Test komputera x-kom Element Plus. Uniwersalność ponad wszystko

Dobór komponentów do komputera może być nie lada wyzwaniem dla wielu użytkowników, zwłaszcza tych nieobeznanych w tematyce hardware’owej. Wybór gotowego zestawu ułatwia cały proces, bo sprowadza się on do wyboru odpowiedniego PC. Tylko jaki to jest „odpowiedni”? Jeśli nie masz ściśle sprecyzowanych wymagań, najlepszym wyjściem jest zakup uniwersalnego komputera, który będzie służył do „wszystkiego”. Właśnie dla takich użytkowników x-kom opracował komputery marki Element Plus. Sprawdź test.

Test komputera Element Plus – x-komowej dumy


Potrzebujesz sprzętu do komfortowej pracy? A po pracy lubisz sobie pograć albo pooglądać filmy i seriale? Masz ambicje, by streamować, montować filmy czy zajmować się grafiką, ale niekoniecznie chcesz się tym zajmować profesjonalnie? Inaczej mówiąc, szukasz PC, który spełnia wszystkie te wymagania i pozwala na komfortowe użytkowanie różnych aplikacji? Komputer x-kom Element Plus ma być odpowiedzią na te oczekiwania. Poddałem go zróżnicowanym testom, by przekonać się na własnej skórze, czy rzeczywiście jest tak wszechstronny.

Ważne elementy Element Plus, czyli jakość wykonania, wygląd i wnętrze

Komputer przyjechał do mnie w solidnym kartonie o sporej wielkości, odpowiednio zabezpieczony styropianem i owinięty folią, ale rozmiary opakowania mogą być mylące. Z niego wyłania się bowiem sprzęt o względnie kompaktowych wymiarach: 480 mm (wysokość) x 215 mm (szerokość) x 403 mm. Nie jest to gigant, ale rzecz jasna do najmniejszych obudów mu również daleko. Jest po prostu… w sam raz. Myślę, że znalezienie dla niego przytulnego miejsca w domowym zaciszu (lub w biurze) nie powinno stanowić wyzwania (przynajmniej w lwiej części przypadków).

obudowa komputera x-kom element plus w pełnej okazałości

Po wyjęciu komputera pierwsze, co rzuca się w oczy, to minimalizm. X-komowa obudowa z matowym wykończeniem cechuje się solidną jakością materiałów (metal i plastikowy front). Jest ona utrzymana w najbardziej standardowym, ale też pasującym do wszystkiego kolorze – czarnym. Nie znajdziesz tu ani bocznych paneli z oknem, ani wodotrysków w postaci bijącego po oczach podświetlenia RGB.

To komputer, który będzie prezentować się schludnie nie tylko w domu, ale także w każdym biurze. Po prostu sprawdzi się wszędzie, a pod względem designu tej zgrabnej obudowie daleko do nijakości. Często czarne i minimalistyczne obudowy tak są określane. Niemniej jednak stojący stabilnie na solidnie wykonanych nóżkach Element Plus, z niewielkim i niekrzykliwym napisem x-kom w dolnej części frontu, temu zaprzecza. 

A w środku? Nic się nie dusi – jest wystarczająco wolnej przestrzeni, która pozwala na montaż wyraźnie dłuższego GPU. We wnętrzu znajdziesz także dwa wentylatory – po jednym z przodu i z tyłu, które w zupełności wystarczają, by opanować rosnące temperatury podczas obciążenia, o czym szerzej w dalszej części materiału (cierpliwości!).     

Element Plus – konfiguracja sprzętowa x-komowego komputera

Do testów otrzymałem komputer Element Plus, który x-komowi specjaliści wyposażyli w dobrze dobrany tandem: Intel Core i5-11400F (bez zintegrowanej grafiki) i GeForce RTX 3050. Jest to jeden z najbardziej opłacalnych procesorów na rynku. Można go nawet sparować z mocniejszymi układami graficznymi, więc jest potencjał na rozbudowę. Z kolei karta to najniższy model z serii RTX 3000, czyli GPU, które radzi sobie z każdą współczesną grą w rozdzielczości 1080p.

