Kupujesz w sklepie „Fortnite’a” – masz Disney Plus za darmo. Ale co z tego?

Współpraca Epic Games i Disney’a się zacieśnia. Jak wynika z eksplorowania danych, każdy dowolny zakup w sklepie „Fortnite’a” będzie premiowany dwoma miesiącami darmowego dostępu do Disney Plus. Tylko czy coś to oznacza dla polskiego użytkownika, który – pomijając już górę ważniejszych problemów – dalej nie ma żadnego oficjalnego, darmowego czy płatnego, dojścia do Disney Plus?

V-Dolce i dolce przynoszą Disney Plus

Na oficjalną informację trzeba poczekać. Nieoficjalnym źródłem są osoby, które zajmują się eksplorowaniem danych w Fortnite. Według ich ustaleń każdy zakup w sklepie gry będzie premiowany dwoma miesiącami darmowej subskrypcji Disney Plus. Promocja ma wystartować 10 listopada i potrwać do 31 grudnia bieżącego roku.

Gratka dla graczy, ale nie dla wszystkich. Polscy fani Fortnite’a, którzy chcieliby skorzystać z Disney Plus, nadal muszą obchodzić się smakiem. A tymczasem…

Wdrożenie Disney Plus u naszych sąsiadów?

A tymczasem portal Zive podaje, że Disney Plus miałby wystartować w drugiej połowie 2021 roku zarówno na Słowacji, jak i w Czechach. W tym samym czasie byłby wprowadzany także w innych krajach Europy Wschodniej i Środkowej.

Czy możliwe, że także i u nas? Polska się w tej informacji nie pojawia. Pojawia się za to odpowiedź reprezentującej Disney’a Marty Szafrańskiej – nie mamy teraz żadnych wieści, którymi moglibyśmy się podzielić. Podobnie brzmiały jej słowa dla polskiego portalu Wirtualne Media: Nie mamy informacji na temat startu Disney+ w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Komentarza dla Zive odmówiło natomiast HBO – z HBO Go miałyby bowiem stopniowo znikać materiały Disney’a, a deadline’m byłby tu 31 marca 2021.

Pozostaje więc czekać – na razie nie dla nas przygody Mandalorianina czy Kaczora Donalda, nawet jeśli lubimy grać w Fortnite’a.

Źrodła: Fortnite Intel, GamesRadar+, What’s On Disney Plus, Wirtualne Media