Kiedy Doktor Strange w multiwersum obłędu trafi na Disney Plus?

Disney oficjalnie ogłosił datę premiery filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) w serwisie Disney+. Wszystko wskazuje na to, że to kolejny, po chociażby Eternals, film z uniwersum Marvela, który trafi bardzo szybko z kin na platformę streamingową. Kiedy Doktor Strange 2 zawita na Disney Plus? Premiera tego filmu w VoD odbędzie się nawet jeszcze szybciej, niż myślisz!

Gdzie obejrzeć Doktor Strange w multiwersum obłędu?

Już wkrótce, bo 14 czerwca 2022 roku, wystartuje w Polsce długo oczekiwana platforma streamingowa Disney Plus. Szykuj się zatem na wysyp serialowo-filmowych premier, w tym także najnowszych kinowych hitów. Jednym z najgorętszych filmów 2022 roku była zdecydowanie kontynuacja przygód Doktora Strange’a w reżyserii Sama Raimiego (oryginalna trylogia Spider-Man). Zadebiutowała ona na dużym ekranie 6 maja 2022 roku.

Choć film nadal jest grywany w kinach i nadal tłum ludzi ochoczo wybiera się na seans, to wkrótce obejrzysz go także na platformie VoD. I to zdecydowanie szybciej, niż myślisz. Już poprzedni kinowy hit Marvela, Eternals, wyszedł stosunkowo szybko na Disney+, bo 12 stycznia, raptem nieco ponad dwa miesiące po premierze w kinach. Doktor Strange w multiwersum obłędu ukaże się jeszcze szybciej, bo po około półtora miesiąca! Od kiedy film będzie dostępny na platformie Disney+?

Kiedy obejrzysz Doktora Strange’a 2 na Disney Plus?

Disney oficjalnie potwierdził datę premiery filmu w Disney Plus. Doktor Strange w multiwersum obłędu (ang. Doctor Strange in the Multiverse of Madness) trafi na Disney+ 22 czerwca 2022 roku. Wygląda na to, że wytwórnia chce rywalizować pod tym względem z Warner Bros., którego polityka wydawnicza kinowych hitów na platformie HBO Max jest bardzo konkurencyjna. Zakłada bowiem wydawanie filmów po 45 dniach od premiery w kinach.

W przypadku Doktora Strange’a 2 termin ten jest praktycznie taki sam. Nie jest jasne, czy tak krótkie okienko będzie dotyczyć każdego przyszłego filmu kinowego Disneya, czy korporacja będzie podchodzić do premiery każdego z nich indywidualnie. Tak szybka premiera Doktor Strange w multiwersum obłędu na Disney Plus może być zaskakująca. Film zarobił już całkiem sporo (880 mln dolarów na świecie) i nadal przynosi zyski.

Kiedy Doktor Strange w multiwersum obłędu trafi na Disney+ w Polsce?

Poznaliśmy również dokładną datę premiery filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu w Disney+ w Polsce. Odbędzie się ona również 22 czerwca 2022 roku, czyli w dniu światowego debiutu na Disney Plus. Film będzie dostępny na platformie VoD od godziny 9:00 rano czasu polskiego. 

Źródło: Disney

Przeczytaj również:

Szukasz TV do oglądania treści na platformie Disney+? Poznaj nasze rankingi telewizorów 

Sprawdź ofertę telewizorów w x-komie

Przejrzyj ofertę zestawów kina domowego w x-komie