Testowany gotowiec nie jest przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy, ale w końcu nie każdy ma budżet i potrzeby, by inwestować w komputer o potężnej mocy. Komputer x-kom Element Plus, o poniższej specyfikacji, to jednostka, która jest w stanie zapewnić porządne warunki do pracy, a jednocześnie pozwala także cieszyć się płynną rozgrywką w nowoczesnych grach.

Poznaj bliżej specyfikację komputera Element Plus, który został wyposażony w najpotrzebniejsze złącza.

Parametry komputera

Procesor

specyfikacja procesora i5-11400f komputera element plus w cpu-z

Płyta główna

specyfikacja płyty głównej asus tuf gaming b560 plus elementa plus w cpu-z

Karta graficzna

specyfikacja rtx 3050 w gpu-z

Pamięć RAM

specyfikacja pamięci ram elementa plus w cpu-z

Podsumowanie specyfikacji kluczowych podzespołów Element Plus

Wydajność komputera Element Plus w grach

Kartę RTX 3050 poddałem wymagającym testom – na ruszt wziąłem aż trzy rozdzielczości. Nie jest to wszak GPU przeznaczone do tych powyżej 1080p, ale mimo to postanowiłem sprawdzić, jak sobie radzi w WHQD (2560 x 1440 pikseli) i UWQHD (3440 x 1440 pikseli).

Raz: ciekawość wzięła górę (piszę to także z perspektywy czytelnika). Dwa: karta obsługuje technikę NVIDIA DLSS, która jest w stanie upłynnić rozgrywkę w bardziej sprzętożernych detalach czy właśnie rozdzielczości (pamiętaj: wraz z jej wzrostem rośnie apetyt na moc GPU, a z kolei na CPU – maleje). Skalowanie „zielonych” wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji (AI), czyniąc cuda. A cuda trzeba ujrzeć na własne oczy.

screen z pecetowej wersji gry elden ring

Wydajność sprawdziłem w grze z 2022 roku (Elden Ring), kilkuletnim, ale ciągle popularnym RPG-u z rodzimego podwórka (Wiedźmin 3: Dziki Gon) i w Control Ultimate Edition. Ostatnią wybrałem nieprzypadkowo, bo jako jedyna z tych trzech gier obsługuje DLSS i ray tracing, czyli techniki, z których grzech nie skorzystać, jeśli jest się (dumnym) posiadaczem karty GeForce RTX.

Control to akurat jeden z ciekawszych przykładów użycia śledzenia promieni. Odbicia robią w niej wrażenie jak w mało której. Jest to jedna z gier, które najszerzej korzystają z dobrodziejstw ray tracingu (obok chociażby Cyberpunka 2077). Czy do RT faktycznie potrzebujesz potężnej karty, czy RTX 3050 dysponują odpowiednią mocą? Sprawdź!

Do testów postanowiłem podejść i rygorystycznie, i szeroko, by zadowolić każdego zainteresowanego wydajnością tego komputera. Sprawdziłem więc gry nie tylko w niższych ustawieniach graficznych i różnych rozdzielczościach, ale także w możliwie maksymalnych detalach (wyjątkiem Control i brak MSAA). Po to, byś miał pełny obraz możliwości Element Plus w grach.

GeForce RTX 3050 nie jest kartą do rozdzielczości powyżej Full HD, więc po dopasowaniu detali do wydajności GPU liczba fps, a co za tym idzie – komfort rozgrywki znacząco wzrasta. O ten komfort dba procesor Intel Core i5-11400F, który jest gwarantem odpowiedniego wzrostu wydajności po zmniejszeniu ustawień graficznych (pamiętaj: im bardziej je obniżasz, tym większą rolę odgrywa CPU).

Elden Ring

Elden Ring to gra z 2022 roku i jest ona specyficzna z prostego powodu: zmiana ustawień graficznych nie przynosi przesadnie dużej poprawy płynności. Niemniej jednak na Full HD w średnich detalach płynność stoi na bardzo zadowalającym poziomie (pamiętaj: gra ma blokadę na 60 fps!).

W pozostałych ustawieniach i rozdzielczościach płynność może być uznana przez Ciebie za akceptowalną, ale to już zależy od Twoich oczekiwań. W każdym razie gra jest grywalna przy 40-50 fps – to wciąż powyżej konsolowych 30 fps (PS4 i Xbox One) i na miarę nowej generacji w trybie jakościowym (PS5 i XSS/X). 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 nie jest może już najnowszą grą, ale wciąż daje popalić kartom graficznym i procesorom. Nie bez powodu nadal jest uwzględniany w procedurach testowych wielu redakcji.

Generalnie recenzowany komputer wypadł w rozdzielczościach Full HD i WQHD bez większych zarzutów. Zarówno w średnich, jak i wysokich detalach płynność jest zadowalająca (nieco mniej w najwyższej rozdzielczości). Dopiero przy ustawieniach ultra (szczególnie w UWQHD) widać „czkawkę”. O ile w miejscu procesorowym jeszcze komputer daje sobie radę, o tyle w graficznym karta zaczyna zwyczajnie nie domagać. Można dostrzec wyraźne spadki w niektórych miejscach poniżej granicy płynności.

Jednak, jak wspomniałem wcześniej, raczej nikt nie będzie używał tego komputera do tak wysokiej rozdzielczości. W Full HD x-kom Element Plus zapewnia płynny obraz, a jeśli w detalach ultra chcesz uzyskać stabilniejsze 60 fps, to możesz powyłączać niektóre opcje, nie rezygnując całkowicie z najwyższych ustawień. Kompromis między detalami wysokimi a ultra powinien zagwarantować w miarę stabilne 60 fps, a więc bardzo płynny obraz.

Control Ultimate Edition

Control jest dość wymagającą sprzętowo grą, mimo kilku lat na karku. Komputer x-kom Element radzi sobie świetnie z nią w rozdzielczości Full HD. Dotyczy to każdego presetu graficznego – jedynie na najwyższych detalach możesz mieć nieco mniej komfortową płynność (spadki poniżej 60 fps).

Łatwo możesz zniwelować te niedogodności, włączając na karcie RTX 3050 technikę DLSS. Zwiększa ona wydajność, pogarszając obraz tylko w niewielkim stopniu (w trybie jakości; pozostałe zauważalnie go rozmywają). Na tyle, że gra staje się bardziej grywalna w wyższych rozdzielczościach. W Full HD możesz pokusić się nawet o aktywację ray tracingu, który pozytywnie wpływa na odbicia (np. w lustrach czy na podłodze) i cieniowanie (zobacz screeny porównawcze). Śledzenie promieni poprawia wrażenia podczas rozgrywki (lepsza grafika).

Magia ray tracingu i DLSS. Porównanie graficzne

Fortnite

Na koniec zostawiłem sobie niezwykle popularną grę sieciową typu battle royale. Fortnite całkiem dobrze się skaluje wraz ze zmianą ustawień graficznych i rozdzielczości. O ile najwyższe detale (epickie z ray tracingiem) mogą być wymagające dla sprzętu, o tyle pozostałe pozwalają na bardzo komfortową rozgrywkę nawet na słabszym komputerze.

Testowany x-kom Element Plus poradził sobie z grą wyśmienicie – zarówno w Full HD, jak i WQHD. Z ustawieniami epickimi co prawda płynność nie jest aż tak dobra, ale można sobie pomóc trybem DLSS (polecam głównie Jakość). Sprawia on, że na maksymalnych detalach osiągasz wydajność na miarę ustawień wysokich bez wspomagania się techniką NVIDIA.

Nawet w bardzo wymagającej rozdzielczości (3440 x 1440) Fortnite jest grywalny na RTX-ie 3050, szczególnie przy średnich detalach. Dopiero później komfort nieco spada, zwłaszcza dokuczliwe spadki mogą wystąpić w czasie walki. Z kolei te same ustawienia przy rozdzielczości 1920 x 1080 sprawiają, że to dobra opcja do monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżenia (144 Hz). Dodatkowo możesz zwiększyć jeszcze płynność, aktywując wspomniane DLSS.

Test komputera Element Plus w benchmarkach i aplikacjach

W testach uwzględniłem nie tylko popularne benchmarki 3DMark, ale także sprawdziłem, jak Element Plus wypadł w renderowaniu scen czy konwertowaniu filmu.

Cinebench R23

Wyniki w benchmarku są na miarę możliwości PC – zarówno w teście jednego rdzenia, jak i wielowątkowości.

Cinebench R23 Single-Core

Cinebench R23 Multi-Core

Corona

To dobry benchmark do testu wielowątkowości CPU. Komputer poradził sobie z wyrenderowaniem złożonej sceny w czasie 2,22 min. Jest to adekwatny do konfiguracji sprzętowej rezultat.

Shotcut

To darmowa aplikacja do obróbki filmów, która wykorzystuje moc wielordzeniowych CPU. W ramach testu użyłem dwóch oficjalnych materiałów z gry Red Dead Redemption 2 – jednego krótkiego o niewielkiej wadze i jednego dłuższego o znacznie większym rozmiarze. Udało się uzyskać bardzo dobre czasy:

  • RDR2 zwiastun: 387 MB, 4K i czas trwania: 1 minuta. Efekt: 84,5 MB, czas wykonania: 18 sekund
  • RDR 2 gameplay: 2,87 GB, 4K i czas trwania: 6 minut. Efekt: 869 MB, czas wykonania: 113 sekund

Handbrake

To aplikacja, w której możesz wyedytować materiał wideo i przekonwertować go do innego formatu, by zmniejszyć jego rozmiar. W teście znaczenie ma wielordzeniowość CPU. Użyłem w nim 6-minutowego gameplayu RDR2 w formacie .mp4 i rozdzielczości 4K o łącznej wadze 2,87 GB. Przekonwertowałem go na .mkv (fast 1080p30fps), co ostatecznie przełożyło się na filmik o rozdzielczości 1080p i rozmiarze 258 MB.

konwertowanie filmu w handbrake na komputerze element plus

Czas, jaki komputer potrzebował na to zadanie, wyniósł 4 minuty i 44 sekundy. PC podołał i nie potrzebował przesadnie dużej ilości czasu na konwersję filmu 4K. 

CrystalDiskMark

wyniki ssd z komputera element plus w crystal disk mark

Do osiągów nie mam żadnych zastrzeżeń. Są one zgodne ze specyfikacją nośnika.

Chcesz bardziej poznać możliwości SSD? Przeczytaj: Wydajny dysk SSD do domu i biura? WD Blue SN570 – test i recenzja

x-kom Element Plus – ciszej, ale czy najciszej?

Komfort użytkowania to nie tylko płynne działanie aplikacji i gier. To, jak głośno pracują wentylatory, wpływa na przyjemność z pracy i grania. W końcu im słabiej słyszysz obroty, tym lepiej. Kultura pracy ma więc niebagatelne znaczenie, a Element Plus – a właściwie jego obudowa – jest w stanie obniżyć głośność komputera.

Kultura pracy. Czy maty wygłuszające robią robotę?

X-kom Element Plus reklamowany jest jako niezwykle cichy komputer. To zasługa mat wyciszających, które x-komowi fachowcy zastosowali w obudowie (patrz zdjęcie z wewnętrzną stroną panelu bocznego) i to (nie) słychać od pierwszych obrotów wentylatorów.

Z testów x-komu wynika, że komputer generuje dźwięk na poziomie 40 dB (gdzie 30 dB oznacza szept) podczas typowego użytkowania komputera przez przeciętnego użytkownika, czyli np. pracy w aplikacjach biurowych, oglądania filmów czy przeglądania internetu. Pomiar wykonany był około 50 cm od komputera na wysokości głowy osoby siedzącej.

mata wyciszająca na panelu bocznym obudowy komputera element plus

Jakie mam odczucia po testach? Karta graficzna Gigabyte RTX 3050 Eagle ma system półpasywny, więc przy niewielkim obciążeniu jest niesłyszalna. Dopiero przy bardziej zasobożernych zastosowaniach (np. w trakcie grania w wymagające gry) wentylatory zaczynają się kręcić. Wówczas kultura pracy jest daleka od idealnej, ale to w końcu najniższy model RTX-a 3050 ze stajni Gigabyte’a.

Komputer jest słyszalny podczas dużego obciążenia przy większych obrotach wentylatorów (skutek nie najlepszych chłodzeń CPU i zwłaszcza GPU). Wszelkie dźwięki są jednak bezustannie tłumione przez maty wyciszające, więc kultura pracy nie wypada źle. Wentylatory w końcu nie dają się tak we znaki jak w tradycyjnej, niewyciszonej obudowie. Miej tylko na uwadze, że choć komputer nie należy do najcichszych PC, to głośność bardziej doskwiera jedynie podczas mocno obciążających zadań (np. grania).

