Polecane telewizory o przekątnej 65 cali. Ranking

Ile miejsca zajmie 65-calowy telewizor? Co właściwie, oprócz dużego obrazu, daje taki odbiornik i czego można spodziewać się po poszczególnych modelach? Planujesz zakup nowego, dużego TV, ale nie wiesz, na jaki model warto postawić w 2021 roku? Przeczytaj nasz ranking rekomendowanych telewizorów o przekątnej 65 cali i przekonaj się, że w kontekście telewizorów rozmiar ma znaczenie.

Panel TV o przekątnej 65 cali. Najważniejsze zalety 

65-calowe telewizory to górna półka, jeśli chodzi o wielkość sprzętu. Co ważne, dzisiaj większe odbiorniki nie są już tak drogie, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat wstecz. Produkcja matryc 65 cali odbywa się obecnie na masową skalę, a producenci oferują bardzo korzystne warunki zakupu i ciekawe funkcje sprzętu.

Jesteś fanem kina? Kochasz gry i cyfrową rozrywkę? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu, bo telewizor 65”sprawdzi się do tego doskonale, zapewniając najwyższej jakości obraz, parametry oraz niezbędne funkcje smart. To właśnie te ostatnie sprawią, że korzystanie z wszystkich jego dobrodziejstw będzie czystą przyjemnością. 

Co więcej, stawiając na TV 65” otrzymasz m.in. rozdzielczość 4K, udoskonalony tryb HDR oraz inteligentne oprogramowanie – a to tylko kilka z wielu kwestii, które jest w stanie zaoferować taki odbiornik. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie 65-calowego TV?

Jak kupować 65-calowy telewizor?

Matryca ma znaczenie

Modele premium o przekątnej 65 cali oferują matryce OLED i QLED. Panele OLED gwarantują wysoki kontrast i odczuwalną głębie czerni. Są również chwalone za błyskawiczny czas reakcji, co szczególnie widać w grach i dynamicznych filmach. Z kolei modele z matrycą QLED przynoszą niebywale intensywne i nasycone kolory. Wszystko dzięki temu, że genialnie wykorzystano w nich tryb HDR i wysoką jasność obrazu. 

Pamiętaj jednak, że najczęściej spotykaną i najtańszą matrycą w TV 65-cali jest panel LED, podświetlany za pomocą specjalnych diod LED. Jego główną zaletą jest bardzo wyraźny obraz, który w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania, np. podczas oglądania telewizji, filmów oraz w trakcie relaksu przy gamingu.   

Obraz 4K i zachwycający dźwięk

W telewizorach o przekątnej 65 cali obraz serwowany jest w rozdzielczości 4K UHD. Jej nazwa wzięła się od 4 tysięcy pikseli, które w tym przypadku umieszczone są w pozycji horyzontalnej. Mówiąc wprost, jest ich tu aż o 4 razy więcej, niż w poprzedzającym go standardzie Full HD. W rzeczywistości rozdzielczość odbiorników 4K UHD wynosi mierzona jest na dwa sposoby: 4096 x 3112 px lub 3840 x 2160 px.

65-calowe telewizory, oferujące standard 4K, mogą pochwalić się znakomitymi wizualizacjami, większym kontrastem oraz szeroką paletą bardzo intensywnych kolorów. Taki duet wraz z dużą powierzchnią obrazu gwarantuje, że komfort oglądania i wrażenia płynące z przynoszonej przez niego rozrywki dosłownie zapierają dech w piersiach. Genialnie sprawdzą się u osób, które liczą na pełne dynamiki i kolorów akcje w grach oraz w filmach.

Zobacz: Czym jest 4K? Czy to już standard?

Telewizory 65” to nie tylko doskonałe wrażenia wizualne, ale również najlepszej jakości dźwięk, który skutecznie je potęguje. Ówczesne 65-calowe panele TV różnią się pomiędzy sobą ilością wbudowanych głośników i zastosowaną technologią dźwięku. Wszystkie je łączy jednak to, że dzięki doskonałej oprawie muzycznej i najwyższej jakości brzmieniu umiejętnie potrafią dopełnić to, co Ty widzisz na ekranie.

Inteligentne oprogramowanie

Wszystkie TV o przekątnej 65 cali to urządzenia typu SMART. Pamiętaj zatem, że kupując taki sprzęt możesz wybrać system operacyjny, który przynosi konkretne usługi i opcje, np. Android TV czy Tizen.

Inteligentne telewizory 65”, dzięki zaimplementowanym modułom Wi-Fi, pozwalają także na błyskawiczne połączenie z internetem i jego swobodne przeglądanie lub na korzystanie z predefiniowanych aplikacji VOD do oglądania filmów i seriali. Większość telewizorów smart 65” umożliwia również podłączenie swojego urządzenia mobilnego i swobodną personalizację, poprzez możliwość zainstalowania własnych programów.

Sprawdź: Co to jest Smart TV? Czy warto mieć coś takiego?

Dodatkowe funkcjonalności

Kupno telewizora 65”niesie za sobą określony wydatek, zatem przed podjęciem decyzji, trzeba także poznać wszystkie opcje dodatkowe, które może on zaoferować. 

Mowa m.in. o usłudze Ambilight, która wprawi Cię w adekwatny do projekcji nastrój i sprawi wrażenie, jakby kolorowe wizualizacje dosłownie wylewały się z ekranu. Możesz też wybrać odbiornik z opcją Ambient+, gwarantującą, że sprzęt idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. 

W ofercie odbiorników o przekątnej 65 cali znajdziesz również  warianty z opcjami, wpływającymi na wygodę obsługi, np. z asystentem, pozwalającym na obsługę głosową lub sterowanie poprzez gesty.

Przeczytaj: Ambilight – co to jest? Czy kolorowe poświaty i kontury budują atmosferę seansu?

Telewizor 65 cali. Dla kogo?

Odbiornik TV 65 cali sprawdzi się zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych pomieszczeniach. Ma około 145 cm szerokości i mniej więcej 83 cm wysokości, a jego przekątna mierzy 165,1 cm. 

Mimo swoich większych gabarytów, telewizor 65”nie wymaga dużej odległości od widza, tak jak miało to miejsce w przypadku opcji Full HD – wysoka szczegółowość 4K Ultra HD umożliwia komfortowe oglądanie telewizji na dużym ekranie – również w niewielkim pomieszczeniu. 

Co więcej, cienkie ramki i zgrabna konstrukcja, mimo dużego ekranu, nie determinują ostatecznej wielkości urządzeń z tej półki rozmiarowej i czynią je zadziwiająco smukłymi. 

Ranking: polecane telewizory o przekątnej 65 cali