CD Projekt RED ogłosili remake Wiedźmina 1. Powstanie na Unreal Engine 5

CD Projekt RED ogłosili prace nad remakiem pierwszego Wiedźmina. To jeden z licznych projektów, którymi zajmuje się obecnie polskie studio. Sprawdzamy, czego można się spodziewać po Wiedźminie Remake i czy są powody do drżenia medalionu.

Wiedźmin Remake zapowiedziany. Co wiemy o grze?

Po południu 26 października 2022 roku niespodziewanie otrzymaliśmy zapowiedź remake’u pierwszego Wiedźmina. Z krótkiej informacji, którą studio CD Projekt RED zamieściło w social mediach oraz na swojej stronie internetowej dowiadujemy się, że gra znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju, a odpowiada za nią polskie studio Fool’s Theory. Tworzy je zespół doświadczonych osób, które pracowały wcześniej przy serii Wiedźmin. CD Projekt RED ma zapewniać stałe wsparcie i nadzór kreatywny.

Remake Wiedźmina jest tytułem, który ukrywał się od niedawna pod kryptonimem „Canis Majoris”. Odświeżony Wiedźmin 1 powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Wiedźmin 1 Remake
Źródło: CD Projekt RED

Kiedy Wiedźmin Remake trafi do sklepów? 

Gra jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju i twórcy nie podali jeszcze daty premiery. Podyktowane jest to chęcią stworzenia jej z najwyższą starannością, na którą produkcja zasługuje. Jak informuje CD Projekt RED, minie jeszcze trochę czasu, zanim będą gotowi podzielić się szczegółami. Zapewniają jednak, że warto będzie poczekać na kolejne informacje o Wiedźminie Remake.

W ostatnich tygodniach nie brakuje dobrych wieści z polskiego studia. Trwają prace m.in. nad dodatkiem do Cyberpunka 2077, kontynuacją serii, a także zupełnie nową grą w uniwersum Wiedźmina. Wygląda więc na to, że Wiedźmin Remake będzie smaczną przystawką do bardzo bogatego wysypu produkcji od CD Projekt RED.

O wszystkich nowych doniesieniach na temat remake’u Wiedźmina 1 będziemy informować na bieżąco.

Sprawdź ofertę gier w x-komie