Next-genowy Wiedźmin 3 z datą premiery! Wiemy, że nadejdzie od północy, ale kiedy?

Na next-genowego Wiedźmina 3 trochę się naczekaliśmy, ale wiemy, kiedy w końcu nadejdzie. Studio CD Projekt RED dotrzymało obietnicy i w odświeżone przygody Geralta zagrasz na PS5 i Xboksie Series X/S jeszcze przed końcem 2022 roku. Jakie nowości przyniesie next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3? Czy będzie ona darmowa dla użytkowników dotychczasowych wersji gry? Poznaj najważniejsze szczegóły na temat odświeżonej wersji polskiego RPG-a.

Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X/S z datą premiery!

Wiecznie opóźniany i tworzony początkowo przez studio Saber Interactive next-genowy Wiedźmin 3 wreszcie nadejdzie, i to, zgodnie z obietnicą, jeszcze przed końcem 2022 roku. Wersje na PS5 i Xboksa Series X ukażą się 14 grudnia 2022 roku. Wtedy też wyjdzie aktualizacja next-genowa dla posiadaczy wydań PlayStation 4, Xbox One i PC, która zostanie udostępniona całkowicie za darmo.

Poznaj godzinę publikacji next-genowej aktualizacji: Kiedy ruszysz na polowanie na potwory w next-genowym Wiedźminie 3? Godzina wydania patcha

Sprawdź również:

Kiedy premiera pudełkowego Wiedźmina 3 na PS5 i Xbox Series X/S?

Wydanie darmowej aktualizacji na PC, PlayStation 4 i Xboksa One oraz edycji cyfrowych na PS5 i Xboksy Series X/S nie jest równoznaczne z wypuszczeniem na rynek wersji pudełkowych na konsole nowej generacji. Tych spodziewaj się w bliżej nieokreślonym okresie 2023 roku, ale zakładam, że można liczyć na nie w początkowych miesiącach nowego roku.

Sprawdź równieżWiedźmin 3 z listą najważniejszych zmian w next-genowej aktualizacji. Zawartość godna remastera!

data premiery next-genowego wiedźmina 3


Co zmieni next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3?

Nowe wydanie gry wprowadzi przede wszystkim zmiany w sferze wizualnej, ale to nie oznacza, że ograniczą się one tylko do niej. Zapoznaj się z przykładowymi nowościami w next-genowym Wiedźminie 3:

– lepsza grafika i wyższa wydajność (m.in. natywne 4K na konsolach)

– ray tracing (na konsolach PS5 i XSX/S oraz PC) i obsługa DLSS 3 (na PC)

– szybsze czasy ładowania (na konsolach)

– integracja z modami

– liczne usprawnienia

– zawartość dodatkowa powiązana z serialem Netfliksa

Ostatnie dwa podpunkty dotyczą także wersji na PS4, Xboksa One i Nintendo Switch, ale trafią one do nich później (kiedy? Nie wiadomo).

Szczegóły na temat zmian w oprawie wizualnej, zakresu ray tracingu (ciekawe, czy na PC będzie on bogatszy) czy wydajności na konsolach nie są jeszcze znane. Na Xboksie Series X już teraz możesz grać i bez next-genowego patcha w dość stabilnych 60 fps, ale w dynamicznym 4K.

Więcej informacji o zmianach w next-genowym patchu do Wiedźmina 3 poznamy w przyszłym tygodniu na specjalnym pokazie CD Projektu RED, który przyniesie nie tylko omówienie nowości.

tapeta wiedźmina 3 z geraltem


Kiedy gameplay z next-genowego Wiedźmina 3?

Studio CD Projekt RED zapowiedziało, że pierwszy pokaz next-genowego Wiedźmina 3 nastąpi 23 listopada o godz. 18:00 czasu polskiego. Transmisję obejrzysz na oficjalnym kanale CD Projekt RED na Twitchu.

Wygląda na to, że podczas tegorocznych świąt w domach wielu graczy zawita Geralt z Płotką. Sam wstrzymywałem się z ponownym ograniem Wiedźmina 3 do czasu tej aktualizacji. Oby ten długi czas oczekiwania wynagrodzony był szeregiem widocznych zmian.

Z okazji premiery spodziewaj się kompleksowego materiału, jak zwiększyć fps w Wiedźminie 3. Odniosę się w nim zarówno do next-genowego, jak i oryginalnego wydania, by porównać wymagania sprzętowe obu wersji. Zbadam również wpływ detali graficznych na wydajność, tak, aby zaproponować Ci optymalne ustawienia gry, na wzór poprzednich artykułów z tego cyklu:

Źródło: CD Projekt RED

Przeczytaj również inne materiały o Wiedźminach:

Poszukaj komputera G4M3R do next-genowego Wiedźmina 3 w x-komie

Poznaj listę zmian w next-genowym Wiedźminie 3: