Telewizory Samsung 2023. Co słychać w ofercie koreańskiego giganta?

W kalendarzu i na termometrach lato, więc trwa gorączka premierowych urządzeń od najpopularniejszych producentów elektroniki. Z nowymi propozycjami zaprezentował się także lider w sprzedaży telewizorów w Polsce i na świecie – Samsung. Zobacz ofertę telewizorów Samsung na 2023 rok, w tym nowe modele z serii QLED, Neo QLED oraz OLED, a także telewizory premium z linii Excellence Line.

Dla każdego dużo miłego – wspólne cechy wszystkich telewizorów Samsung na 2023 rok

Tryb Eco – zoptymalizowane zużycie energii

Nowe telewizory Samsung 2023 zyskały szereg dodatkowych rozwiązań. To przede wszystkim Tryb Eco, który pozwala zoptymalizować zużycie energii. Teraz można to monitorować na bieżąco również za pośrednictwem aplikacji SmartThings i wybraniu dedykowanej opcji Energy.

Ekologiczny pilot Solar Cell

Telewizory QLED, Neo QLED oraz OLED od Samsunga mają w zestawie pilot Solar Cell. To unikatowe rozwiązanie na rynku, gdyż pilot zasilany jest energią słoneczną. Dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy na baterie, a przy okazji nie ma ryzyka, że pilot nagle rozładuje się, a w domu akurat zabraknie klasycznych „paluszków” do jego zasilenia. Wystarczy skorzystać z panelu słonecznego na spodzie pilota. A że pogoda w Polsce jest zmienna bardziej, niż pomysły Elona Muska na przyszłość Twittera, to naładujesz go także poprzez USB.

Hub IoT – telewizor domowym centrum dowodzenia

W tym roku telewizory Samsung (począwszy od modelu Q60C) odegrają ważną rolę w procesie integracji domowych smart urządzeń. Wyposażono je w specjalny Hub IoT, który pozwala budować ekosystem bez dodatkowych urządzeń zewnętrznych innych firm. W efekcie telewizor stanie się centrum dowodzenia ekosystemem domowych urządzeń.

Źródło: Samsung

Odświeżony Smart Hub i szeroka oferta aplikacji

Wszystkie TV Samsung na 2023 rok oferują ponadto odświeżony i sprawniejszy Smart Hub. Zbiera on proponowane treści z Twoich serwisów streamingowych i dzieli kilka kategorii zorganizowanych na podstawie wcześniejszych zainteresowań. Dzięki temu nie musisz osobno przeglądać oferty każdej z platform i dużo szybciej wybierzesz idealny film na wieczorny seans. Wśród aplikacji dostępnych na telewizory Samsung znajdziesz nie tylko serwisy streamingowe, ale także aplikacje gamingowe, m.in. Xbox oraz muzyczne – Spotify, Apple Music i Tidal. 

Synchronizacja z soundbarem

A przy muzyce i dźwięku będąc, wszystkie nowe telewizory oferują wsparcie dla Q-Symphony, czyli funkcji synchronizującej głośniki telewizora i soundbaru. Dotychczas tylko wybrane modele obsługiwały tę funkcję – zobacz, jak wyglądała kompatybilność w 2022 roku.

Sprawdź ofertę soundbarów Samsung w x-komie

Nowe TV QLED oraz Neo QLED Samsung na 2023 rok

Wielkie oglądanie w smukłym wydaniu – telewizory QLED

Przegląd oferty zaczynamy od najpopularniejszych telewizorów QLED. W 2023 roku seria ta obejmuje trzy modele, które w zależności od produktu dostępne są w rozmiarach od 43 do aż 98 cali:

  • Q60C
  • Q70C
  • Q80C. 

Dzięki zastosowaniu m.in. technologii Quantum Dot obraz jest pełen kolorów i dobrze zbalansowany pod względem kontrastu, niezależnie od ustawionej jasności. Telewizory Samsung QLED z serii Q80C wyposażono w bezpośrednie, tylne podświetlenie, co przekłada się na wyższą jasność i lepszą czerń. Ponadto wysmukliło to konstrukcję – ekran jest o 1 cm szczuplejszy w porównaniu do poprzednika.

Telewizor Samsung QLED Q80C
Samsung QLED Q80C. Źródło: Samsung

Bogactwo kolorów i szczegółów z Samsung Neo QLED 4K

Seria Neo QLED 4K to w tym roku trzy modele: 

  • QN95C
  • QN92C
  • QN85C. 

W zależności od modelu dostępne są w rozmiarach od 43 do 85 cali. Wszystkie z nich wykorzystują technologię Quantum Mini LED, która pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu m.in. dzięki 14-bitowej skali luminancji. W rezultacie obraz jest dużo bardziej szczegółowy, co szczególnie widać na bardzo jasnych i bardzo ciemnych partiach wyświetlanej sceny. Telewizory QN92C i QN95C oferują powłokę antyrefleksyjną, która ogranicza odbicia światła i zwiększa komfort oglądania.