Temperatury. Element Plus nie rozgrzewa się do czerwoności

Na dworze robi się coraz cieplej (w końcu lato za pasem), co nie sprzyja temperaturom podzespołów komputera. Kluczem do sukcesu są więc odpowiednio schłodzone komponenty i wentylatory w obudowie. Do jakich temperatur dobijały kluczowe podzespoły x-komowego Element Plus?

W pokoju przy 24-25 stopniach Celsjusza najważniejsze z nich osiągały następujące temperatury:

  • Procesor: 39-43°C (spoczynek); 79°C (maks. temperatura podczas gry)
  • Karta graficzna: 39-42°C (spoczynek); 77°C (maks. temperatura podczas grania)
  • SSD: 38-52 °C (w zależności od stopnia obciążenia)
maksymalna temperatura ssd w komputerze element plus

Chłodzenie Silver Monkey X Breezy poradziło sobie całkiem nieźle z temperaturami, biorąc pod uwagę, że to niskoprofilowy cooler. Jest on, owszem, mały, ale jest z niego lekki wariat. W pozytywnym znaczeniu, bo mimo skromnych wymiarów potrafi zwalczyć wysoką temperaturę niczym skuteczny środek chemiczny komary.

Czy Element Plus jest faktycznie tak uniwersalny?

Uniwersalność komputera nie bierze się z przypadku. W przetestowanym Elemencie Plus masz do czynienia z bardzo udanym tandemem CPU i GPU. To procesor Intel Core i5-11400F (bez iGPU) o świetnym stosunku wydajności do ceny oraz dobrze do niego dopasowana karta graficzna RTX 3050. 

Jest to sprzęt o mocy, która wystarcza do obsługi programów do edycji tekstu lub grafiki, streamowania, montażu wideo czy grania. Nie jesteś profesjonalistą, a szukasz komputera, który niekoniecznie jest najszybszy, ale zapewni Ci komfort użytkowania w wielu różnych zastosowaniach? W takim razie Element Plus powinien znaleźć się na Twoim celowniku.  

komputer x-kom element plus

Poznaj listę przykładowych zastosowań, w których sprawdzi się x-komowy Element Plus z procesorem Intel Core i5-11400F i kartą GeForce RTX 3050:

  • programy graficzne (Photoshop, GIMP, Photopea, PhotoScape X, Krita, Affinity Photo)
  • montaż i edycja wideo (Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, Shotcut, HitFilm Express, Vegas)
  • streamowanie (OBS, Streamlabs, NVIDIA Share, Xsplit)
  • oglądanie filmów na VoD (HBO Max, Netflix, Apple TV+, Amazon Prime Video czy Disney+)
  • pakiety biurowe (Microsoft Office, LibreOffice, OpenOffice)
  • gry (w 1080p i niekoniecznie najwyższych detalach)
  • przeglądanie internetu, oglądanie filmów na YouTubie w wysokiej rozdzielczości, słuchanie muzyki itp.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłębić podstawy tworzenia gier, sięgając po popularne silniki, takie jak Unreal Engine 5 i Unity. Przykłady zastosowań tego komputera można tak naprawdę mnożyć. Wykonane testy udowadniają, jak wszechstronny jest x-kom Element Plus w zrecenzowanej konfiguracji. Komfortowo możesz na nim montować i renderować filmy czy streamować, a nie tylko pracować w mało wymagających aplikacjach lub grać. 

Do wszystkiego i do niczego? x-kom Element Plus temu zaprzecza!

W swojej kategorii Element Plus to komputer godny uwagi. Minimalistyczny, o designie pozbawionym fajerwerków, z najważniejszymi złączami, ale niech Cię nie zmyli ta skromność.

W środku x-komowi specjaliści postawili na optymalne połączenie podzespołów, które zaprzecza powiedzeniu, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. To komputer do pracy, który pozwoli na oderwanie się od szarej rzeczywistości i problemów, służąc dobrze jako centrum multimedialne czy jako maszyna stricte do grania. Nie do wszystkich zastosowań potrzebujesz nadmiaru mocy, z którego niekoniecznie skorzystasz. A zawsze możesz w przyszłości wymienić podzespoły na wydajniejsze.

