miesiąc, dla nowych członków, obowiązywał darmowy okres próbny. Promocja ta jednak – w związku z jej nadużywaniem – została wycofana z Polski. W tym momencie, po wybraniu Planu Podstawowego, ktorego cena wynosi 34 zł, Netflix bezpłatnie zmienia plan na wyższy (Standard) na pierwsze 30 dni, a przy wybraniu Standardowego (cena to 43 zł) na miesiąc otrzymacie Plan Premium, czyli najdroższy pakiet.

Najczęstsze pytania

Netflix ma w swojej ofercie 3 pakiety cenowe:

 • Pakiet Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie.
 • Pakiet Standardowy kosztuje 43 zł miesięcznie.
 • Pakiet Premium kosztuje 60 zł miesięcznie.
 • W planie podstawowym Netflix można oglądać tylko na jednym urządzeniu.
 • W planie  standardowym liczba ekranów do jednoczesnego oglądania zwiększa się do dwóch.
 • W planie premium możemy utworzyć aż cztery profile i oglądać Netflix na 4 urządzeniach jednocześnie.
 • Można zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami, przy czym dostęp do serwisu Netflix będzie zapewniony do końca okresu rozliczeniowego