Jaki telewizor do 2500 zł? Ranking tanich paneli TV na kwiecień 2024

Czy istnieje telewizor tani i dobry? Ile trzeba wydać, żeby mieć w domu nowoczesny Smart TV? I w końcu, na co w ogóle można liczyć, wybierając panel z tej półki cenowej? Przeczytaj ranking polecanych telewizorów w cenie do 2500 zł na kwiecień 2024 i wybierz ten najlepszy.

Najlepsze telewizory do 2500 zł – kwiecień 2024

Dobry telewizor do 2500 zł. Czy to możliwe?

Oczywiście, że tak! Ten ranking składa się z samych telewizorów w cenie do 2500 zł, a pokaźne grono tworzą modele z rozdzielczością obrazu 4K, które korzystają z technologii HDR. Mamy tu zarówno propozycje z matrycami LED, jak i QLED. Są panele 32-calowe, 43-calowe, a nawet te z przekątną 50 i 55 cali. To wszystko są to telewizory za mniej niż 2500 zł.

Oferują one funkcje Smart, w tym obsługę aplikacji VOD czy obsługę telewizora przy wykorzystaniu asystentów głosowych. Dodatkowo na ich pokładach czekają zaawansowane technologie obrazu, poprawiające m.in. jasność, nasycenie kolorów, płynność czy wprowadzające Upscaling do rozdzielczości jak najbliższej 4K. Oczywiście pod warunkiem, że i sam TV obsługuje tę podziałkę.

Za około 2500 zł (i mniej) kupisz telewizor do pokoju dzieci i do sypialni. Kompaktowy panel do kuchni, żeby zerkać w niego przy gotowaniu lub piciu kawy, jak również przestronny TV do salonu, gdzie oddasz się seansom filmowym, sportowym emocjom albo podłączysz konsolę wideo i spędzisz kilka godzin w świecie gamingu. Rzecz jasna w naszym rankingu telewizorów do 2500 zł znajdziesz tylko niewielką część wszystkich dostępnych na rynku modeli.

Co jest ważne w telewizorze do 2500 zł?

Zacznij od przekątnej ekranu

Najpierw zastanów się, jak dużego telewizora potrzebujesz. Albo inaczej – ile masz miejsca, żeby postawić lub powiesić TV. U dzieci, szczególnie tych w wieku przedszkolnym, wystarczy panel 32-calowy. Maluchy nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed ekranem, tym samym inwestycja w przestronny TV mija się z celem. Nie mówiąc już o tym, że dzieci miewają najróżniejsze pomysły, włączając w to rzucanie zabawkami po pokoju. Szkoda by było stracić drogi telewizor, prawda?

Taki sam albo ciut większy TV będzie dobrym wyborem do kuchni. Duże, otwarte kuchnie owszem są popularne, lecz w ogromnej części domów i bloków po prostu nie występują. Stąd jeśli marzy się komuś telewizor umilający gotowanie, to nie powinien on posiadać ekranu większego niż 43 cale. Tak na logikę, trudno go będzie ustawić.

Za to salony i pokoje dzienne chętnie przyjmą telewizory o przekątnej 50 i 55 cali. W tych pomieszczeniach jest dużo więcej miejsca, w nich zbiera się także rodzina, by wspólnie obejrzeć serial, film albo program. W pojedynkę też można oglądać, czemu nie. Kluczowa jest obecność sofy, kanapy, fotela – słowem mebla, na którym usiądziesz (czy położysz się) i odprężysz się.

Sprawdź matrycę oraz rozdzielczość

Matryca LED wyraźnie dominuje w rankingu telewizorów do 2500 zł. Nie stoi to rzecz jasna w sprzeczności z rozdzielczością, bo wiele modeli LED wyświetla obraz w jakości 4K. Co ciekawe, bywają niejednokrotnie droższe od telewizorów z matrycami QLED. Wybierając TV LED LG, Samsung, Philips albo Xiaomi, wybierasz sprzęt dobrej klasy. QLED jest dla tych, którzy cenią sobie soczyste, intensywne barwy. Na kolory silnie zaznaczające swoją obecność w grach, w filmach i w animacjach.

