Wiedźmin: Zmora Wilka – data premiery i zwiastun. Co wiemy o nadchodzącej produkcji Netfliksa?

Netflix przygotowuje prawdziwą gratkę dla fanów Wiedźmina. Niebawem na ulubioną platformę filmożerców trafi nowy film z tego uniwersum – Wiedźmin: Zmora Wilka. Ma to być produkcja w stylu anime, która opowie historię Vesemira, a więc mentora Geralta. Choć Netflix nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły, poznaliśmy już zwiastun i datę premiery filmu.

Wiedźmin: Zmora Wilka – data premiery

Wiedźmin: Zmora Wilka trafi na Netfliksa 23 sierpnia 2021. Dostępny będzie w polskiej wersji językowej: z dubbingiem lub z napisami. Produkcja jest filmem anime 2D, którą wyreżyserował Kwang Il Han, wzorując się na scenariuszu napisanym przez Beau DeMayo. Wraz z Lauren Schmidt Hissrich są oni zresztą współproducentami nowego dzieła z uniwersum Wiedźmina.

wiedźmin zmora wilka vesemir

Wiedźmin: Zmora Wilka – zwiastun

Netflix podzielił się z widzami krótkim zwiastunem, który pozwala przyjrzeć się produkcji nieco bliżej, a ponadto potwierdza datę premiery:

Wiedźmin: Zmora Wilka – teaser

Wcześniej pojawił się teaser, który pokazał głównego bohatera – Vesemira:

Dubbing w filmie Wiedźmin: Zmora Wilka

Film dostępny będzie na Netfliksie z dubbingiem (lub z napisami), a głosu w polskiej wersji językowej udzielą między innymi:

  • Narrator – Piotr Borowiec
  • Vesemir – Kamil Pruban
  • Tetra – Ewa Prus
  • Deglan – Marek Karpowicz
  • Lady Zerbst – Ewa Kania

Fabuła filmu Wiedźmin: Zmora Wilka

Wiedźmin: Zmora Wilka opowie historię Vesemira, mentora Geralta. Cofniemy się więc nieco w przeszłość w stosunku do wydarzeń pokazanych między innymi w serialu. Poznamy bliżej Vesemira, który musi zmierzyć się z demonami. Netflix reklamuje zresztą produkcję jako pokazanie świata Wiedźmina z szerszej perspektywy, ale nie zdradza więcej szczegółów na temat fabuły.

Czy będzie to film, który uzyska podobny rozgłos, co pozostałe produkcje uniwersum Wiedźmina? Trudno powiedzieć, jednak z pewnością będzie to dobra uczta dla fanów świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. 

Śmiało możemy stwierdzić, że sympatycy Wiedźmina mają się ostatnio bardzo dobrze. Pisaliśmy wcześniej, że zakończyły się już zdjęcia do 2. sezonu serialu, co może zwiastować jego premierę jeszcze w 2021 roku. Niedawno ukazała się gra Wiedźmin: Pogromca Potworów, którą mieliśmy okazję zrecenzować. Natomiast posiadacze PS5 lub Xbox Series X|S niebawem będą mieli okazję zagrać w reedycję niepowtarzalnego Wiedźmina 3. A komu jeszcze mało, 23 sierpnia zasiądzie przed Netfliksem, by zobaczyć film Wiedźmin: Zmora Wilka. Żyć, nie umierać, oglądać Wiedźmina, prawda?

Polecane telewizory do filmów i seriali