Dźwięk w telewizorach Samsung. Dopasuj brzmienie do swoich preferencji

Podczas oglądania ulubionych filmów, seriali i programów telewizyjnych liczy się nie tylko obraz, ale też dźwięk. Czasem jednak przydarzą się kłopoty, np. jak podgłośnić telewizor Samsung? Dlatego w tym artykule przyjrzymy się temu, w jaki sposób wyregulować dźwięk i dopasować jego ustawienia do swoich preferencji. Ponadto przedstawimy funkcje technologiczne audio telewizorów Samsunga.

Wzbogacenie filmowych i telewizyjnych doznań z telewizorami Samsung

Telewizor mniejszy, większy; z grubszą ramą i praktycznie bez. Z dodatkowym soundbarem albo samodzielny. Każdy użytkownik ma swoje preferencje, swoje ulubione ustawienie i oczekiwania. Jedno jest jednak pewne. Obraz ma być ostry jak przysłowiowa żyleta, a dźwięk ma być kinowo donośny i dynamiczny.

W portfolio Samsunga znajdziemy przeróżne modele telewizorów, które dopasowane są funkcjonalnością do wszelakich gustów i potrzeb użytkowników. By móc czerpać jeszcze więcej z audio telewizora Samsung warto dopasować wbudowane funkcje pod swoje potrzeby. Jak zrobić to tak, by wszystko grało?


Telewizor Samsung – jak wyłączyć mówienie?

Czasem może się zdarzyć tak, że szukając odpowiedniej opcji włączymy zupełnie inną, a później nie wiemy jak ją wyłączyć. Jak wyłączyć audiodeskrypcję, jak wyłączyć przewodnik głosowy, czy jak podgłośnić telewizor Samsung? Poniżej mamy dla Was rozwiązania tych, a także innych problemów. Nie dziękujcie. Cieszcie się seansem dalej 😉.

Telewizor Samsung – jak wyłączyć lektora, czyli jak wyłączyć przewodnik głosowy w telewizorze Samsung

Przewodnik głosowy, czyli swego rodzaju lektor w telewizorach Samsung to nieoceniona pomoc dla osób niedowidzących. Funkcja ta ułatwia poruszanie się po wszystkich opcjach i funkcjach telewizora. Po jej włączeniu telewizor czyta na głos wyświetlany na ekranie tekst. Przewodnik głosowy to transkrypcja głosowa każdego słowa na wyświetlanym menu opcji. Po wybraniu danej opcji z menu, lektor przeczyta jej nazwę na głos tak, by osoby niedowidzące mogły z łatwością poruszać się po opcjach telewizora.

By wyłączyć lektora w telewizorze Samsung należy:

 1. wybrać stronę domową na pilocie (przycisk z domkiem)
 2. wejść w ustawienia
 3. przejść do ustawień ogólnych
 4. wejść do zakładki dostępność
 5. wcisnąć belkę „Przewodnik głosowy” i włączyć lub wyłączyć – tak jak chcemy

Od tego momentu mówienie telewizora Samsung powinno działać zgodnie z naszymi preferencjami.

telewizor samsung audio

Jak włączyć lub wyłączyć audiodeskrypcję w telewizorze Samsung – ustawienia opisu audio

Audiodeskrypcja to kolejne ułatwienie głosowe skierowane do osób niedowidzących. Funkcja ta polega na głosowym przekazywaniu treści wizualnych. W praktyce jest to głos lektora, który na bieżąco tłumaczy to, co dzieje się na ekranie. Dzięki temu osoby niedowidzące mogą cieszyć się seansem.

W telewizorach Samsung funkcja audiodeskrypcji umieszczona jest w zakładce ustawienia opisu audio. By tę funkcję włączyć lub wyłączyć należy:

 1. otworzyć stronę domową (przycisk oznaczony domkiem)
 2. przejść do ustawień
 3. wejść w ustawienia ogólne
 4. wybrać zakładkę dostępność
 5. wcisnąć belkę „Ustawienia opisu audio” i włączyć je, lub wyłączyć – zgodnie z preferencjami

Jak podgłośnić telewizor Samsung – regulacja dźwięku kiedy ten jest cichy lub telewizor nie wydaje żadnych dźwięków

Gdy telewizor nie wydaje żadnych dźwięków, lub te są ciche, to warto na początek sprawdzić najprostsze opcje. Całkiem możliwe, że po prostu przypadkiem wyciszyliśmy telewizor. Na pilocie wciśnijmy więc przycisk wyciszania (oznaczony przekreślonym głośnikiem). Jeżeli takiego nie ma, to funkcja ta ukryta jest pod przyciskiem regulacji głośności.

Jeżeli to nie pomogło (nie zapomnijmy przywrócić głośności w telewizorze po tym, jak go wyciszyliśmy, czyli wciśnijmy przycisk wyciszania drugi raz) warto spróbować po prostu podgłośnić dźwięk z poziomu pilota. Wciśnijmy więc przycisk oznaczony napisem „vol” i wyregulujmy głośność. W innym razie może być tak, że wyciszony mamy dekoder, który wysyła sygnał do telewizora. W takim wypadku sięgnijmy po pilota od tego urządzenia i podgłośnijmy dekoder. Jeżeli to nie pomogło, to należy przyjrzeć się sprawie bliżej.