Funkcje Smart w tanim telewizorze

Dostęp do takich aplikacji, jak Netflix, YouTube, HBO GO albo Spotify, nie jest niczym niezwykłym, także w telewizorach do 2500 zł. W rankingu mamy takie modele. Tak naprawdę funkcji Smart nie znajdziesz raptem w kilku najtańszych TV, obecnych na rynku, wszystkie pozostałe już takie zapewniają. Mają wbudowany moduł Wi-Fi do bezprzewodowej łączności z internetem, a więc i z serwisami VOD oraz z przeglądarką. Posiadają także Bluetooth, przy pomocy którego podłączysz smartfona, klawiaturę bezprzewodową, nawet słuchawki.

Czy telewizor do 2500 zł ma tuner DVB-T2? Oczywiście, że tak. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z informacją: Czym jest standard DVB-T2?

Dla kogo jest telewizor do 2500 zł?

W rankingu telewizorów do 2500 zł stawiamy głównie na zastosowania domowe, ale czy stoi coś na przeszkodzie, by taki panel zainstalować w firmie? Atrakcyjna cena nie nadwyręży firmowego budżetu, natomiast obecność TV pozwoli wyświetlać filmy reklamowe, prezentacje dla klientów, mogą się też na nim pojawiać instrukcje BHP albo zwięzłe informacje z dobrymi praktykami czy komunikatami firmy.

Obecność funkcji Smart, w tym aplikacji do VOD, czyni niedrogi w gruncie rzeczy telewizor domowym centrum rozrywki. I to nie byle jakiej, bo jak już wskazałem, w jakości 4K, wzbogaconej trybem HDR, Upscalingiem i szeregiem innych technologii optymalizujących obraz w czasie rzeczywistym.

W zdecydowanej większości modeli czeka odświeżanie obrazu z częstotliwością 60 Hz, niemniej zdarzają się perełki z odświeżaniem 100 Hz i większym. Taki powinien się znaleźć w domu gracza, bądź fana sportu. Tak wysokie odświeżanie zapewnia czysty obraz pozbawiony smug, szczególnie w dynamicznych scenach.

Szczegóły znajdziesz tu: Ranking TV dla graczy. Poznaj najlepsze telewizory do gier

Telewizory do 2500 zł: Najczęściej zadawane pytania

Wydając 2500 zł na telewizor, otrzymasz w większości przypadków sprzęt, który obsługuje Smart TV oraz Android TV. W tej cenie występuje też obsługa trybu HDR, a matryce to najczęściej LED. Zdarzają się również modele QLED. Za 2500 zł kupisz nawet 58-calowy panel, nie tylko z Full HD, ale i z podziałką 4K UHD.

W cenie do 2500 zł znajdziesz telewizor do każdej rozrywki. Tanie TV, z rozdzielczością HD lub Full HD można postawić u dzieci. Modele najbardziej zaawansowane sprawdzą się w gamingu, zapewniając niski input lag. Te z wysoką częstotliwością odświeżania są idealne do sportu, natomiast TV z obsługą HDR i upscalingiem do jakości UHD są najlepszym wyborem do filmów i seriali.

Potrzebujesz dużego telewizora? Za 2500 zł kupisz nawet 58-calowy, czyli o wymiarach około 130 x 75 cm (ważący kilkanaście kilogramów!). Pamiętaj, że przy tej wielkości wypadałoby usiąść w odległości około 3 metrów od ekranu. Im mniejsza przekątna, tym mniejszy TV. Tym samym 50-calowy model mierzy 120 x 72 cm (oczywiście ostatecznie zależy to od szerokości ramek fizycznych). Z kolei te najbardziej kompaktowe, 24-calowe, mają wymiary: 57 x 34 cm.