Jaki telewizor do 2500 zł? Ranking tanich paneli TV

Czy istnieją rzeczy tanie i dobre? Czy kupując panel TV w dzisiejszych czasach, trzeba liczyć się z wydatkiem znacznie wpływającym na domowy budżet? I w końcu, na co w ogóle można liczyć wybierając telewizor z tej półki cenowej? Przeczytaj ranking polecanych urządzeń TV w cenie do 2500 zł i wybieraj świadomie.

Dobry telewizor do 2500 złotych? Da się

Jak najbardziej. W cenie do 2500 zł znajdziemy mnóstwo propozycji z pola RTV, w tym również telewizorów. I to nie byle jakich. Rozdzielczość 4K Ultra HD i obsługa trybów HDR, ponad 50-calowa przekątna czy zaawansowane funkcje smart, mające na celu intuicyjną i komfortową obsługę – to tylko kilka z przykładów, które oferują poszczególne modele dzisiejszych TV w przedziale cenowym do 2500 zł. Czego jeszcze można się po nich spodziewać?

Na co zwrócić uwagę kupując TV do 2500 zł?

Rozmiar przekątnej

Wraz z masową produkcją paneli TV, sukcesywnie topnieją ich ceny i przez to dzisiaj za mniejszą cenę dostajemy o wiele więcej, niż miało to miejsce jeszcze przed kilku laty. Wśród TV do 2500 zł znajdziesz zatem mniejsze i większe modele odbiorników telewizyjnych. 

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że największe telewizory z tej półki cenowej to modele sięgające nawet 55-cali. Taki rozmiar TV pozwoli już komfortowo cieszyć się najnowszymi technologiami obrazu, znacznie poprawiając komfort widzenia w ulubionych filmach, serialach i grach. Pamiętaj jednak, że musisz wygospodarować na niego odpowiednią ilość miejsca. Jego wymiary to mniej więcej: 23 cm szerokości oraz 71 cm wysokości. Przekątna mierzy z kolei około 140 cm.

Matryca i rozdzielczość

W przypadku telewizorów do 2500 zł ekran to najczęściej tradycyjny panel LED o maksymalnym odświeżaniu 60 Hz. Niemniej, dzięki zaawansowanym technologiom oraz doskonałym komponentom, TV w tym przedziale cenowym pozwalają już cieszyć się obrazem w rozdzielczości Full HD, a nawet 4K Ultra HD.

W praktyce opcja 4K wygląda tak, że otrzymujesz obraz w jakości 3840 × 2160, a to sprawia, że każda wizualizacja po brzegi wypełniona jest najmniejszymi szczegółami. Dodatkowo, dzięki obecnemu w większości modeli trybowi HDR oraz technologiom wspomagającym, np. Pixel Plus HD, otrzymujesz pewność, że wyświetlany na panelu TV obraz jest zawsze ostry, wyraźny i realistyczny. Bez względu na to, jaką przekątną ekranu wybierzesz.

Pamiętaj też, że wybierając TV o rozdzielczości Full HD musisz zadbać, by podczas oglądania była zachowana od niego odpowiednia odległość. Jest to konieczne, aby wrażenia wizualne były na oczekiwanym poziomie. Z kolei w przypadku opcji 4K nie jest to wymagane, bo obraz jest tak samo dobry z każdego miejsca. Właśnie dlatego taki odbiornik sprawdzi się bez względu na wielkość pomieszczenia, w którym zamierzasz go ustawić.

Inteligentne oprogramowanie

Telewizory do 2500 zł oferują również różne systemy obsługi. Najpopularniejszymi z nich są Android i Tizen. Co ciekawe, niektóre modele TV do 2500 zł pozwolą także obsłużyć się głosowo, a nawet, na podstawie inteligentnej analizy, zagregują najodpowiedniejsze dla użytkownika treści.

Ponadto dają dostęp do preinstalowanych aplikacji, w tym np. YouTube, Netflix czy Spotify. Niektóre można też zainstalować samodzielnie.

 Większość odbiorników w tej cenie posiada także wbudowany moduł łączności bezprzewodowej, np. Wi-Fi, co pozwoli bezprzewodowo połączyć się z siecią i korzystać z przeglądarki internetowej lub np. podłączyć do TV wybrane urządzenie mobilne, tworząc przy tym własne centrum rozrywki multimedialnej.

Telewizor do 2500 zł – kiedy się sprawdzi?

Jak widać, w dzisiejszych realiach za 2500 zł możemy kupić całkiem dobry telewizor, który w zupełności powinien wystarczyć do codziennego oglądania telewizji, relaksu przy filmie czy np. do oglądania zdjęć w najwyższej jakości. Sprawdzi się też do okazjonalnego grania w gry, ale jeśli kupujesz TV pod tym kątem, lepiej postawić na nieco droższy model, charakteryzujący się większym odświeżaniem. 

Szczegóły znajdziesz tu: Ranking TV dla graczy. Poznaj najlepsze telewizory do gier.

Najlepsze telewizory do 2500 zł

Polecamy: