CDA Premium – cena i najważniejsze informacje

Chyba każdy przynajmniej raz odwiedził lub słyszał o stronie CDA.pl. Serwis pozwala na oglądanie darmowych, jak i płatnych materiałów wideo. Abonament w CDA Premium posiada obszerny katalog filmów, seriali i programów. Ile kosztuje CDA Premium? Co jest w ofercie? Czy warto? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Ile kosztuje CDA Premium?

CDA Premium posiada tylko jeden pakiet, zapewniający dostęp do filmów i seriali VOD. Początkowo cena pakietu wynosiła 19,99 zł, jednak od 9 sierpnia 2021 r. cena za miesięczne wykupienie abonamentu CDA Premium wzrosła do 23,99 zł. Skąd ta zmiana? Ano stąd, że właśnie od sierpnia CDA udostępnia również cyfrowe kanały telewizyjne.

Abonament możesz opłacić na dwa różne sposoby, pierwszym z nich jest podpięcie karty kredytowej do serwisu, a drugim wykonanie szybkiego przelewu. W przypadku tej drugiej opcji możesz skorzystać z możliwości zapłaty z góry za 180 dni subskrypcji, abonament jest wtedy tańszy i wynosi 119,90 zł za cały okres.

CDA TV: internetowa telewizja na żywo

Tak jak wspominałem powyżej, CDA w swojej ofercie posiada również telewizję internetową. Liczba kanałów zależy od pakietu. Każdy z pakietów zawiera w sobie subskrypcje CDA Premium, w pierwszym wariancie, tym za 23,99 zł masz dostęp do 35 kanałów TV na żywo.

Droższa opcja zapewnia kanały z grupy BBC i Viasat World, dwie stacje History, kilka dodatkowych programów dla dzieci, garść stacji muzycznych oraz filmowe i serialowe treści, w tym pakiet Filmbox. Łącznie masz do dyspozycji 85 kanałów telewizyjnych. Niestety cena rośnie już do 49,99 zł za jeden miesiąc lub 249.90 zł za 180 dni.

CDA Premium za darmo

Zanim skorzystasz z nowego serwisu VOD, warto go wcześniej wypróbować, a najlepiej to zrobić za darmo. Aby bezpłatnie korzystać przez 14 dni z pakietu Premium, wystarczy wejść na stronę główną CDA -> wpisać swój adres email -> wcisnąć zielony przycisk Testuj 14 dni za darmo.

Zostaniesz przekierowany na stronę z płatnościami, gdzie będziesz musiał uzupełnić dane swojej karty kredytowej. Gdy wprowadzisz już wszystkie dane, klikasz zielone pole Rozpocznij 14-dniowy okres próbny i to wszystko. Od teraz możesz korzystać z bazy dostępnych filmów i seriali CDA Premium oraz 35 kanałów telewizji internetowej.

CDA Premium okres próbny

Po upływie okresu próbnego abonament automatycznie wydłuża się o kolejne 30 dni w kwocie 23,99 zł. Jeśli jednak chcesz tego uniknąć, możesz zrezygnować z usługi przed upływem wspomnianych 14 dni. Rezygnacja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Operację rezygnacji możesz wykonać na swoim profilu.

CDA Premium: ile urządzeń i co daje aplikacja?

Posiadając subskrypcję CDA Premium, możesz oglądać materiały na trzech różnych urządzeniach jednocześnie. Oprócz strony internetowej możesz skorzystać z dedykowanej aplikacji serwisu. Znajdziesz ją na telewizorach, urządzeniach z system Android i iOS oraz konsolach Xbox.

Aplikacja CDA na TV

Aplikacja pozwala na kontynuowanie oglądania w momencie przerwanym na innym urządzeniu, ale także umożliwia pobieranie materiałów na dysk. Dzięki temu filmy i seriale pobrane z CDA Premium można oglądać także w trybie offline. To idealne rozwiązanie na długi lot czy podróż pociągiem.

Co obejrzeć na CDA Premium?

CDA Premium posiada pokaźną bazę filmów i seriali. Jak możemy przeczytać na stronie, jest ich 9744. Liczba imponuje, choć każdy powinien indywidualnie sprawdzić, czy są tam interesujące go pozycje. Niezależnie od tego, czy interesują Cię komedie, thrillery, horrory lub dramaty, na CDA odnajdziesz właściwie każdy gatunek. Wśród materiałów dopatrzysz się takich perełek jak:

The Circle. Krąg

„The Circle. Krąg” to porywający thriller, którego bohaterką jest Mae Holland. Młoda kobieta zostaje zatrudniona w najpotężniejszej na świecie firmie internetowej, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę. Z czasem praca w The Circle pochłania dziewczynę bez reszty, a jej kariera ewoluuje w niepokojący sposób.

Film The Circle

Labirynt fauna

Film opowiada o Ofelii, która odkryła labirynt w pobliżu swojego nowego domu. By uciec od brutalnej rzeczywistości, tworzy w nim swój fantastyczny świat. Sześć nominacji do Oscara za rok 2006 zaowocowało trzema nagrodami – za scenografię i dekorację wnętrz, za zdjęcia oraz za charakteryzację.

Film Labirynt Fauna

Pianista

Film Romana Polańskiego nagrodzony 3 Oscarami. Akcja filmu odbywa się podczas II Wojny Światowej. Bohaterem jest wybitny polski pianista żydowskiego pochodzenia, Władysław Szpilman, żyjący w warszawski getcie, z którego w ostatniej chwili udaje mu się wydostać i uniknąć deportacji do obozu koncentracyjnego.

Film Pianista

Porucznik Kabura

Jest to pierwszy ekskluzywny serial platformy CDA, którego twórcą jest nie kto inny, jak Bartosz Walaszek. Animacja przenosi odbiorcę do roku 2050, w którym Polska jest największym mocarstwem na Ziemi. Jest to zdecydowanie pozycja dla osób lubiących Kapitana Bombę. Prześmiewcza, miejscami przerysowana i niepoprawna produkcja. 

Serial animowany Porucznik Kabura

Guns Akimbo

Wyreżyserowany przez Jasona Lei Howdena film Guns Akimbo to miks wybuchowego kina akcji i komedii. W filmie niejaki Miles, grany przez Daniela Radcliffe’a, staje się częścią krwawego przedstawienia, obserwowanego przez miliony widzów w sieci. Ciekawostką jest, że polska premiera tego filmu odbyła się na CDA.

Film Guns Akimbo

W jakiej jakości dostępne są treści?

Większość filmów i seriali na CDA Premium dostępne jest w rozdzielczości 1080p. Jednak niektóre produkcje mają niższą rozdzielczość 720p, a nawet 480p. Dzieje się tak dlatego, że niektóre produkcje są po prostu stare i nie posiadają kopii w wyższej rozdzielczości. Poza tym w CDA możesz dopasować jakość strumieniowanych danych do szybkości połączenia internetowego oraz rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym wyświetlasz treść.

Przeczytaj także: