Disney+ trafi do Polski w czerwcu. Ile będzie kosztować abonament?

Disney+ w Polsce coraz bliżej. W końcu pojawiła się oficjalna informacja, mówiąca o tym, kiedy platforma będzie dostępna w naszym kraju. Powoli możecie przygotowywać się do oglądania filmów i seriali, które nie są dostępne nigdzie indziej. Sprawdźcie, kiedy Disney+ zadebiutuje w Polsce, ile będzie kosztować i co warto tam obejrzeć.

Wiemy, kiedy Disney+ pojawi się w Polsce

Choć o dostępności Disney Plus w naszym kraju mówi się już od dłuższego czasu, w końcu poznaliśmy termin, w którym platforma pojawi się w naszym kraju. Disney+ w Polsce zadebiutuje 14 czerwca 2022 roku.

Polska będzie jednym z 42 krajów na całym świecie, w których w tym samym czasie pojawi się Disney+. Ponadto serwis trafi też do 11 terytoriów zależnych. Obecnie usługa działa w 60 państwach.

Cena Disney+ w Polsce

Disney Plus w Polsce kosztować będzie 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku płatności z góry za cały rok. Model abonamentu ma być więc podobny do tego, jaki Disney+ oferuje w innych krajach. Bardzo możliwe, że oprócz standardowych subskrypcji, pojawią się też oferty specjalne, wzbogacające bibliotekę.

Disney Plus Premiera

Dlaczego warto kupić Disney Plus?

Platforma posiada przede wszystkim wiele znanych tytułów na wyłączność – filmy i seriale ze świata Star Wars czy Marvela to sztandarowe wręcz produkcje dostępne w Disney+. Oprócz tego biblioteka pełna jest tytułów, za które odpowiada Pixar, 20th Century Fox i National Geographic. Mimo że pod względem różnorodności zbiorów, Disney+ zostaje trochę z tyłu za Netfliksem, HBO Max czy Amazon Prime Video, to właśnie produkcje dostępne tylko w D+ mają (przynajmniej na początku) przyciągnąć widzów.

Najgłośniejsze tytuły, jakie mają być dostępne po premierze serwisu, to między innymi: The Book of Boba Fett, The Mandalorian, Moon Knight, Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, Luca, Cruella, Simpsonowie, Chirurdzy czy The World According To Jeff Goldblum.

W tej chwili trudno jeszcze powiedzieć, czy biblioteka dostępna w Polsce będzie taka sama, jak w innych krajach.

Więcej informacji o Disney+ zebraliśmy w tekście: Disney Plus – kiedy premiera? Kiedy w Polsce?

Polecane telewizory do seriali, filmów i nie tylko