Ranking telewizorów Samsung. Najlepsze propozycje od koreańskiego giganta na wrzesień 2023

Samsung to jeden z liderów rynku telewizorów. Nie ma co się dziwić – oferuje bardzo szeroką gamę produktów wyposażonych w rozmaite technologie, dostępnych w zróżnicowanych cenach. Tylko jak się wśród nich wszystkich odnaleźć, aby dokonać słusznego wyboru? Przeczytaj ranking polecanych telewizorów Samsung na wrzesień 2023 i zdecyduj.

Polecane telewizory Samsung – wrzesień 2023

Dlaczego telewizor Samsung? Postaw na lidera z wieloletnim doświadczeniem

Samsung to od kilkunastu lat globalny lider rynku telewizorów na świecie. To zasługa wieloletniego doświadczenia producenta, który na rynek odbiorników TV wszedł już na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Dlatego Samsung ma na swoim koncie sporo innowacji, m.in. wprowadzenie do sprzedaży pierwszego zakrzywionego telewizora UHD, pierwszego telewizora LED 3D, a także technologię ekranów QLED.

Chociaż w swojej historii Samsung miał sporo oryginalnych pomysłów na design, współcześnie koreański gigant stawia na prostotę i minimalizm. Obudowy są niewielkie i smukłe, a ramki ekranu cienkie, dzięki czemu niemal każdy z telewizorów można wkomponować w bardzo różne przestrzenie. Ciekawym przykładem jest Samsung The Frame, czyli telewizory, które można „oprawić” w specjalne ramki, dzięki czemu przypominają obraz zawieszony na ścianie. 

W szerokiej ofercie produktów koreańskiego producenta znajdziesz propozycje w zróżnicowanych rozmiarach. Telewizory Samsung 55 cali czy 65 cali oraz większe świetnie sprawdzą się do dużych pomieszczeń, wciągając w serce akcji niemal jak w Sali kinowej. Nieco mniejsze telewizory Samsung 43 cale lub 50 cali to przekątne dostosowane do mniejszych przestrzeni, ale bez uszczerbku na jakości obrazu i dostępnych funkcjonalnościach.

Ranking Samsung TV – rodzaje telewizorów

Wśród propozycji w naszym rankingu telewizorów Samsung znajdziesz modele, które wykorzystują różne technologie wyświetlania obrazu:

  • LED,
  • QLED,
  • Mini LED (Neo QLED),
  • OLED.

Niedrogie modele z podświetleniem LED skierowane są do mniej wymagających użytkowników. Oferują one rozdzielczość 4K, odświeżanie 60 Hz, obsługę treści w standardzie HDR10, a także funkcje smart TV. Sprawdzą się do oglądania telewizji, streamowania treści z popularnych serwisów czy bardziej okazjonalnego grania w gry.

Flagową technologią w telewizorach Samsung jest QLED, którą producent wprowadził w 2017 roku. Nazwą tą określa się telewizory LCD, w których module podświetlenia umieszczono folię z kropkami kwantowymi (stąd skrót – Quantum dot LED). Oferują one znacznie bardziej nasycone, przyjemne dla oka kolory.

QLED-y świetnie sprawdzą się do większości treści – zarówno barwnych filmów przyrodniczych, jak i dynamicznych gier, wymagających szybkiego czasu reakcji. W rankingu TV Samsung znajdziesz modele relatywnie niedrogie, jak i propozycje z najwyższej półki.

Panele OLED, od niedawna dostępne w ofercie koreańskiego giganta, cechują się głęboką czernią, niemal nieskończonym kontrastem oraz niewielkim spadkiem jakości obrazu, gdy na ekran patrzy się pod kątem. Ponieważ każdy piksel można precyzyjnie regulować, świetnie sprawdzają się do treści HDR. Wyróżnia je także wyśmienity czas reakcji i niewielkie opóźnienie, więc to bardzo dobry wybór dla najbardziej wymagających graczy.

Od niedawna na rynku dostępna jest nowa technologia – Mini LED, zaadaptowana przez Samsunga pod nazwą Neo QLED. Łączy ona zalety ekranów QLED i OLED. Opiera się na panelu LCD z kropkami kwantowymi, który jest podświetlany licznymi, miniaturowymi diodami LED. W ten sposób obraz jest nie tylko bardzo jasny, ale cechuje się świetnym kontrastem i głębokimi czerniami. Wśród Neo QLED-ów znajdziesz również ogromne telewizory Samsung 85 cali czy 98 cali.

Najlepsze telewizory Samsung – najczęściej zadawane pytania

Niemal wszystkie sprzedawane obecnie telewizory Samsung mają wbudowany tuner DVB-T2. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy telewizor Samsung obsługuje DVB-T2, wejdź na stronę producenta i podaj model odbiornika. Tabliczkę z numerem modelu znajdziesz zwykle z tyłu obudowy.

Aby połączyć telefon z telewizorem Samsung, skorzystaj z funkcji Smart View (smartfony Samsung), Udostępnianie ekranu (inni producenci) lub z iPhone’a poprzez AirPlay. Wejdź w pasek ustawień w telefonie i wybierz tę funkcję – gdy telewizor pokaże się na liście, kliknij go. Pamiętaj, że Twój TV musi być połączony z tą samą siecią, co smartfon.

Jeżeli kupujesz telewizor 4K Samsung, nie musisz niczego włączać. W sytuacji, kiedy podłączasz komputer do TV Samsung i uważasz, że jakość obrazu jest zbyt niska, upewnij się, że w ustawieniach systemu została wybrana rozdzielczość 4K.