Samsung Neo QLED QN92C
Samsung Neo QLED QN92C. Źródło: Samsung

Dodatkowe nowości, które trafiły do telewizorów Samsung Neo QLED w 2023 roku to m.in. Automatyczny Remastering HDR, który dzięki sztucznej inteligencji przekształca treści SDR na treści w jakości HDR. Obraz zostaje ulepszony pod kątem jasności, kolorów i szczegółowości. Do tego Ultra Szeroki Kąt Widzenia, czyli właściwości ekranu gwarantujące dobrą widoczność szczegółów obrazu, także patrząc z boku. Natomiast najwyższy model z tej serii, czyli QN95C obsługuje odświeżanie 144 Hz, które zapewnia wysoką płynność podczas grania w gry wideo.

Samsung Neo QLED QN95C
Samsung Neo QLED QN95C. Źródło: Samsung

Ponadto na polski rynek trafią telewizory Samsung Neo QLED QN90A oraz Neo QLED QN100B o przekątnej aż 98 cali. Oferują rozdzielczość 4K oraz powłokę antyrefleksyjną. Taki rozmiar to odpowiedź Samsunga na rosnące zainteresowanie coraz większymi ekranami, które potrafią zamienić pomieszczenie niemalże w salę kinową.

Sprawdź wszystkie telewizory Samsung QLED w x-komie

Telewizory Samsung 2023 – OLED w nowym wydaniu

W ofercie telewizorów Samsung w 2023 roku nie mogło zabraknąć nowych propozycji z ekranem OLED. Modele S90C i S95C wyróżnia unikatowe połączenie matrycy Samsung OLED z kropką kwantową (Quantum Dot), którego rezultatem są znakomity kontrast, głęboka czerń, krystaliczna biel i nasycone, przyjemne dla oka kolory. Ponadto procesor AI Quantum 4K dodatkowo poprawia parametry obrazu i dostosowuje go do rozdzielczości 4K. OLED-y od Samsunga dostaniesz w trzech przekątnych: 55, 65 i 77 cali.

Telewizor Samsung OLED S90c
Samsung OLED S90C. Źródło: Samsung

Telewizory Samsung OLED na 2023 rok nie idą na kompromisy także pod względem designu. Model S95C to najsmuklejszy telewizor Samsung – obudowa ma ok. 11 mm głębokości. To zasługa m.in. One Connect Pro, czyli specjalnego, zewnętrznego modułu, o którym wspomniałem w części poświęconej telewizorowi Neo QLED QN100B. Nowe telewizory OLED zapewniają częstotliwość odświeżania 144 Hz i wiele inteligentnych funkcji zaprojektowanych z myślą o graczach.

Telewizor Samsung OLED S95C
Samsung OLED S95C. Źródło: Samsung

Poznaj wszystkie telewizory Samsung OLED w x-komie

Excellence Line, czyli najlepsze z najlepszych TV od Samsunga 

Excellence Line to najlepsze telewizory Samsung w 2023 roku. Łączą w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne z efektownym, bezkompromisowym designem. To m.in. matryce Neo QLED w rozdzielczości 8K z podświetleniem Mini LED. Dzięki temu treści są świetnie zbalansowane pod względem odwzorowania kolorów i kontrastu, zwłaszcza w przypadku materiałów w standardzie HDR. Ponadto ramki wokół wyświetlacza są tak cienkie, że niemal wtapiają się w otoczenie. Ta topowa seria obejmuje trzy modele dostępne w przekątnych od 55 do 85 cali:

  • QN900C
  • QN800C
  • QN700C. 

Telewizory z serii QN900C, QN800C otrzymały mocniejszy Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, który lepiej radzi sobie z inteligentnym skalowaniem treści do rozdzielczości 8K. Proces skalowania oparty jest aż na 64 sieciach neuronowych (w poprzedniej generacji było ich 20). Dodatkowo model QN900C oferuje odświeżanie w częstotliwości 144 Hz, dzięki czemu Twoje ulubione gry będą superpłynne.

Telewizor Samsung Neo QLED Excelence Line

Telewizory Samsung Excellence Line oferują także obsługę dźwięku w standardzie Dolby Atmos, co podkreślają wbudowane głośniki wielokanałowe – 6.2.4 w modelu QN900C i 4.2.2 w QN800C. Dzięki temu wrażenia wizualne i dźwiękowe stoją na niemal kinowym poziomie, wciągając w samo serce akcji.

Aby nie zaburzyć wystroju wnętrza Twojego mieszkania, wszystkie telewizory Excellence Line otrzymały moduł One Connect Pro, do którego podłączysz wszystkie akcesoria, unikając bałaganu za telewizorem i nie zakłócając seansu filmowego. A jeżeli chcesz jeszcze bardziej wtopić telewizor w pomieszczenie, możesz dokupić specjalny uchwyt, dzięki któremu urządzenie niemal idealnie przylgnie do ściany.

Przeczytaj również:

Sprawdź pełną ofertę telewizorów Samsung w x-komie