Kolejnym powodem niewydobywania się dźwięku z telewizora może być to, że telewizor podłączony jest do zewnętrznego głośnika lub słuchawek. W takim wypadku należy rozłączyć oba urządzenia, a telewizor sam z powrotem zacznie emitować dźwięk.

Jeżeli powyższe rozwiązania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, należy wejść w ustawienia telewizora, wybrać zakładkę „Pomoc techniczna”, przejść do obszaru „Diagnostyka” i wybrać funkcję „Rozpocznij test dźwięku”. Jeżeli to nie pomogło, to trzeba zresetować ustawienia dźwięku. By to zrobić wybierzmy kolejno:

 1. ustawienia
 2. dźwięk
 3. ustawienia eksperckie
 4. zresetuj dźwięk

Jeśli problem nadal występuje, pozostaje nam do przeprowadzenia aktualizacja oprogramowania, a w następnej kolejności (jeżeli aktualizacja nie pomogła) przywrócenie ustawień fabrycznych, czyli reset telewizora. A jeżeli zależy Ci na podgłośnieniu najważniejszych akcentów w filmie, np., dialogów bohaterów, to wypróbuj funkcję Aktywny Wzmacniacza Głosu w swoim telewizorze Samsung.

Masz problem techniczny ze sprzętem zakupionym w x-komie? Odwiedź nasze centrum pomocy i otrzymaj profesjonalną pomoc.

samsung telewizor dźwięk

Funkcje i technologie dźwiękowe w telewizorach Samsung

Dopasuj brzmienie swojego telewizora do swoich preferencji, akustyki pomieszczenia i odtwarzanych treści. Dzięki temu artykułowi lepiej zrozumiesz działanie funkcji audio w swoim telewizorze Samsung i bliżej poznasz jego możliwości. W efekcie czego, Twoje urządzenie będzie mogło dostarczyć Ci jeszcze więcej rozrywki.

Aktywny Wzmacniacz Głosu w telewizorach Samsung

Chyba każdy filmożerca lubi oglądać seanse w ciszy i spokoju. W praktyce jednak nie zawsze jest to możliwe. Niekiedy wystarczy włączyć odkurzacz, suszarkę do włosów czy kuchenny mikser, a wypowiadane dialogi zginą w hałasie. To skutecznie zniechęca do dalszego oglądania, prawda?

By więcej nie przerywać seansu i dokładnie usłyszeć to, co bohaterowie mają do powiedzenia, wykorzystaj funkcję Aktywnego Wzmacniacza Głosu. Ta funkcja na bieżąco analizuje poziom zakłóceń w pomieszczeniu. Po wykryciu hałasu automatycznie wzmocni dźwięki dialogów. Te będą wyraźne i głośne, a oglądanie filmu przyjemne. Gdy hałas opadnie, dialogi wrócą do pierwotnej głośności.

Funkcja Adaptacji Dźwięku+ w telewizorach Samsung

Dzięki zastosowanej tutaj technologii Twój telewizor będzie brzmiał odpowiednio dobrze w każdych warunkach i w każdym pomieszczeniu. Już nie musisz zastanawiać się gdzie umieścić telewizor by uzyskać satysfakcjonującą jakość dźwięku. Nie musisz też dbać o akustykę pomieszczenia, by filmy akcji brzmiały kinowo. Wystarczy, że pozwolisz swojemu Samsungowi dopasować brzmienie głośników do pomieszczenia, a ten zaskoczy Cię brzmieniem.

Funkcja Adaptacji Dźwięku+ w telewizorach Samsung analizuje położenie telewizora, np. mierząc jego odległość od ściany, oraz śledzi wyświetlane sceny tak, by dobrać odpowiednie ustawienie do rodzaju oglądanej treści. Zgodnie z potrzebą na pierwszy plan wysunie się dialog, dźwięki dynamicznej sceny, czy głos lektora podczas programu przyrodniczego. Po włączeniu tej funkcji nie będzie potrzeby dbania o akustykę pomieszczenia ani nie będzie nachodziła Cię potrzeba ciągłego przyciszania, czy podgłaśniania Twojego telewizora Samsung.

Dźwięk Podążający za Obiektem+

Dzięki wbudowanym głośnikom w telewizorze (na górze, dole i po bokach ekranu), które uruchamiają się zgodnie z tym, co dzieje się na ekranie, usłyszysz wszystko w przestrzenny i panoramiczny sposób. Odpowiednie obszary głośników uruchamiają się tylko wtedy, kiedy wymaga tego aktualnie wyświetlana scena. Za sprawą tego usłyszysz wszystko bardzo precyzyjnie, a zanurzenie się w filmowym świecie będzie jeszcze prostsze.

Zobacz wszystkie telewizory Samsung w x-komie