środek obudowy komputera x-kom element plus

Element Plus z procesorem Intel Core i5-11400F i RTX-em 3050 zapewnia w zupełności wydajność na poziomie, który zadowoli lwią część użytkowników. A jednocześnie nie będą mieli oni poczucia, że czegoś brakuje. CPU obsługuje wszystkie najważniejsze instrukcje, a karta graficzna pozwala cieszyć się z najważniejszych technik w grach: ray tracingu (inny wymiar grafiki), DLSS (do zwiększenia liczby fps) czy NVIDIA Reflex (do zminimalizowania opóźnień).

Element (Plus) idealny do domu i biura. Dopasuj komputer do swoich potrzeb

W ofercie x-komu znajdziesz na tę chwilę wyłącznie zestawy z procesorem Intel Core i5-11400F. Wybór sprowadza się jedynie do:

  • systemu operacyjnego (Windows 11 Home, Pro lub brak OS-a)
  • pamięci RAM (8 GB lub 16 GB)
  • karty graficznej (GeForce GTX 1050 Ti, GTX 1650 lub RTX 3050)
  • pojemności dysku SSD (500 GB lub 1 TB)

Przetestowany przeze mnie komputer to jego praktycznie najlepsza możliwa wersja i najbardziej uniwersalna. W końcu RTX 3050, jaki by nie był, zapewnia możliwość grania w nowe gry w sensownych detalach i co najmniej konsolowej płynności.

Uniwersalność najlepszej możliwej opcji komputera Element Plus jest nie do podważenia. To PC, który przekracza oczekiwania przeciętnego użytkownika, a przy tym nie kosztuje kroci. Dla wielu użytkowników może to być udany wybór, zwłaszcza że jakość wykonania stoi na naprawdę dobrym poziomie. Do pełni szczęścia zabrakło mi głównie jednego. Chciałbym widzieć w środku RTX-a 3050 z lepszym systemem chłodzenia, ale taki jest urok gotowców, albo nawet mocniejszy model GPU (w cenie ok. 5500 zł).

Stosunek możliwości do ceny komputera x-kom Element Plus

No i jeszcze pozostaje stosunek wydajności i jakości do ceny. Pod tym względem x-kom Element Plus nie jest rewelacyjny. W podobnej lub niewiele wyższej cenie możesz kupić takie desktopy, jak HP Pavilion Gaming, Lenovo Legion T5 czy  Acer Nitro 50 z wyraźnie mocniejszym GPU – RTX-em 3060 (Ti). Wydajność karty graficznej to jednak nie wszystko –  różnic między tymi desktopami jest więcej (np. w szybkości pamięci, rodzaju lub pojemności dysku i jakości wykonania), nie zawsze na korzyść konkurencji. 

Koniec końców x-kom Element Plus wypada pod tym względem całkiem przyzwoicie. Ponadto dobrze wykonana obudowa nie ma stricte gamingowego wyglądu, a jej dodatkowym atutem są maty wyciszające. Co więcej, decydując się na zakup komputera Element Plus, otrzymujesz:

  • 3-letnią gwarancję door to door (bezstresowa reklamacja, kuriera odbiera i przywozi paczkę, a naprawa trwa maksymalnie w 5 dni roboczych).
  • Możliwość zakupu w ratach 0% lub w ramach leasingu do 110%.

Dla niektórych użytkowników to dodatkowe zalety, które mogą decydować o zakupie gotowego zestawu komputerowego.

Reasumując, komputery z serii x-kom Element Plus to gwarancja udanie dobranych komponentów, które tak się uzupełniają, że bez zarzutu sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach. To znakomity wybór dla osób, które wiedzą, czego chcą, ale niekoniecznie mają wygórowane oczekiwania – ot, chcą dobrze spasowanych podzespołów i porządnej jakości. Albo dla tych, które nie mają do końca sprecyzowanych wymagań i po prostu szukają wydajnego komputera „do wszystkiego”.

Minusy

  • nieco niższa cena byłaby mile widziana (ew. nie pogardziłbym mocniejszą kartą)
  • komputer mógłby być cichszy pod obciążeniem (głównie chłodzenie GPU)…

Plusy

  • … ale głośność niwelowana jest częściowo przez maty wygłuszające
  • sensowne połączenie CPU i GPU
  • komputer zapewnia porządną wydajność w wielu różnych zastosowaniach
  • solidna i optymalna pod względem wielkości obudowa

Ocena redakcji

8/10